43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner
 
Leśne lekcje
W dniu 19.06.2024 na dwa dni przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klasy 3G wybrali się na górską wędrówkę. Zdobyli szczyt Ochodzitej (895m n.p.m.) gdzie podziwiali rozległy górski krajobraz, następnie zapoznali się z historią pasterstwa wołoskiego na tym terenie. Po niedługiej wędrówce zawitaliśmy w Karpackim Banku Genów, gdzie zapoznaliśmy się z procesem pozyskiwania, selekcjonowania, przechowywania nasion świerka i jodły, a następnie ich stratyfikacji i wysiewania oraz wysadzania gotowych już sadzonek.
W interesujący sposób zostaliśmy wprowadzeni w tajniki wolierowej hodowli głuszca i mogliśmy zapoznać się z zasadami reintrodukcji i restytucji tego ptaka na terenie Beskidu Śląskiego.
Na terenie Leśnictwa Wyrch Czadeczka znajduje się również pasieka gdzie stworzono warunki do bezpiecznej lekcji o pszczołach. Dlatego mogliśmy uczestniczyć w niezmiernie pouczającej lekcji o pszczołach i innych owadach zapylających.
Dziękujemy Nadleśnictwu Wisła oraz pracownikom Leśnictwa Wyrch Czadeczka, Panu Dominikowi i Panu Andrzejowi, za ciekawą lekcję przyrody.