43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner
 
Where are you from
Projekt eTwinning „Where are you from” realizowany w roku szkolnym 2022/23 w klasie 2C miał na celu wykorzystanie umiejętności językowych uczniów podczas zadań przewidzianych agendą projektu. Miał on na celu rozwój umiejętności komunikacyjnych i przełamywanie barier językowych, budzenie zainteresowania innymi kulturami oraz kształtowanie postawy otwartości i szacunku dla odmienności. W projekcie oprócz uczniów naszej szkoły w skład grupy wchodziło 10 szkół partnerskich (8 z Turcji oraz 2 z Grecji).
Uczniowie zaczęli swą przygodę w projekcie tworząc swoje awatary, które wykorzystali do autoprezentacji. Następnie tworzyliśmy logo projektu oraz dzięki współpracy uczniów ze szkół partnerskich powstał ciekawy plakat projektu. Kolejnym etapem prac było przedstawienie Cieszyna, w taki sposób, aby zachęcić pozostałych uczestników do odwiedzenia miasta. Powstało wiele niepowtarzalnych propozycji logo oraz kart informacyjnych miasta.
Bardzo ciekawym zadaniem było stworzenie filmików, w których to uczniowie zmienili się w „MASTER CHEFÓW” i zaprezentowali tradycyjne polskie przepisy kulinarne oraz stworzyli książkę kucharską. Zachęcamy do skorzystania z przepisów nie tylko naszych, ale i przepisów tureckich czy greckich zaprezentowanych na filmikach.
Inną aktywnością podczas projektu, a zarazem najtrudniejszą do zrealizowania, było nagranie tradycyjnej piosenki regionalnej, ale i to zadanie wykonaliśmy w 100%.
Podsumowaniem naszej pracy było stworzenie z opiekunami z różnych szkół, w grupach mieszanych, gier i quizów sprawdzające naszą wiedzę zdobytą podczas projektu.
Współpraca zakończył się sukcesem- otrzymaliśmy Odznakę Jakości Etwinning za wysoki poziom wykonania projektu.
DZIAŁANIA PROJEKTOWE:
City identification cards
City logos
Students introduction
School presentation
Logo projects
Joint poster work
Cookbook