43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
 
55 Młodzieżowy Rajd Górski PTTK – Powitanie wiosny
W sobotni poranek (13.05.2023) spotkaliśmy się w Ustroniu Polanie by stamtąd wędrować górskimi szlakami Beskidu Śląskiego. Grupa ponad 30 osób wybrała się by uczestniczyć w 55 Młodzieżowym Rajdzie Górskim PTTK i symbolicznie przywitać wiosnę w górach.
Początkowo ostro wspinaliśmy się zielonym szlakiem na Orłową (813 m n.p.m.), by później niebieskim szlakiem spokojnie zejść na Świniorkę (700m n.p.m.) i ponownie wspiąć się na Trzy Kopce Wiślańskie (810 m n.p.m.). Tam bardzo serdecznie przywitali nas organizatorzy w schronisku Telesforówka, gdzie mogliśmy odpocząć, zrelaksować się i spotkać z innymi uczestnikami rajdu.
Zwyczajowo dla wszystkich przygotowane były znaczki rajdowe, ciepły posiłek. Była możliwość zdobycia punktów GOT oraz uczestniczenia w konkursie wiedzy o Beskidzie Śląskim, PTTK oraz kulturze i zwyczajach naszego regionu. W konkursie wziął udział Jakub Kwolek i zdobył zaszczytne 2 miejsce w kategorii szkół średnich. Jako szkoła zdobyliśmy również puchar za najliczniejszy udział!