Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
 Stypendia
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

Zajęcia CLIL

 

W naszej szkole prowadzone są zajęcia metodą CLIL, czyli zintegrowane kształcenie przedmiotowo-językowe. W marcu Pani Aleksandra Cieślar przygotowała i przeprowadziła grę terenową po Cieszynie dla uczniów z Polski, Hiszpanii i Włoch, uczestniczących w projekcie ’Let’s break stereotypical thinking’.

Podczas gry, uczniowie poznawali Cieszyn odwiedzając poszczególne punkty miasta, zgodnie z przygotowaną instrukcją zwiedzania. W każdym punkcie mieli do wykonania pewne zadania i zdjęcia. Po powrocie do szkoły z zebranych materiałów montowali krótkie filmiki i następnie je prezentowali. Uczniowie pracowali w międzynarodowych zespołach, co wymuszało oczywiście porozumiewanie się w języku angielskim.

Wszystkie potrzebne wskazówki i instrukcje również były przekazywane w języku angielskim. W kwietniu dwukrotnie odbyły się warsztaty z wykorzystaniem metody CLIL dla 180 uczniów i nauczycieli szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego. Warsztaty pod tytułem Geo-clock 'Let’s learn together' zostały przeprowadzone w oparciu o prezentację z zadaniami w języku angielskim do wykonania przez uczniów w parach lub małych grupach. Uczniowie wspólnie szukali rozwiązań do tych zadań, a następnie wyłoniono zwycięską grupę. Podczas warsztatów wykorzystano metodę poznaną na kursie CLIL w Hiszpanii, dostosowaną do zajęć z geografii i poziomu znajomości języka angielskiego uczniów.

Udział w kursie był możliwy dzięki realizacji projektu „Relacje i innowacje” finansowanego ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+.