43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner

IV Międzynarodowy Turniej Szachowy
14 grudnia 2007r. w auli naszego liceum odbył się IV Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wieży Piastowskiej. Współorganizatorem turnieju była sekcja szachowa Miejskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „SZS” w Cieszynie. Udział wzięło 9 drużyn szkolnych, w tym jedna z Republiki Czeskiej - Gimnazjum w Boguminie. Uczestników zawodów powitał i życzył udanego współzawodnictwa Dyrektor II LO Kazimierz Kabiesz. Turniej odbywał się na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim. Drużynowym zwycięzcą została drużyna naszych najbliższych sąsiadów z I LO im. A. Osuchowskiego, ale na drugim miejscu uplasowała się nasza drużyna:
  • Piotr Gaszczyk
  • Łukasz Gajda
  • Monika Cieślar
Trzecie miejsce zajął zespół ZSP nr-1 w Cieszynie. Indywidualnie zwyciężył Jakub Dudys z I LO, przed swoim szkolnym kolegą Marcinem Urbańskim i Janem Marini z ZSEG w Cieszynie. Najlepszy nasz zawodnik Piotr Gaszczyk zajął 4 miejsce. Najlepszym drużynom i zawodnikom puchary, dyplomy i nagrody książkowe, w obecności przedstawiciela Zarządu Powiatu Cieszyńskiego Stanisława Kubiciusa ,wręczył Dyrektor II LO Kazimierz Kabiesz .