43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner

Nasza szkoła po raz kolejny w elitarnym gronie
Po zdobyciu mistrzostwa powiatu obie nasze pary uzyskały awans do finału woj. śląskiego. W roku poprzednim dziewczęta ( Asia Szczurek, Weronika Pniok ) wywalczyły 4 miejsce. Chłopcy (Kuba Wanat, Szymon Czapla ) zajęli 7 miejsce. W tym roku apetyty były jeszcze większe zwłaszcza po srebrnym medalu reprezentacji chłopców w siatkówce halowej. I jak się okazało całkowicie uzasadnione. Finał woj. śląskiego szkół ponadgimnazjalnych był w tym roku rozgrywany w centrum sportu i rekreacji w dąbrowie górniczej. Na ośmiu boiskach do siatkówki plażowej rywalizowało łącznie 48 zespołów w tym 25 par męskich i 23 pary żeńskie. Ponad w 30 stopniowym upale nasze zespoły zaprezentowały się wyśmienicie. Dziewczęta po wyczerpującym turnieju wywalczyły srebrny medal przegrywając tylko z utytułowaną parą z II ligowego zespołu z Krzanowic. Chłopcy z kolei wywalczyli miejsce tuż za podium przegrywając brązowy medal w tie-breku 12-15. Po raz kolejny nasi szkolni sportowcy udowodnili, że należą do ścisłej czołówki woj. śląskiego. Dzięki tym rezultatom oraz sukcesom w innych dyscyplinach na szczeblu wojewódzkim (siatkówka halowa, biegi przełajowe, koszykówka, biegi na orientację, narciarstwo biegowe) nasza szkoła po raz kolejny będzie w elitarnym gronie 10 najlepszych szkół woj. śląskiego, a w rywalizacji chłopców prawdopodobnie zajmą jedno z miejsc na podium. gratulujemy!!!