43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner

Koper najlepszy w sporcie po raz 10
23 września 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzono najlepszych sportowców Śląska Cieszyńskiego. Pierwszym akcentem uroczystości było wręczenie nagród najlepszym szkołom powiatu. Dyrektorom i nauczycielom wychowania fizycznego najlepszych szkół wyróżnienia wręczył Tadeusz Glos, Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego wspólnie ze Starostą Cieszyńskim Jerzym Nogowczykiem. Wśród szkół podstawowych 1 miejsce zajęła SP nr 3 w Cieszynie, pierwsze miejsce wśród gimnazjów zajęło Gimnazjum nr 1 w Wiśle, zaś w kategorii szkół ponadgimnazjalnych 1 miejsce po raz 10 zajęło II LO im. M. Kopernika w Cieszynie przed I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie i LO im. P. Stalmacha w Wiśle.
Pamiątkowe puchary, gratulacje oraz nagrody w postaci bonów na sprzęt sportowy odebrali: dyrektor II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie Regina Rakowska oraz przedstawiciel nauczycieli wychowania fizycznego Janusz Stanieczek. Na ten kolejny, jubileuszowy sukces złożyły się osiągnięcia prowadzonych przez Włodzimierza Habartę siatkarek i siatkarzy, którzy zwyciężyli w rywalizacji powiatowej. Siatkarki plażowe zajęły drugie, a siatkarze 3 miejsce w powiecie. Lekkoatleci i lekkoatletki pod opieką Barbary Budzińskiej–Lipki i Janusza Stanieczka byli najlepsi w powiecie. Lekkoatletki wygrały również w biegach przełajowych. Ponadto wśród szkół powiatowych najlepsi okazali się koszykarze pod opieką Jacka Bortliczka i piłkarze pod opieką Włodzimierza Habarty.
Sukcesy w zawodach powiatowych dały awans do zawodów rejonowych i wojewódzkich. W ubiegłym roku szkolnym w klasyfikacji wojewódzkiej szkół chłopcy zajęli szóste, a dziewczęta dziewiętnaste miejsce.(js)