43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner

Siatkarki i siatkarze Kopera w półfinale Śląska
20 marca 2013 r. odbyły się w Pszczynie zawody rejonowe w siatkówce chłopców i dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Powiat cieszyński reprezentowali uczennice i uczniowie naszego liceum. Po drugiej stronie siatki stanęli gospodarze, mistrzowie powiatu pszczyńskiego - zawodniczki i zawodnicy III LO w Pszczynie. W pierwszym meczu nasze reprezentantki, mimo wielu osłabień w składzie spowodowanych kontuzjami, gładko zwyciężyły swoje przeciwniczki 2:0. Podobnie zapowiadał się pojedynek chłopców, gdyż w pierwszym secie siatkarze z Kopera prowadzili wysoko 12:3 i nic nie zapowiadało ogromnych emocji. Ale po dramatycznej pogoni gospodarzy na tablicy wyników pojawił się rezultat 24:24! Nasi zawodnicy wytrzymali jednak próbę nerwów i wygrali pierwszą partię do 24. W drugim secie walka toczyła się punkt za punkt, ale w pewnym momencie drużyna z Pszczyny wyszła na 3 pkt. prowadzenie 19:16. Wtedy w polu zagrywki pojawił się Mateusz Czyż, który zagrywką z wyskoku przechylił szalę zwycięstwa na korzyść siatkarzy z Kopera. Najpierw zdobył kilka punktów bezpośrednio z zagrywki, a później na tyle utrudnił przyjęcie rywalom, że Krzysztof Franek i Jan Wresiło efektownymi blokami zatrzymali przeciwników. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:21, a mecz 2:0. Obie drużyny szkolne awansowały do półfinału Wojewódzkiej Licealiady. Dziewczęta czeka bardzo trudne zadanie, gdyż w półfinale czekają już na nie finalistki Mistrzostw Polski juniorek z Mysłowic. Ale 2 lata temu również skazywane na porażkę nasze zawodniczki zwyciężyły, a potem zdobyły złoty medal Mistrzostw Śląska i 9 miejsce w Polsce -  ,,...dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...." . Chłopcy będą mieli okazję zaprezentować się przed własną publicznością i 9 kwietnia na hali MOSiR powalczą o awans do finału wojewódzkiego. Opiekunem i trenerem obu drużyn jest Włodzimierz Habarta. Szkołę reprezentowali: Monika Pisiut(k), Anna Kałuża, Agnieszka Bortliczek, Klaudia Ficek, Karolina Szczerba, Agata Bul, Maria Ryrych(l), Marta Błachut, Magdalena Kabiesz, Monika Witoszek, Izabela Sikora i  Krzysztof Franek(k), Mateusz Czyż, Michał Żwak, Jan Wresiło, Patryk Kuś, Krzysztof Śliwka, Andrzej Kurzeja(l), Mirosław Brygier, Wojciech Oświecimski, Filip Tomiczek.