43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner
 
Standardy jakości Erasmusa w praktyce szkolnej

W dniach 15-17 września 2024 r. nauczyciele naszej szkoły p. Karolina Grabowska oraz p. Alicja Wach wzięły udział w konferencji "Standardy jakości Erasmusa w praktyce szkolnej" w Zakopanem organizowanej przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.
Konferencja zgromadziła nauczycieli, dyrektorów szkół oraz przedstawicieli instytucji edukacyjnych z całej Polski. Jej celem było dzielenie się najlepszymi praktykami, doświadczeniami oraz nowymi podejściami związanymi z programem Erasmus+, który ma na celu wspieranie mobilności edukacyjnej i rozwijanie kompetencji uczniów oraz nauczycieli. Przybliżono uczestnikom zasady realizacji projektów w duchu Standardów Jakości Erasmusa przyjętych przez Komisję Europejską.
Program tego wydarzenia obejmował ciekawe i praktyczne sesje tematyczne, obejmujące zagadnienia takie jak: przygotowanie do mobilności oraz wsparcie uczestników projektów realizowanych w ramach akcji, prawo oświatowe a organizacja mobilności indywidualnych, edukacja holistyczna i cyfrowa, obowiązki beneficjentów związane z działaniami informacyjno-promocyjnymi w projekcie, uznawalność efektów kształcenia uczniów szkół ponadpodstawowych w toku mobilności edukacyjnych, proces rekrutacji uczestników do projektów mobilności, sztuczna inteligencja – zagrożenie i możliwości w procesie edukacyjnym.
Istotną częścią konferencji był moduł dotyczący grywalizacji w procesie edukacji obywatelskiej. Przeprowadzono warsztaty w 5 grupach przy użyciu gier: EUROSZANSE; COOPAXLE/ INVEST IN, M.O.R.E., KOŁO INNOWACJI, WIATRAKI. Jedna z gier - Invest In trafiła do szkolnej kolekcji.
W trakcie konferencji uczestnicy mogli wymieniać się doświadczeniami. Była to doskonała okazja do nawiązania kontaktów i współpracy z innymi nauczycielami oraz instytucjami.
Uczestnictwo w konferencji "Standardy jakości Erasmus w praktyce szkolnej" dostarczyło wielu cennych inspiracji do wdrożenia nowych metod i podejść w edukacji. Standardy jakości są kluczowe dla sukcesu projektów Erasmus+, a ich ścisłe przestrzeganie pozwala na osiąganie wymiernych rezultatów w nauczaniu