43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
 
Marzenia się spełniają...
Dzień 5 września 2022 stał się początkiem niezapomnianej włoskiej przygody dla klas 4B, 3B i 3F. Wraz z naszymi wspaniałymi nauczycielkami, Paniami: Małgorzatą Kusz, Barbarą Budzińską-Lipką, Renatą Fober i Izabelą Żwak oraz pod przewodnictwem Pań Gosi, Moniki i Ani spędziliśmy we Włoszech fantastyczny czas. Gdzie konkretnie? Zobaczcie poniżej.
Rimini - nasza baza noclegowa i wypadowa, która zaskoczyła nas piękna plażą i cieplutkim morzem. Wieczory spędzane na plaży, morska bryza, włoskie lody i śmiech dawały nam energię na kolejne, pełne niesamowitych wrażeń dni. Padwa - miasto gdzie studiował patron naszej szkoły Mikołaj Kopernik. Padwa przywitała nas cudnym słońcem i wspaniałymi zabytkami. Bazylika św. Antoniego i przepych jej wnętrz, Piazza del Santo, urokliwe uliczki Starego Miasta, piękne arkady, kawiarenki i kolorowe stragany z soczystymi owocami wprawiły nas w osłupienie. Bolonia - przepiękne miasto, które zapewniło nam kolejny, pełen wrażeń dzień. Na Piazza Maggiore, jednym z największych placów we Włoszech podziwialiśmy Bazylikę San Petronio, posąg Neptuna, ratusz, a nieopodal słynne dwie krzywe wieże, które są symbolem miasta. Ciągnące się kilometrami arkady zapewniały nam ochronę przed palącym słońcem, a przepyszny makaron tagliatelle bolognese zaskoczył nas swoim wyjątkowym smakiem. San Marino - jednak to właśnie ta mała republika i jedno z najmniejszych niezależnych państw w Europie skradło nasze serca. To małe, niezwykle klimatyczne, z przepięknymi widokami na okolice, z zabytkową Wieżą Zegarową na Palazzo Pubblico miasto wywarło na nas ogromne wrażenie. Basilica di San Marino ze swoim wyjątkowym wnętrzem zachwyciła nas przeogromnie. Wenecja - jedyna w swoim rodzaju, nazywana najpiękniejszym miastem świata. Weneckie kanały mieniące się w słońcu, kolorowe gondole, niezliczona ilość mostów, Plac św. Marka zaczarowały nas w pełni i na zawsze.
Cudowny klimat, urokliwe zakątki, wspaniali, uśmiechnięci i pomocni ludzie, pyszna kuchnia i Ciao Amore to nasze ukochane Włochy!!! Dziękujemy wszystkim za niepowtarzalną atmosferę i cudownie spędzony czas. Do zobaczenia nasza Italio!!!