43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner

Brąz siatkarzy i V m siatkarek
18.04.2013r. odbył się w Tarnowskich Górach finał Wojewódzkiej Licealiady w Siatkówce Chłopców, w którym wzięli udział gospodarze II LO im. S. Staszica, ZSMS w Jastrzebiu-Zdroju, IX LO im. C. K. Norwida w Częstochowie i siatkarze naszego liceum.. W losowaniu trafiliśmy na Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu i mimo wyrównanej do pewnego momentu walki przegraliśmy ostatecznie 2-0 (17, 18). W drugim meczu mecz siatkarze z IX LO w Częstochowie, który jest Siatkarskim Ośrodkiem Szkoleniowym zwyciężyli 2-0 z gospodarzami, którzy stawili szczególnie w 2 secie zacięty opór. Następnym meczem był już ten o 3 miejsce. Tarnogórzanie, podbudowani wyrównana walką z faworytem z Częstochowy i wspierani dopingiem swoich kibiców wygrali z nami pierwszego seta do 21. W drugim secie role się odwróciły i nasi zdeklasowali rywali do 13. W tie break'u walczono punkt za punkt, zmiana stron nastąpiła przy stanie 7-8, potem znakomita gra i 14-11 dla nas. Ale to jeszcze nie koniec, bo dwie kolejne piłki padają łupem przeciwnika. Przy wyniku 14-13 ostatni punkt jest nasz i drużyna szaleje w tańcu radości z kolejnego medalu  Śląskiej Licealiady. Mamy brąz! W finale 2-1 dla drużyny z Jastrzębia-Zdroju, srebro dla Częstochowy. Na gorąco opinia trenera Habarty: - Piąty finał w 6 ostatnich latach to ogromne osiągnięcie w szkolnej siatkówce, dla chłopców którzy nie grają czasem  nawet w rozgrywkach ligowych, to wspaniałe doświadczenie zagrać z medalistami Mistrzostw Polski Kadetów czy Juniorów z Jastrzębia czy Częstochowy. Nasza drużyna odbyła bardzo długą drogę do tego finału. We wrześniu startowaliśmy praktycznie od zera budując nową reprezentację szkoły, jak i nową jakość, ponieważ rok temu było czwarte miejsce w powiecie. Systematycznie, co tydzień, krok po kroku: wyjście z grupy , 1 miejsce w Cieszynie, powiecie , rejonie, półfinale wojewódzkim, i wreszcie medal wyrwany gospodarzowi turnieju po dramatycznym tie breaku. Niesamowity scenariusz i niesamowita historia, zespół dojrzewał z każdym meczem i każdym zwycięstwem, utarliśmy troszkę nosa niedowiarkom i tym którzy skazywali nas z góry na porażkę lub wręcz podcinali skrzydła chłopakom, śmiejąc się z ich ambicji i marzeń o medalu ! Atmosfera w drużynie była wspaniała, chemia i team spirit!!! Chciałbym pochwalić CAŁĄ drużynę, ale w sposób szczególny kapitana zespołu Krzysztofa Franka, który kierował grą zespołu jako rozgrywający oraz Michała Żwaka i Mateusza Czyża, którzy znakomicie grali na przyjęciu i w ataku. Wspaniale spisali się uczniowie klasy drugiej sportowej, którzy wraz z wychowawczynią Marią Mendrek pojechali z nami kibicować do Tarnowskich Gór i ich doping bywał głośniejszy niż całej hali wypełnionej kibicami „Staszica”!!!! Drużyna wystąpiła w składzie: Krzysztof Franek(k), Mateusz Czyż, Michał Żwak, Jan Wresiło, Patryk Kuś, Krzysztof Śliwka, Andrzej Kurzeja(l), Mirosław Brygier, Wojciech Oświecimski, Filip Tomiczek, Szymon Bochenek. 17.04.2013r. odbył się w Mysłowicach półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Siatkówce Dziewcząt, w którym poza naszą reprezentacją wystąpiły: LO im. Śniadeckich z Siemianowic Ślaskich, III LO z Mysłowic i III LO Tychy. Wylosowano pary półfinałowe i rozegrano półfinały: Cieszyn-Siemianowice 2-0 i Mysłowice-Tychy również 2-0. Nasze szkolne siatkarki zagrały w tym meczu wyśmienicie i zdeklasowały rywalki 2-0 w setach do 9 i 13. W drugim meczu podobnie zaprezentowały się medalistki mistrzostw Polski juniorek z Mysłowic, które równie bez historii pokonały zespół z Tychów. Mecz o 3 miejsce był bardzo wyrównany i zakończył się wygraną tyszanek 2-1. Pojedynek finałowy w pierwszej odsłonie był jednostronnym widowiskiem , dziewczęta z Mysłowic były bardzo zdeterminowane i zmotywowane , zagrały bardzo dobrze wygrywając wyraźnie 1 seta, przy wielu prostych błędach naszych zawodniczek. W drugim secie już bardziej odważne nasze siatkarki zaczęły bardziej ryzykować zwłaszcza w zagrywce, popełniały mniej błędów i nawet prowadziły w secie. Jednak końcówka seta należała do bardziej doświadczonych dziewcząt z Mysłowic. Drugie miejsce w półfinale wojewódzkim czyli miejsce 5-8 w województwie śląskim wywalczyły:Monika Pisiut(k), Anna Kałuża, Agnieszka Bortliczek, Klaudia Ficek, Karolina Szczerba, Agata Bul, Maria Ryrych(l), Marta Błachut, Magdalena Kabiesz, Monika Witoszek, Izabela Sikora Komentarz trenera Habarty: - dla tej drużyny to maksimum, co mogliśmy osiągnąć w starciu ze srebrnymi medalistkami mistrzostw Polski, więc traktujemy to 2 mce jak naprawdę wybitne osiągnięcie tym bardziej że drużyna szkolna z różnych względów grała w zupełnie innym składzie niż na początku roku szkolnego.