43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner

Podium w narciarstwie biegowym
Na najniższym stopniu podium stanęły panie i panowie reprezentujący naszą szkołę w powiatowych zawodach w narciarstwie biegowym. Zawody odbyły się 23 lutego 2012 r. na trasach Istebnej-Kubalonki. Dziewczęta w składzie: Joanna Franek, Agnieszka Małyjurek, Paulina Szołdra i Natalia Holeksa musiały uznać wyższość narciarek z LO w Wiśle i LO w Skoczowie. Chłopcy – Narek Jesajan, Franek Brzezina, Marcin Jasiński i Wojtek Oświęcimski zajęli trzecie miejsce za LO w Wiśle i ZSP w Ustroniu. Ponadto w zawodach wojewódzkich chłopcy zajęli wysokie – czwarte miejsce. Warto podkreślić znaczący udział Narka Jesajana w tych obu osiągnięciach – czasy uzyskane przez niego na biegowej trasie pozwoliły naszej drużynie zająć tak wysokie miejsca. Narek uprawia wyczynowo kombinację norweską, zwaną też klasyczną lub nordycką, która to dyscyplina jest połączeniem skoków i biegów narciarskich.