43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner

XXXVII Bieg Piastów
Oświecimski, Smelik, Żur i Stanieczek – zestawienie tych nazwisk sugeruje, że uczniowie Kopera byli z opiekunem na zawodach sportowych. Prawdziwa jest druga część zdania - wszyscy wymienieni nauczyciele wychowania fizycznego wzięli udział w zawodach sportowych – w XXXVII Biegu Piastów w Jakuszycach na dystansie 10 km techniką klasyczną. Mimo, iż wystartowali po raz pierwszy (z bardzo dalekimi numerami startowymi), to wypadli bardzo dobrze. Najlepszy z nas - Jacek Oświecimski (nr 1207) zajął 240 miejsce z czasem 45,05. Wśród podgrupy nauczycieli został sklasyfikowany na 9 miejscu. Janusz Stanieczek (nr 1147) z czasem 46,46 zajął 294 miejsce, wśród nauczycieli 14, Jarosław Smelik (1208) – czas 47,16 – 309 miejsce, a wśród nauczycieli 15 i Bogusław Żur (1101) – 48,31 – 335 – 18. W zawodach sklasyfikowano 1185 zawodników, a najlepszy Beniamin Seifert z Niemiec uzyskał czas 26,09 min. Być może w przyszłym roku wybiorą się z nami uczniowie?(js)