Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
 Stypendia
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

ADAMED SmartUP Academy

 

ADAMED SmartUP Academy to cykl bezpłatnych i otwartych kursów weekendowych, prowadzony w formie zajęć akademickich dla młodych pasjonatów nauki. Tegoroczna wiosenna edycja odbyła się na Wydziale Chemicznym oraz Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Spotkania były okazją do pracy w profesjonalnych laboratoriach, wykonania licznych eksperymentów i zdobywania wiedzy z zakresu fizyki, chemii czy biologii.

Na warsztaty zostają zaproszeni uczniowie, którzy podczas rekrutacji odpowiednio zareklamują siebie i udowodnią, że to właśnie oni maja być uczestnikami tego projektu.

W tym roku szkolnym udało się to 2 uczniom Kopera. Mateusz Polok z 3F uczestniczył w warsztatach z elektrochemii a Tatiana Heller- z tej samej klasy- z mikrobiologii.

Oto jej relacja:
14 maja tego roku byłam uczestnikiem warsztatów Adamed SmartUp na Politechnice Warszawskiej. Tematem warsztatów był "Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać".
Pierwszym etapem był godzinny wykład na temat mikroorganizmów prowadzony przez wykładowcę z Politechniki. Po krótkiej przerwie udaliśmy się do dobrze wyposażonego laboratorium w którym każdy z 12 uczestników miał przydzielone stanowisko pracy. Na warsztatach zajęliśmy się identyfikacją bakterii przez badanie PCR oraz rozpoznawaniem bakterii na podstawie barwienia metodą Grama.
Ciekawym dodatkiem było również interpretacja wyników w specjalnym programie komputerowym oraz przeszukiwanie ogólnodostępnej bazy danych bakterii aby dobrze zakwalifikować je do rodzaju.

Było bardzo ciekawie, prowadzący warsztaty dużo opowiadali nam o samej politechnice a połączenie zajęć z wycieczką do Warszawy z znajomymi jest niezwykle fajną opcją na weekend . Myślę, że bez wątpienia za rok również będę aplikować na podobne warsztaty i polecam je każdemu kto interesuje się chemią, biologią lub fizyką.