43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
 

PROJEKT ERASMUS „KREATYWNY KOPER”

Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w programie Erasmus, sektor Edukacja Szkolna. W programie biorą udział uczniowie i nauczyciele. W ostatnich latach szkoła realizowała program Erasmus dla nauczycieli polegający na uczestnictwie w wielu formach doskonalenia zawodowego nauczycieli (kursy językowe, kursy i szkolenia metodyczne) oraz realizowaliśmy program dla uczniów polegający na współpracy trzech państw (Polska-Włochy-Hiszpania) wokół tematu Let’s Break Stereotypical Thinking.

Wyjście integracyjne klasy 1a

Pierwsze tygodnie września mijają nie tylko na poznawaniu nowej szkoły oraz jej nauczycieli, ale przede wszystkim na poznawaniu nowych kolegów i koleżanek z którymi przyjdzie spędzić najbliższe cztery lata. Jako że wrześniowa pogoda zachęca do integracji na świeżym powietrzu, klasa 1a postanowiła skorzystać z tej okazji i poznać się nieco lepiej. Patrząc na uśmiechy, integrację możemy uznać za udaną.

Kręciołek

Zapraszamy do udziału w Kręciołku!!

Zapraszamy na Mistrzostwa IT

Serdecznie zapraszamy Was na II Ogólnopolskie Mistrzostwa IT. Jest to druga edycja ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych i średnich podczas którego, uczestnicy będą mogli spotkać się z partnerami oraz uczestniczyć w zadaniach konkursowych z programowania, AI, tworzenia gier, cyberbezpieczeństwa, projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki. Do tej pory w naszej szkole zgłosiło się kilkanaście drużyn. Półfinał odbędzie się w piątek 29 września o godzinie 8 50 w pracowni nr. 11. Zapraszamy. ML

Miasto Przyszłości

W dniu 19.09.2023 uczniowie klas 1a, 2d oraz 3g mieli możliwość zagrać w bardzo oryginalną grę planszową. W grupach 4-5 osobowych gracze wcielili się w role urzędników miejskich, gdzie w oparciu o karty kreowali wizję swojego miasta, identyfikowali kluczowe problemy, a następnie proponowali rozwiązania.

Zbieramy Talenciaki!

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wystartowała druga edycja akcji Szkoły Pełne Talentów. Tak jak w ubiegłym roku szkolnym, tak i w tym chcemy zachęcić wszystkich do udziału. Może i w tym roku uda nam się zdobyć nagrody! Szczegóły akcji tutaj.

Konkurs Wiedzy o Sejmie

W dniu 5 września br. w budynku Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera w Cieszynie odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie RP.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Czwartego września, czyli nieco później niż zwykle, kolejny rocznik po raz pierwszy przekroczył mury naszej szkoły. Inauguracja roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęła się w auli, gdzie pierwszoklasiści zostali powitani przez Dyrekcję oraz Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Po uroczystym ślubowaniu, przedstawieniu wychowawców klas pierwszych oraz krótkim programie artystycznym, udaliśmy się do klas, by w mniejszym gronie kontynuować pierwszy dzień nowego roku szkolnego.

56 Rajd Górski

Wszystkich miłośników górskich wycieczek zachęcamy do udziału!!

84 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Nasi uczniowie pomimo trwających wakacji wzięli udział w obchodach 84 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Omdlenia

Udostępniamy ulotkę przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.

Kamil Trąbała członkiem MRS!

Uczeń klasy 3C Kamil Trąbała został Regionalnym Przedstawicielem Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości III kadencji!!!!

Sukcesy naszego judoki

Jan Kolondra uczeń jeszcze klasy 1G zajął 5 miejsce na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy ( EYOF Maribor 2023) EYOF to multidyscyplinarna impreza sportowa, która organizowana jest co dwa lata.

Rada Dzieci i Młodzieży RP

Rusza nabór do VII kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki. Do jej zadań należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian i propozycji rozwiązań. Na zgłoszenia czekamy do 22 września br.

Daniel Heczko na obozie naukowym

W lipcu odbył się 9. Obóz naukowy ADAMED SmartUP dla uczniów zafascynowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Pięćdziesięcioro nastolatków z całej Polski zjechało do Warszawy, aby w pracowniach i laboratoriach, pod okiem naukowców, pogłębiać swoją wiedzę. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły – Daniel Heczko.

Warsztaty biologiczno –survivalowe w Istebnej

Wakacje lecą pełną parą , ale dopiero teraz udostępniamy zdjęcia z ostatnich dni roku szkolnego. Uczniowie naszych biol-chemów zaliczyli warsztaty biologiczno –survivalowe w Istebnej. Teraz mogą spokojnie odespać 3-dniowy wyjazd😎

„Łączka i inne miejsca poszukiwań...”- podsumowanie

Zakończyła się VI edycja projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań…”, w której wzięła udział nasza drużyna w składzie : Julia Fuczyło, Aleksandra Gąsior, Daniel Nowak, Paweł Pokomeda, Kamil Trąbała, Karol Mokry.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca 2023 dla klas pierwszych, drugich i trzecich rozbrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym. Była to dla nas - uczniów, okazja szczególna. Oznaczała bowiem koniec codziennej pracy szkolnej i początek wakacji - okresu, w którym nauka z obowiązku zmienia się w coś, co robimy z własnej woli i chęci. Samą ceremonię zakończenia uświetniło przemówienie Pani Dyrektor Reginy Rakowskiej oraz program artystyczny przygotowany przez naszych uczniów.

Ćwiczenia śródlekcyjne

Nuda i znużenie w czasie lekcji? Nie, tak nie musi być… W ramach promocji szkolnej aktywności fizycznej proponujemy wdrożenie ćwiczeń śródlekcyjnych. Ot, taka dodatkowa prozdrowotna przerwa. Drogi nauczycielu, uczniu to zestaw paru przyjemnych ćwiczeń, które pobudzą Twój umysł i ciało. Do roboty :)

Kopernikowski Dzień Sportu

Rozpoczęliśmy tradycyjnie Belgijką, następnie przeszliśmy do: rozgrywek w piłkę siatkową, nożną, braliśmy udział w grach i zabawach rekreacyjnych, graliśmy w badmintona i oczywiście relaksacja na zielonej trawce. Mimo, iż z nieba lał się żar, byliśmy pełni energii, dopisywały nam humory, korzystaliśmy już z przedwakacyjnego czasu - pełny chillout.

Górska wędrówka 1G

W ten piękny czwartek czerwca piętnastego Wyszliśmy zaznać klimatu górskiego. Zbiórkę w Ustroniu przy stacji mieliśmy, Na własną rękę się tam dostaliśmy. I udaliśmy się w Równicy stronę, Aby odwiedzić Ustronia koronę.

O, Viktorio!

Duszno, zmęczone senne oczy, siódma rano. Lekcja. Zaczynamy jak co tydzień. Klasa 2f to wyjątkowi mistrzowie, bo przychodzili zawsze na katechezę. Na zakończenie postanowiłam zrobić im mały prezencik: spotkanie z Viktorią Krótki z Cieszyna, która już w lipcu wyjeżdża na trzy miesiące wolontariatu misyjnego do Etiopii. Będzie jako pielęgniarka pracowała w przychodni wśród dzieci i młodzieży miejscowości Dilla.

Dzień Otwarty Policji w Cieszynie

16 czerwca 2023 uczniowie klasy 3D mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu w ramach Dnia Otwartego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

STYPENDIUM MACIERZY ZIEMI CIESZYŃSKIEJ

Rada Funduszu Stypendialnego Śląska Cieszyńskiego oraz Zarząd Główny Macierzy Ziemi Cieszyńskiej mają przyjemność ponownie zaprosić tegorocznych absolwentów i przyszłorocznych uczniów klas maturalnych do składania wniosków o przyznanie stypendiów macierzowych lub artystycznych na rok szkolny 2023/2024.

3D i 3F w słonecznej Italii

Na przełomie maja i czerwca klasy 3D i 3F wybrały się na pięciodniową wycieczkę do Włoch. Zwiedziliśmy Padwę, San Marino, Bolonię oraz Wenecję. Zachwycił nas rejs statkiem po Lagunie Weneckiej jak i smak włoskiej kawy i pizzy.

Nowe narkotyki-Nowe zagrożenia

Nasza szkoła przystąpiła do akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Nowe narkotyki-Nowe zagrożenia”.

Wspomnienie śp. Grażyny Słowieny

Piękny, czerwcowy poranek stracił nagle swoje barwy, kiedy dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci śp. Grażyny Słowieny.

Koper z nagrodą w międzynarodowym konkursie

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie otrzymało europejską odznakę eTwinning School Label. Jak możemy przeczytać na stronie Komisji Europejskiej: „Placówki wyróżnione Odznaką Szkoły eTwinning stanowią doskonały przykład korzyści płynących z udziału w projektach międzynarodowych dla całej szkoły. Aktywnie wdrażają i promują wartości i metody pedagogiczne eTwinningu, stanowią punkt odniesienia dla lokalnej społeczności i są wzorem do naśladowania dla innych szkół.”

Międzynarodowe warsztaty biologiczno-chemiczne

Jak co roku, końcem maja, na zaproszenie naszej partnerskiej szkoły z Bohumina, wybraliśmy się pod opieką Pani Joanny Szlaur na warsztaty z biologii i chemii.

Ankieta

Badanie dobrostanu psychicznego młodzieży. Link:

Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy

Nasza szkoła wzięła udział w Kampanii informacyjnej dot. profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”. Akcja rozpoczęła się 16 marca 2023 r. na terenie województwa śląskiego.

Podziękowanie

Organizatorzy 22 Biegu po Nowe Życie złożyli podziękowanie dla szkoły i Pani Dyrektor!

Piknik Ekologiczny

Burmistrz Miasta Cieszyna zaprasza na Piknik Ekologiczny!

Podium siatkarek i siatkarzy plażowych

W Skoczowie w dniach 25-26.05.2023 odbył się finał powiatowy w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych. Nasze obie reprezentacje zajęły miejsca na podium. Dziewczęta wywalczyły drugie miejsce, a chłopcy stanęli na najniższym stopniu podium.

13 Cieszyńska Wampiriada

Klasa 3A pod opieką Pani Barbary Habarty wzięła udział w warsztatach prozdrowotnych w ramach wydarzenia organizowanego przez Uniwersytet Śląski.

Ósmoklasiści, konkurs rozstrzygnięty!

Podczas tegorocznych dni otwartych warsztaty dla ósmoklasistów dotyczące języka polskiego były poświęcone kreatywnemu pisaniu opartemu na poszukiwaniach językowych profesora Jerzego Bralczyka.

Szkoła odpowiedzialna cyfrowo

Otrzymaliśmy certyfikat udziału w programie "Szkoła odpowiedzialna cyfrowo".

WROCŁAWSKIE WSPOMNIENIA

W dniach 23-24 maja klasa 1G oraz klasa 1D brała udział w wycieczce do Wrocławia. Wczesnej pobudce zadośćuczyniła piękna panorama Racławicka, która swoją wielkością i drobiazgowym wykonaniem zachwyciła wszystkich. Następnym punktem programu było wrocławskie ZOO, w którym spędziliśmy cztery i pół godziny, przyglądając się zwierzętom pochodzącym z różnych stron świata. Aby poznać więcej sekretów miasta poszliśmy w stronę iglicy, Hali Stulecia i do fontann na piękny pokaz światło-dźwięk. Naszą przygodę pierwszego dnia zakończyliśmy wjechaniem na Sky Tower i podziwianiem Wrocławia z góry. Drugiego dnia wypadu zwiedziliśmy najbardziej charakterystyczne wrocławskie zabytki, czyli Stare Miasto, piękny rynek główny, ratusz, Ostrów Tumski i wielką katedrę. Ostatecznie wycieczkę zakończyliśmy pysznym obiadem. Niezapomniane wspomnienia z wyjazdu z pewnością zostaną z nami przez długie lata. Relacja: Maria Hazuka

Nie Jesteś na sprzedaż, nie daj się kupić

23 maja gościliśmy w szkole przedstawicieli Fundacji Czas Wolności. Tematyka spotkania dotyczyła przeciwdziałaniom przyczynom przestępstwa, jakim jest handel ludźmi:

Wycieczka klasy 3A

Dnia 16 maja 2023 roku klasa III a wybrała się na wycieczkę do Krakowa.

Projekt MŁODE GŁOWY

Nasza szkoła w trosce o zdrowie psychiczne naszych uczniów wzięła udział w projekcie "Młode Głowy", za który otrzymała certyfikat.

Sukces naszych uczniów w FOXie

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX. Gratulujemy nagrodzonym uczennicom: Nadii Cieślar (3g) i Klaudii Michałek (1f).

Jan Kolondra Vicemistrzem Polski

29 kwietnia 2023r. w Koszalinie podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Janek Kolondra z 1G zdobył tytuł Vicemistrza Polski w kategorii wagowej do 55kg,

Wyróżnienia w Kangurze

Ogłoszono wyniki tegorocznego konkursu Kangur Matematyczny.

Wyróżnienie dla Nadii Heller

8 maja na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste zakończenie XX edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego.

Cieszyńska Noc Muzeów

W tym roku po raz pierwszy bierzemy udział w Cieszyńskiej Nocy Muzeów!

Koper Ambasadorem Polskiej Transplantologii

Uczniowie klasy 2 o rozszerzeniu biologiczno-chemicznym wzięli udział w seminarium, a następnie wystartowali w "Biegu o nowe życie" w ramach akcji promującej transplantologię.

Matura z informatyki

W dniu 19.05.2023 o godzinie 13.10 odbędzie się sprawdzanie stanowisk komputerowych na których będzie zdawana matura z informatyki.

55 Młodzieżowy Rajd Górski PTTK – Powitanie wiosny

W sobotni poranek (13.05.2023) spotkaliśmy się w Ustroniu Polanie by stamtąd wędrować górskimi szlakami Beskidu Śląskiego. Grupa ponad 30 osób wybrała się by uczestniczyć w 55 Młodzieżowym Rajdzie Górskim PTTK i symbolicznie przywitać wiosnę w górach.

Łączka i inne miejsca poszukiwań

28 kwietnia w Centrum Edukacyjnym IPN odbyło się ostatnie spotkanie z projektu "Łączka i inne miejsca poszukiwań" w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Głównym celem spotkania było obejrzenie premiery 2 minutowych etiud filmowych nagranych przez uczestników projektu.

Maja i Ola z maturą w kieszeni!

Aleksandra Bednarz i Maja Torbus powróciły z Warszawy z tytułami finalistek LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Sukces naszych uczennic

Nadzieja Najbor oraz Tola Glajcar zajęły II miejsce, a Paulina Greń otrzymała wyróżnienie w konkursie "Światło na przyszłość - OZE czy Atom" organizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Gratulujemy!

VIVAT MAJ, 3 MAJ

Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go maja z 1791 roku.

Pożegnanie klas maturalnych

W dniu 28.04.2023 o godzinie 13:00 rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego klas maturalnych.

Konkurs hospicyjny

Nasze uczennice: Natalia Then(4f),Anna Szpin i Maja Waligórska (obie z 2b) pod opieką pani Doroty Kani wzięły udział w Konkursie na Kartkę urodzinową organizowanym z okazji 25-lecia powstania Hospicjum domowego w Cieszynie. Wszystkie zakwalifikowały się do finału i otrzymały główne nagrody.

Dni Otwarte za nami…

W miniony piątek zakończył się cykl spotkań, które zorganizowaliśmy w ramach Dni Otwartych. Ostatnie spotkanie było spotkaniem w klasie dyplomatycznej, gdzie na ósmoklasistów czekały zajęcia z geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego oraz francuskiego.

Laureat Olimpiady Filozoficznej

22.04.2023 rok Kamil Trąbała, uczeń klasy 3C wziął udział w finale XXXV Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej.

Zaproszenie do konkursu

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. "Świat kultury chrześcijańskiej moimi oczami", który związany jest z Tygodniem Kultury Chrześcijańskim w Cieszynie, zaplanowanym na maj 2023.

Spotkanie w ramach cyklu Kierunkowsk@z

27 kwietnia gościliśmy w naszej szkole wykładowcę Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu – Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie Panią Beatę Dudałę Certyfikowanego Coucha ICI.

Srebro po raz drugi z rzędu

Dziewczyny po walce obroniły przed własną publicznością Wicemistrzostwo Śląska w piłce siatkowej!! 🤩 Gratulujemy! ❤️🏐❤️

Coroczne czuwanie maturzystów

W piątek 21 kwietnia maturzyści z naszej szkoły wraz z katechetami wzięli udział w diecezjalnym czuwaniu na Jasnej Górze.

Elektryzujący piątek, czyli zapraszamy na mat-fiz

Powoli kończymy cykl Dni Otwartych. Piąte spotkanie, które miało miejsce 21.04., dotyczyło klasy politechnicznej.

3G na spektaklu

Klasa 3g w piątek 21 kwietnia miała przyjemność uczestniczyć w spektaklu „Augustus” w reżyserii Jacka Popławskiego. Spektakl na podstawie prozy Hermanna Hesse został przygotowany przez zespól teatru Banialuka w Bielsku- Białej. Po spektaklu , korzystając z pięknej wiosennej pogody, zwiedzaliśmy Bielską starówkę.

KOPERNIK W 50 ODSŁONACH

Z okazji 550 rocznicy urodzin patrona naszej szkoły zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie "Kopernik w 50 [550?! 😉] odsłonach", polegającym na stworzeniu oryginalnej grafiki portretu Mikołaja Kopernika na bazie jednego z trzech wzorów, które otrzymacie w e-mailu wraz z konkursowymi szczegółami. 🌍 Zasadą jest dowolność i kreatywność, czyli brak jakichkolwiek ograniczeń, czy to w formacie, czy w kolorystyce, czy nawet w przestrzeni, co jest równoznaczne z tym, że będą uznawane również prace przestrzenne. Zachęcamy Was do udziału w tej twórczej zabawie. Powalczcie o nagrody! 🙂🌍 Izabela Dormowicz, Ewa Mrowiec 🌍P.S. 🌍 Autorami grafik są: Patrycja Bortliczek, Joanna Dziendziel, Iwo Krzempek. Plakat opracowała: Joanna Dziendziel. Bardzo Wam dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu! E.M., I.D.

Uczniowie z Annweiler po raz kolejny w Cieszynie

Po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wymiana partnerska ze szkołą w Annweiler am Trifels została wznowiona. W dniach 11.04.-18.04.2023 r. gościliśmy w murach naszego liceum grupę niemieckich uczniów wraz z nauczycielami.

Młodzieżowa Rada Miasta Cieszyna

Jesteś z Cieszyna? Zostań Radnym Młodzieżowej Rady Miasta!

Jak poprawnie walczyć o swoje marzenia

W naszej szkole gościliśmy Panią Joannę Litwin, która na zajęciach z młodzieżą rozmawiała o komunikacji interpersonalnej.

Okręgowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

13 kwietnia uczniowie naszej szkoły Miriam Fusik (4D), Martyna Świńczyk(2F) i Bartłomiej Krzempek(4D) wzięli udział w Okręgowym Młodzieżowym Turniej Motoryzacyjnym w Bielsku Białej, w którym startowało w sumie 17 szkół.

Sukces Tymka

Dnia 13 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyło się podsumowanie V Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Sleeveface – Portret z książką” pod Honorowym Patronatem Starosty Biłgorajskiego. Miło nam poinformować, że wyróżnienie w tym konkursie zdobył nasz uczeń, Tymoteusz Holeksa z klasy 1A. Gratulujemy!

Wybuchy kontrolowane, czyli wizyta na biol-chemie

W miniony piątek odbyło się czwarte spotkanie w ramach Dni Otwartych. Tym razem uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda klasa o rozszerzeniu biologiczno-chemicznym.

Mistrz Języka Angielskiego Kopera

Jak co roku od 10 lat, również w bieżącym roku szkolnym, w miesiącach październik – marzec, odbywały się pisemne etapy szkolnego konkursu Mistrz Języka Angielskiego Kopera. Wzięły w nich udział 32 osoby, natomiast do etapu ostatniego dotarło dwunastu wytrwałych uczestników. Niektórzy z nich zgodzili się na udostępnienie swoich opowiadań. Zachęcamy do ich przeczytania. Opowiadanie miało zaczynać się od zadania: „There are only three of us left - the only three left alive in the world”. Wypracowanie nr 1 Wypracowanie nr 2 Wypracowanie nr 3 Wypracowanie nr 4 Wypracowanie nr 5 Wypracowanie nr 6 Wypracowanie nr 7

Udany występ piłkarzy

W czwartek 13 kwietnia na Orliku przy SP nr 6 w Cieszynie odbyły się eliminacje miejskie w piłce nożnej chłopców. Udany występ zaliczyła reprezentacja naszej szkoły.

Rajd Górski z PTTK

Zapraszamy do udziału wszystkich miłośników wycieczek górskich do udziału w rajdzie. Szczegóły i zapisy u Pani Aleksandry Cieślar.

Wizyta gości z Annweiler

Po przerwie spowodowanej pandemią, wróciliśmy do wymiany z naszą szkołą partnerską w Niemczech. We wtorek wieczorem, kilkunastoosobowa grupa pojawiła się w Cieszynie, gdzie w najbliższych dniach będzie miała okazję zapoznać się z naszym regionem, kulturą, językiem, a przede wszystkim ze swoimi rówieśnikami – uczniami Kopera.

Sukcesów filozoficznych ciąg dalszy

Kamil Trąbała oraz Daniel Nowak z klasy 3C wzięli udział X Interdyscyplinarnych Warsztatach Filozoficznych dla Młodzieży organizowanych przez Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie.

Dni Otwarte - jesteśmy na półmetku

Trzy spotkania przed świętami i trzy spotkania po świętach - tak wygląda nasz plan na Dni Otwarte dla ósmoklasistów. Skoro Wielkanoc za nami, to i połowa z zaplanowanych spotkań również. Ostatnie spotkanie, które miało miejsce przed przerwą świąteczną, to zajęcia w klasie ekonomiczno-menadżerskiej, gdzie w asyście naszych uczniów oraz nauczycieli, ósmoklasiści mogli wziąć udział w lekcjach z matematyki, geografii oraz języka angielskiego i niemieckiego. Dziękujemy ósmoklasistom za ich obecność i zaangażowanie. Liczymy na to, że podobnie będzie podczas drugiej części Dni Otwartych, gdzie czekają nas jeszcze wizyty w klasie biologiczno-chemicznej (14.04), politechnicznej (21.04) oraz dyplomatycznej (28.04). Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na dwa ostatnie spotkania, więc serdecznie zapraszamy by przyjść i zobaczyć jak wygląda nasza szkoła i samemu poczuć atmosferę Kopera . Zapisy telefonicznie pod numerem +48 33 8521132

Mistrzowie mowy!!!

Kulturalna dyskusja na tematy społeczno-prawne oraz historyczne jest dziś bardzo potrzebna. Dlatego nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym Instytutu Pileckiego „ Ad vocem”.

Życzenia

Wszystkim przyjaciołom Kopera życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych.

Kurs j. angielskiego dla ósmoklasistów

Serdecznie zapraszamy ósmoklasistów na kurs przygotowujący do sprawdzianu kompetencji językowych do klasy dwujęzycznej. Kurs obejmuje 6 spotkań na których wspólnymi siłami spróbujemy przygotować się do testu, który jest obowiązkowym elementem podczas rekrutacji do klasy dyplomatycznej, a przy okazji będzie również dobrą powtórką przed zbliżającym się sprawdzianem ósmoklasisty. Zachęcamy do uczestnictwa zarówno tych uczniów, którzy są już zdecydowani na klasę dyplomatyczną, jak i tych, którzy nie są jeszcze pewni swoich decyzji - przyjdźcie, zobaczcie, sprawdźcie czy to dla was. Zajęcia odbędą się na ZOOM-ie. Zaczynamy 18.04.2023 o godz.16:00. Zgłoszenia tutaj

Siatkarki powalczą o medale

30 marca 2023 roku odbyły się półfinały województwa w siatkówkę, podczas których nasza damska reprezentacja ponownie okazała się niepokonana zajmując szczyt podium.

Appenzell – malowniczy region Szwajcarii

W poniedziałek 20 marca 2023 r. drużyna klasy 1B w składzie: Bibianna Olszar, Marianna Świder i Karolina Szczypka wzięła udział w projekcie online: „Schweiz- KantonenLand, czyli wędrówka po Kantonach” Edycja III.

Wiosenalia

W pierwszy dzień wiosny w naszej szkole odbyła się pierwsza część wielkiego turnieju międzyklasowego, czyli Szkolne Wiosenalia.

Dni Otwarte - klasa językowa

W miniony piątek odbył się drugi z sześciu Dni Otwartych, które zaplanowaliśmy na ten rok szkolny. Ósmoklasiści mieli możliwość sprawdzić jak wyglądają u nas zajęcia z języków obcych oraz geografii. Frekwencja dopisała, zaangażowania nie zabrakło, więc nie pozostaje nic innego jak liczyć na kontynuację w najbliższy piątek - tym razem na zajęciach w klasie ekonomiczno-menadżerskiej.

DZIEŃ LICZBY PI

W tym roku 23 marca 2023 r. uczciliśmy Wielkie Święto Matematyki – Dzień Liczby Pi. W ramach obchodów uczniowie naszej szkoły pojechali na wykłady do Katowic. Tym razem wykłady obywały się na wydziale Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zwiedzanie Sejmu

20.03.2023 dnia dziesięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły pojechała do miejsca, gdzie zapadają najważniejsze decyzje w państwie - do Sejmu RP.

Dni Otwarte – część pierwsza

W miniony piątek, 17.03.2023, rozpoczęliśmy Dni Otwarte w Koperze.

SIATKARKI W PÓŁFINALE WOJEWÓDZTWA

W czwartek na hali sportowej przy Alei Jana Łyska odbyły się finały rejonowe w piłce siatkowej dziewcząt. Nasze zawodniczki zmierzyły się z reprezentacją I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie. FILM

Maja i Ola na podbój Warszawy

To już pewne! Aleksandra Bednarz oraz Maja Torbus zakwalifikowały się do finału Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który rozegra się 20 i 22 kwietnia br. Tym razem dziewczyny czeka długa podróż, ponieważ konkurs odbywać się będzie w Warszawie. Trzymamy kciuki!

4D na nartach

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami...a klasa 4D integruje się na nartach 😀 Film z wycieczki

REKOLEKCJE W JEDEN WIECZÓR 2023

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które organizujemy dla uczniów cieszyńskich szkół średnich. To tylko jeden czwartkowy wieczór (19.00 do 21.00), już niebawem - 23 marca 2023. W programie spotkanie z Pawłem Kurzem (liderem zespołu Anti Babylon System), PIZZA i uwielbienie w kościele wraz z zespołem AHAWA. celach organizacyjnym, żeby oszacować, ilu może nas być, a także ile zamówić pizz, prosimy o wypełnienie formularza do 20.03.2023 (zajmie to ok. 5 sekund). Oczywiście można przyjść, nie wypełniając go :) Jeśli macie jakiekolwiek pytania, to chętnie odpowiemy. Zapraszamy i liczymy na Waszą obecność,

Tym razem Austria

W piątek 10 marca 2023 roku 26 trzyosobowych uczniowskich zespołów kolejny rok z rzędu wzięło udział w etapie szkolnym ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.

Konkurs z okazji 25-lecia

Zapraszamy do Konkursu "KARTA URODZINOWA" z okazji 25 - lecia istnienia Hospicjum.

Gala finałowa konkursu fotograficznego

8 marca odbyła się Gala konkursu fotograficznego " Kolory smutku, odcienie radości - uchwycone w obiektywie emocje w fotografii " organizowanego przez Zespół Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych wraz ze Starostwem Powiatowym. Na konkurs zostało nadesłane ponad 70 prac z całego powiatu. 3 miejsce wśród uczniów szkół ponadpodstawowych zajęła uczennica klasy 4A, Klaudia Michalczyk, prezentując pełną emocji serię zdjęć. Serdecznie gratulujemy !

Zaproszenie dla ósmoklasistów

Jak co roku zapraszamy wszystkich uczniów klas ósmych do Kopera na popołudniowe warsztaty.

Siatkarze na podium

We wtorek 28 lutego na hali sportowej ZSTiO w Skoczowie odbył się finał powiatowy w piłce siatkowej chłopców szkół ponadpodstawowych. Nasza drużyna wygrała z gospodarzami z ZSTiO 2-0 i przegrała 0-2 z zespołem z ZS im. W. Szybińskiego, zajmując tym samym 2 miejsce w powiecie.

Znów zawitamy na UŚ!

11 lutego br. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się część pisemna II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Po ogłoszeniu wyników wiemy już, że dwie uczennice z naszego Liceum zakwalifikowały się do kolejnego etapu zawodów!

SIATKARZE W FINALE POWIATOWYM

W piątek 24 lutego na hali sportowej przy Alei Jana Łyska odbyły się eliminacje miejskie w piłce siatkowej chłopców szkół ponadpodstawowych. Nasza drużyna wygrała wszystkie swoje mecze i awansowała do finału powiatowego, który odbędzie się we wtorek 28 lutego w Skoczowie. Fotoreportaż i Film

SIATKARKI W FINALE REJONOWYM

Drużyna siatkarek z naszej szkoły awansowała do finału rejonowego. W grupie eliminacyjnej w Cieszynie zwyciężyły w stosunku 2-0 z ZST , ZSEG i z I LO awansując do finału powiatowego, który odbył się we wtorek 21 lutego w Skoczowie.

Wywiadówki - 2 marca 2023r. (czwartek)

Informujemy, że w dniu 02.03.2023 odbędą się wywiadówki. Spotkania z wychowawcami odbędą się zgodnie z harmonogramem.

Sukcesy w XXXV Olimpiadzie Filozoficznej

Dnia 18 lutego uczniowie klasy 3C Daniel Nowak i Kamil Trąbała wzięli udział w części pisemnej II etapu XXXV Olimpiady Filozoficznej,

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw, prognozuje się, że do 2030r. będzie ona najczęściej diagnozowaną chorobą z obszaru psychiki. W tym dniu warto przypomnieć- bądźmy uważni na siebie i swoje otoczenie, czasem jedno pytanie czy "wyciągnięcie ręki", może uruchomić łańcuch pomocowy dla osoby cierpiącej na depresję. Nie bójmy się mówić o emocjach ani ich okazywać, a jeśli potrzebujecie pomocy- to żaden wstyd się po nią zgłosić, także do mnie. Również, jeżeli zauważacie, że z osobą z Waszego otoczenia może się coś działać, nie wahajcie się działać i szukać pomocy. Obecnie działa wiele telefonów wsparcia: 116 1110 Telefon Zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, 116 123- Telefon Zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, 800 12 12 12- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, 22 594 91 00 - Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji.

Awans do finału!!!

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 2D, Nadia Heller, awansowała do finału Śląskiego Konkursu Matematycznego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finałowej części w Katowicach.

Piękny koncert Walentynkowy!

We wtorek (14.02) w teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie, odbył się XXV Jubileuszowy Koncert Walentynkowy organizowany przez II LO im. M. Kopernika w Cieszynie na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty "PO PROSTU MIŁOŚĆ". Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu na: ox.pl

Szukają Ani i Gilberta

Nowy projekt teatralny w Domu Narodowym! 🎭

Gadanie na śniadanie

W czwartek 2 lutego klasa 3D wzięła udział w Warsztatach Edukacji Międzynarodowej pt. Gadanie na śniadanie.

Debiut dziennikarski

W najnowszym wydaniu "Wiadomości Ratuszowych" możecie przeczytać dwie recenzje spektaklu "Makbet" pióra naszych uczennic z klasy 3C - Kingi Białek i Julii Fuczyło.

Konkurs fotograficzny

Drodzy uczniowie, Gorąco zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Cieszynie. Konkurs trwa do 17 lutego, więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem: https://zppp.cieszyn.pl/konkurs-fotograficzny/ oraz w gabinecie psychologa szkolnego.

Srebrna Szkoła 2023

Z ogromną radością informujemy, że przyznano nam tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" w prestiżowym Ogólnopolskim Rankingu Licea 2023 Perspektywy .

Mamy Akredytację!

Z ogromną radością informujemy, że wniosek o akredytację w Akcji 1 w sektorze Edukacja Szkolna, który złożyliśmy w październiku został ZAAKCEPTOWANY!

Zima na Śląsku!

Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego pod opieką merytoryczną Departamentu Edukacji, Nauki i Współpracy z Młodzieżą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego organizuje konkurs Plastyczno-Fotograficzny „Zima na Śląsku”.

Alfik Matematyczny

Z ogromną radością informujemy, że Mateusz Polok, Daniel Heczko i Nadia Heller uzyskali bardzo dobry wynik w konkursie Alfik Matematyczny!!

Dobro wraca!

W naszej szkole nie tylko uczymy wiedzy przedmiotowej, ale także wrażliwości na drugiego człowieka.

Przyjmij gościa z zagranicy

Zachęcamy do współpracy z AFS Polska!

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia