II LO Cieszyn

 e-dziennik
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Szczepienia
 Sport w szkole
 E-biblioteka
 Stypendia
Interdyscyplinarna szkoła
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Łączymy się z ludźmi z całego świata!

 

Angielski z uczniami z całego świata – część 2 Kolejnych 5 ciekawych spotkań w ramach projektu Erasmus+ "Relacje i innowacje" za nami. Oprócz zajęć z uczniami z Włoch i Turcji, uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w 3 spotkaniach z uczniami z Argentyny, ze szkół językowych w Buenos Aires i Bariloche.

Większość spotkań to zajęcia językowo-kulturowe, ale oprócz szlifowania swoich umiejętności językowych i odkrywania bogactwa innych kultur, poruszaliśmy również takie tematy jak stereotypy, odmienność, sytuacja pandemiczna i sposoby radzenia sobie z izolacją i osamotnieniem. Pomimo iż wiele nas dzieli, to często borykamy się z tymi samymi problemami i nurtują nas te same pytania.

Udział w programie pokazuje, że czas zdalnego nauczania to nie tylko izolacja, ale również możliwość nowych spotkań i nowych wyzwań, okazja do wymiany doświadczeń i duża dawka dobrego humoru.
Program „Relacje i innowacje” to nie tylko spotkania dla uczniów, ale również dla nauczycieli. Dzięki udziałowi w programie, nauczyciele języka angielskiego mają możliwość wziąć udział w międzynarodowych spotkaniach z nauczycielami z tak odległych krajów jak Argentyna, Brazylia, Indie, Malezja, Meksyk, Tajlandia czy też Sri Lanka żeby wspólnie szukać nowych pomysłów i inspiracji do pracy.