43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner

Historyczny start pływaków
Pierwszy raz w historii odbyły się drużynowe zawody pływackie w ramach rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych . 30 listopada drużyna dziewcząt i chłopców II LO wywalczyła na cieszyńskim basenie UŚl awans do finałów wojewódzkich. W Dąbrowie Górniczej zmierzyło się czternaście najlepszych drużyn województwa śląskiego na dystansach 100 i 50 m stylem grzbietowym, klasycznym, motylkowym, dowolnym, zmiennym oraz w sztafecie 8x 50m stylem dowolnym.
Nasz najlepszy pływak Bartłomiej Witoszek wywalczył srebrny medal na dystansie 100 m stylem klasycznym ( 1.08,79). Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się Przemysław Drabik z czasem 27.16 na 50m stylem dowolnym. Trudne zadanie miał Adam Kubasiak ścigał się z mistrzem świata juniorów Konradem Powroźnikiem na dystansie 100m stylem dowolnym. Ostatecznie chłopcy z Kopera drużynowo zajęli godne VII miejsce w województwie ( 93 pkt).
Drużynę reprezentowali: Kacper Zontek, Bartłomiej Witoszek, Jakub Heczko, Adam Kubasiak, Michał Padło, Tomasz Baczek, Marcin Oświecimski, Przemysław Drabik i Radosław Pastuszka. Dziewczęta wypływały VI miejsce zdobywając 100 pkt Wśród dziewcząt najwyżej uplasowały się na miejscu piątym Wiktoria Mołdrzyk , 50m stylem zmiennym ( 35.82), na miejscu szóstym Dominika Kustra, 100m stylem zmiennym( 1.21,01) i Joanna Sikora, 50m stylem grzbietowym (42,60).
Dziękujemy za start i radujemy się wielce, że możecie pochwalić się swoją pracą, talentem i umiejętnościami 