43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
 

Motyw pszczoły w literaturze

Pszczoła - to niepozorne stworzenie, które zajmuje dzisiaj ekologów, stanowiło obiekt dociekań filozoficznych i poszukiwań poetyckich. Co myśli pszczoła? Jakie pełni funkcje? Co symbolizuje w kulturze? By udzielić odpowiedzi na te pytania, uczestnicy spotkań szkolnego kółka literackiego postanowili zbadać, co o pasiastych owadach myśleli pisarze minionych epok.

SERCA NA BIOLOGII NIE TYLKO W WALENTYNKI

Na lekcji biologii uczniowie klas 2c i 2g w ramach tematów związanych z budową układu krążenia u człowieka mieli możliwość obserwacji na żywo serca w formie materiału biologicznego. W celu utrwalenia zdobytej wiedzy i podsumowania zajęć praktycznych każdy z uczniów wykonał rysunek serca. Taka forma zdobywania wiedzy przekłada się znacząco na osiągnięcia w nauce. Ponadto rysowanie jest jedną z technik relaksacyjnych. Uczniowie sami byli zaskoczeni wspaniałym efektem ich pracy.

X Festiwal Piosenki Frankofońskiej

I miejsce Martyny Owczarzy z kl. 2B na X Festiwalu (nie)Współczesnej Piosenki Frankofońskiej w Pszczynie!!! 🤩

Innovation Day MOKATE

W piątkowy poranek 16 lutego wybraliśmy się do Żor, aby wziąć udział w Innovation Day w siedzibie głównej firmy MOKATE.

Judyta jedzie do Brukseli

W dniu 15 lutego 2024 r. odbył się finał konkursu "ABC Unii Europejskiej" pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Łukasza Kohuta.

Siatkarze drudzy w powiecie

Nasi chłopcy zajęli II miejsce w rozgrywkach powiatowych, ustępując tylko uczniom z ZS im. Władysława Szybińskiego. Gratulujemy!!

Parliamo italiano :)

Od listopada 2023 r. do lutego 2024r. grupa 29 osób (uczniów i nauczycieli) spotykała się w zimowe wtorkowe popołudnia, by spędzić czas na nauce języka włoskiego.

Siatkarki najlepsze w powiecie

Nasze siatkarki najlepsze w powiecie! 17 raz z rzędu awansowały do rozgrywek rejonowych! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Srebro w Pucharze Europy

Uczeń klasy 2G Jan Kolondra zdobywa srebrny medal w PUCHARZE EUROPY w judo we włoskiej Follonice.

Sukces w Alfiku Matematycznym

W listopadzie 2023 roku odbył się, również w naszej szkole, Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik, edycja XXIX.

Sukces w konkursie chemicznym

Kolejna dobra informacja - finalistą konkursu „ O ZŁOTY INDEKS POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ” z CHEMII został Piotr Nowosielski z klasy 4f. Gratulujemy! Finał odbędzie się w marcu w Gliwicach.

Kreatywny Koper, czyli oryginalnie o ekologii

Jak wiecie, stale zajmujemy się w naszym projekcie Akredytacji Erasmusa "Kreatywny Koper" działaniami związanymi z ekologią.

Siatkarze w finale powiatowym

Siatkarze naszej szkoły wygrali rywalizację w swojej grupie w Cieszynie i podobnie jak siatkarki awansowali do finału powiatowego.

XXVI Koncert Walentynkowy

Czekamy na Wasze wielkie serca. Po bilety zgłaszajcie się do pani Izabeli Żwak!

Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej

Z przyjemnością informujemy, że Kamil Trąbała z klasy 4C został Finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej 2024. Gratulujemy i trzymamy kciuki w finale, który odbędzie się w Lublinie!

Siatkarki z awansem do finału powiatowego

Reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej dziewcząt wygrała rywalizację w swojej grupie w Cieszynie i uzyskała awans do finału powiatowego.

Złota Amelia

Podczas ogólnopolskich zawodów o Kryształowy Dzban w Krynicy-Zdrój 2024, Amelia Wojtyna z klasy 1c , zdobyła 1 miejsce w kategorii junior młodszy A uzyskując 77,25 pkt. Gratulujemy!!

Wiele twarzy Pani Marii Mendrek

Na pewno zdarzyło wam się ucieszyć z odwołania nielubianej lekcji, być zaskoczonym przez nieoczekiwane zastępstwo, ale czy wiecie, kto za tym wszystkim stoi? Czy wiecie, kto dba o to, aby plan lekcji działał, jak należy? Kto przez wiele godzin siedzi nad stertą dokumentów, aby nasza szkoła funkcjonowała jak dobrze naoliwiona maszyna? Zapewne część z was powie, że to wicedyrektor, a inni nawet wspomną jej imię, ale czy wiecie, co ją motywuje, co ją interesuje, co sprawiło, że znajduje się w tym miejscu? Czy wiecie, kim tak naprawdę jest… Pani Maria Mendrek?

Sukces polonistyczny

Z ogromną radością informujemy, że Florentyna Loter z 3c, Jan Grabowiecki z 3c, Tomasz Matula z 3d oraz Agata Żurek z 4b pod opieką pań Anny Waszut i Anny Troszok awansowali do drugiego etapu LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego! Gratulujemy!

Zakrętkowa akcja Kopera w ramach Erasmusa

Dwa miesiące trwała zakrętkowa akcja polegająca na zebraniu jak największej ilości plastikowych zakrętek oraz wykonaniu kolażu z nakrętek. Przypomnę tylko, że zbieraliśmy nakrętki na rzecz hospicjum im. Ewangelisty Łukasza w Cieszynie w ramach działania związanego z programem Akredytacji Erasmusa realizowanego w tym roku w naszej szkole.

Złota Natasza

Natasza Rymanowska z klasy 1F odnosi wspaniałe sukcesy w sporcie mażoretkowym. 17 grudnia brała udział w mażoretkowym turnieju we Wschowie.

Advent of Code 2023

Z przyjemnością ogłaszamy zwycięzców Szkolnego Konkursu Informatycznego "Advent of Code"! Zwycięzcy: Pierwsze miejsce: Mateusz Antkiewicz,drugie miejsce: Daniel Heczko,trzecie miejsce: Jakub Cholewka Wyróżnienie: Nadia Heller, Adam Masłowski, Mateusz Nowak, Mateusz Hubczyk, Filip Kłos i Maksymilian Klocek