43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner
 

Wigilijki klasowe

Dziś dzień klasowych Wigilijek, Samorząd Szkolny przyłącza się do życzeń, które będziecie sobie składać w klasach i przygotowaliśmy specjalnie dla Was świąteczny filmik.😇 Mamy nadzieję, że umili Wam ten czas.

Wesołych Świąt!

Nadchodzą najpiękniejsze w całym roczku Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim uczniom, gronu pedagogicznemu, dyrekcji oraz personelowi technicznemu życzymy smacznej wigilii, cennego odpoczynku od trosk i zmartwień oraz miłych chwil w rodzinnym gronie, a w Nowym Roku dużo miłości, nadziei i spełnienia marzeń, szczególnie tych, które nie mogliśmy zrealizować w tym roku. Samorząd Uczniowski

Zuzia w FINALE Ogólnopolskiego Konkursu z chemii!!

Opublikowano wyniki 2 etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej. Konkurs jest organizowany przez wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zuzanna Kusz z klasy 2 u została zakwalifikowana do finału który odbędzie się w marcu w Krakowie. GRATULUJEMY!!!!!

Dla uczniów Kopera Europa jest prosta.

W grudniu nasi uczniowie wzięli udział w dwóch olimpiadach o tematyce unijnej: Olimpiadzie Wiedzy o UE, organizowanej przez COPTIOSH w Białymstoku oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg”, organizowanej przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct .

FAScynujący Świat Dziecka

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” to motto Fundacji „Fascynujący Świat Dziecka”, której siedziba mieści się w Ustroniu. Misją Fundacji jest pomaganie dzieciom i młodzieży chorym na Alkoholowy Zespół Płodowy – FAS/FASD i ich rodzinom.

Ogólnopolska Olimpiada Geograficzna

Kornelia Rucka w II Etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. Po napisaniu świetnej pracy „Śladami historii i natury – wycieczka krajoznawcza po gminie Brenna” Kornelia Rucka z klasy 2r dostała się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej.

„Z pamiętnika eko-podróżnika”

Projekt on-line na platformie eTwinning (Twinspace), w którym bierze udział klasa 2b opiekunem projektu jest pani Aleksandra Cieślar. Podczas trwania projektu współpracujemy z młodzieżą z 17 szkół w Polsce, głównie z województwa śląskiego.

Mistrz Języka Angielskiego

22 kwietnia 2021 grupa 9 uczniów brała udział w ostatnim, ustnym etapie konkursu szkolnego Mistrz języka angielskiego Kopera. Zwycięzcami konkursu zostali: Laura Sędek - klasa 2T Natalia Wilk - klasa 3A Dawid Kacza - klasa 3D

Szlachetna paczka

Zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki w ramach Szlachetnej Paczki w naszej szkole. W obecnej sytuacji możecie zasilić zbiórkę finansowo, ale osoby chętne, aby przekazać nam potrzebne artykuły mogą zostawiać je w budynku naszej szkoły w dniach: 26.11 (czwartek) w godzinach 14:00-16:30; 02.12 (środa) w godzinach 14:00-16:30.

Lekcja przedsiębiorczości

…”wszystkiego przedsiębiorczego” – tymi słowami Pan Tomasz Kucharski i Mateusz Maik zakończyli spotkanie live, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Osobiste wspomnienia o Bolesławie Chamocie

Bolku, nie zagramy już kolejnej partii … Rozegraliśmy ich wiele, w różnych miejscach, najczęściej jednak w szkole, Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, w którym rozpocząłeś pracę w połowie lat siedemdziesiątych minionego wieku, jako doświadczony już nauczyciel. Ja miałem wtedy zaledwie kilkuletni staż pracy w szkole.

Światowy Tydzień przedsiębiorczości

Zapraszamy na Światowy Tydzień przedsiębiorczości. Czytaj dalej...

Jungfrau, Emmentaler, Kambly und vieles mehr…

W dniu 29. października 2020 r. trójka uczennic klasy językowej 2R w składzie: Sandra Mencnarowska, Anna Rygiel i Justyna Staniek wzięła udział w I edycji projektu z języka niemieckiego: „Schweiz – KantonenLand, czyli wędrówka po Kantonach”. Tematem przewodnim warsztatów online był kanton Berno – urokliwe miasteczka, wysokie alpejskie szczyty, widowiskowe wodospady, kolejki górskie i wiele innych atrakcji.

Deutsch mal anders

W dniu 30. października 2020 r. sześciu uczniów klasy językowej 2R uczestniczyło w warsztatach hospitacyjnych z języka niemieckiego pt.: „Herbstrallye” organizowanych przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, oddział Katowice.

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ!

Instytut Książki oraz bibliotekarze polecają: Od 2. listopada po raz kolejny rusza akcja czytelnicza "UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ", co oznacza, że każdy kto włączy się do udziału w największej - jak dotąd - akcji w Polsce, za darmo będzie mógł przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków! Niezbędne szczegóły i kod QR dający dostęp do wszystkich lektur znajdziecie na plakacie. Źródło zdjęć: https://czytajpl.pl/

DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. M.Kopernika w Cieszynie informuje, iż dzień 2 listopada br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

#ErasmusDays

W naszej szkole od 15 i 16 października 2020 odbyły się warsztaty, które skierowane były na kształtowanie postaw otwartości i tolerancji. Warsztaty odbyły się w ramach #ErasmusDays- jest to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

Regulamin pracy zdalnej

Niniejszy Regulamin określa zasady wykonywania pracy zdalnej oraz związane z tym prawa i obowiązki Pracodawcy i Pracowników w związku z przeciwdziałaniem i zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19. w II Liceum Ogólnokształcącym. Czytaj dalej ...

Paintballowa gra terenowa

W promieniach jesiennego słońca, w leśnych ostępach, na łące, ubłoceni po pachy, uczniowie klasy 2R integrowali się w paintballowej grze terenowej.

Bardzo, bardzo, DZIĘKUJĘ !

Udało się zebrać całą kwotę potrzebną na operację mojej córki :) Z całego serca dziękuję całej społeczności szkolnej : Pracownikom, a w szczególności Wam, droga młodzieży. Ciągle jestem pod wielkim wrażeniem tej akcji i Waszego wielkiego serca. Bardzo, bardzo, DZIĘKUJĘ! Jesteście wspaniali :) Tomasz Szkudliński

2W na Telesforówce!!!

Trzy Kopce Wiślańskie w przepięknych barwach jesieni zdobyte przez 2W! To był czas na integrację klasową, wesołe rozmowy, ogniskowanie przy schronisku na Telesforówce i wspólne zabawy - było super!!!

Integracyjny czas

W Koperniku klasy 1B i 1D ruszyły w teren i to nie byle jaki : las, łąka, błoto, słońce , kałuże i uśmiech na twarzy. Ubrani w zielony mundur, w ręku broń, maska na głowie i zachowany dystans…

Wizyta Liama Waddingtona w klasie 2S

Klasa 2S miała dziś okazję dowiedzieć się jak wygląda życie we współczesnej Wielkiej Brytanii, gdyż na lekcji wychowawczej gościliśmy Liama Waddingtona,

2S i Dzień Chłopaka

Dziewczyny z klasy 2S nie zapomniały o Dniu Chłopaka, zaplanowały dla swoich kolegów z klasy słodką niespodziankę.

Wyjście klasy 2S na projekcję filmu.

Wyjście klasy 2S na projekcję filmu pt. 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy. Sprawa Tomasza Komendy obiegła media, skazano go niesłusznie na 25 lat więzienia.

Open Doors

Początki Open Doors sięgają 1955r. W Warszawie byli ludzie, którzy pomagali cierpiącym ucisk i prześladowanie z powodu wierności Chrystusowi. Tylko nieliczni wiedzą, że wśród nas żyli i nadal żyją osoby, które czynnie były zaangażowane w pomoc chrześcijanom żyjącym za Żelazną Kurtyną.

I miejsce w tenisie stołowym

W poniedziałek, 5 października 2020r.odbyły się w Chybiu powiatowe zawody w tenisie stołowym. Nasze dziewczyny i chłopcy stanęli na wysokości zadania i zajęli I miejsce. Wywalczyli awans do zawodów rejonowych.

Agnieszka jest pierwsza!!!

Mamy Warszawę! Zaczęło się od eliminacji szkolnych w Konkursie Wiedzy Biblijnej Stowarzyszenia "Civitas Christiana", w którym wzięły udział Kinga Białek z 1c i Agnieszka Gaszczyk z 3a.

Awans do zawodów rejonowych.

1 października na boiskach ,,Pod Wałką" odbyły się powiatowe zawody w Sztafetowych biegach przełajowych. Drużyna dziewcząt i chłopców z naszego liceum w niesprzyjających warunkach pogodowych wywalczyły awans do zawodów rejonowych.

Stypendium: Inwestujemy w talenty

28 września 2020 roku, rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty – VI edycja”, realizowanego przez Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Czytaj dalej...

#ErasmusDays

Czym jest #ErasmusDays - jest inicjatywą mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Przez 3 dni, 15-17 października 2020 r., na terenie całego świata (!) będą organizowane spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których będzie można posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+.

FASTRYGOWANIE CIESZYŃSKIEJ OPOWIEŚCI

W miniony piątek, 18 września, klasa 2a oraz uczestnicy projektu Erasmus Plus „Let’s break stereotypical thinking” wzięli udział w interdyscyplinarnych warsztatach pt. „Fastrygowanie cieszyńskiej opowieści”, których tematyka skupiała się wokół szeroko rozumianej granicy.

Najpiękniejszym kolorem jest nadzieja

„Najpiękniejszym kolorem jest nadzieja” pod tym hasłem w sobotnie popołudnie odbył się koncert charytatywny na rzecz 6-letniego Igora. Nasza młodzież wystąpiła wspólnie z uczniami Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych z Bielska – Białej na scenie cieszyńskiego Domu Narodowego.

Klasa 3D na wycieczce

Całą środę, 23 września, spędziliśmy w ośrodku wypoczynkowym Odys nad Jeziorem Żywieckim w Tresnej. Rano pływaliśmy kajakami, potem zjedliśmy obiad i bawiliśmy się na terenie ośrodka. Każdy znalazł coś dla siebie (gry i zabawy, siatkówka, bilard, spacery). Po południu wyszliśmy na paintball. Gdy zmęczeni wróciliśmy do ośrodka, czekało na nas ognisko.

Sportowa wycieczka nad Jezioro Żywieckie

16 września klasa 2T pojechała na wycieczkę nad Jezioro Żywieckie. Hotel "Odys" przygotował dla nas wiele atrakcji: paintball, wycieczka kajakowa i siatkówka plażowa. Istotnym atutem wycieczki była też doskonała pogoda, idealna na plażowanie nad wodą. Wycieczka pozwoliła odpocząć od nauki i aktywnie wypocząć. Chętnie zostalibyśmy tu dłużej.

Złota Maja!

Wspaniałym sukcesem zakończyły się tegoroczne mistrzostwa Polski U-18 w skoku o tyczce odbywające się w Radomiu. Nasza uczennica z klasy 2U, Maja Chamot stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal!!! Ogromne gratulacje i brawa!

Codzienność niecodzienna- zwyczajność nadzwyczajna

Do aktorów: Prosimy o przygotowanie na przesłuchanie scenek, skeczy, form kabaretowych z własnymi pomysłami, tekstami bądź pomysłami zaczerpniętymi z innych źródeł - na temat „codzienności w sytuacji niecodziennej” albo „zwyczajności w sytuacji nadzwyczajnej”, jaką jest pandemia .     Do wokalistów: Prosimy o pomysły piosenek, które będą posiadały element humorystyczny (choć nie tylko).

Darmowy Microsoft Office 365 dla uczniów

Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie mają możliwość bezpłatnego korzystania z Office 365 w wersji A1.

Ubezpieczenie uczniów

Informacje związane z ubezpieczeniem uczniów w roku szkolnym 2020/2021 znajdują się w zakładce "Dla ucznia i rodziców"

Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły

Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury oraz Główny Inspektor Sanitarny przygotowali wspólny list dotyczący bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W liście podkreślili m.in., że zarówno uczniowie korzystający z komunikacji publicznej, jak i szkolnych autobusów są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust. Czytaj dalej...

Transport publiczny

Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego. Czytaj dalej... Bezpieczeństwo uczniów w środkach transportu zbiorowego. Czytaj dalej...

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w salach lekcyjnych z wychowawcami wg harmonogramu Przypominamy, iż wszyscy uczniowie dojeżdżający do szkół w autobusach/busach muszą mieć obowiązkowo maseczkę. Jeśli przy wsiadaniu uczniowie nie będą ich mieli, kierowca może odmówić zabrania do autobusu takiego pasażera. Prosimy o przyniesienie własnych długopisów. (podpisywanie dokumentów)

Funkcjonowanie szkoły w czasie epidemii

Regulamin określa zasady funkcjonowania II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie w okresie epidemii, w szczególności zasady przebywania oraz zachowania się uczniów, pracowników i innych osób przebywających w szkole, jak również zasady korzystania z sal, pomieszczeń, sprzętu oraz pomocy dydaktycznych oraz zasady postępowania w przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19. Czytaj dalej....

NOWE LEGITYMACJE SZKOLNE

Wkraczamy w nową, nowocześniejszą formę legitymacji szkolnych dla uczniów. Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.

Paula zwycięża w Krakowie

W tym roku szkolnym mimo pandemii i utrudnień w bezpośrednich kontaktach udało się przeprowadzić XVI edycję Konkursu: "Pomóż ocalić życie bezbronnemu". Z naszej szkoły najwyższą lokatę: III miejsce w kategorii plastycznej zdobyła Paula Jałowiecka z kl.2a.

Chemiczni stypendyści

Młodzież Kopera co roku ubiega się o stypendium dla zdolnych uczniów „Nauka droga do sukcesu”. Dzięki temu doskonalą swoje umiejętności matematyczne, przyrodnicze bądź językowe. Przedstawiamy efekty pracy naszych uczniów:

Sukcesy Naszych uczniów!!!

W dniu 16 czerwca br. (w formie online) odbył się finał Konkursu Debat Oksfordzkich dla uczniów szkół średnich województwa śląskiego "Proszę mi nie przerywać". Konkurs został zorganizowany przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Katowice przy współpracy z Biblioteką Śląską w Katowicach.

XVIII Wojewódzki Konkurs o UE

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszego liceum Mateusz Machała i Oskar Kasperczyk (klasa 1S) zajęli drugie miejsce w drużynowym XVIII Wojewódzkim Konkursie o UE. Serdecznie gratulujemy!!!

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Organizacja Frankofonii ma w tym roku 50 lat. Ten jubileusz można świętować także w domu:) Jak? Możesz stworzyć francuski klimat 🇫🇷, zaaranżować ciekawy kącik kojarzący się z językiem i kulturą francuską - zrób zdjęcie, nadaj mu tytuł, podpisz i prześlij na adres: francuskiwmoimdomu@gmail.com do 24 maja 2020. Do zabawy zapraszamy wszystkich uczniów. Będą nagrody !

Akcja Q&A na Instagramie

Profil: lo_koper odbędzie się w dniach: 18-19 maja oraz 25-26 maja. Uczniowie klas ósmych będą mogli zadać dowolne pytanie na temat, np. proponowanych przez naszą szkołe profili, życia szkolnego, atmosfery, wydarzeń i nauczycieli, na naklejce w relacji pod profilem: lo_koper Na pytania odpowiadać będą przedstawiciele każdego z profili nauczania, aby osoba zadająca pytanie miała pewność, że odpowiedź pochodzi ze sprawdzonego źródła. Odpowiedzi na przypięte pytania będą ukazywały się w relacji. Posty z pytaniami we wtorek 19 i 26 maja zostaną także przypięte na profilu Fb Kopera, gdzie również zainteresowani uczniowie będą mogli zadać pytanie. Akcja prowadzona jest przez Samorząd Uczniowski II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie

STYPENDIA 2020

Rada Funduszu Stypendialnego Śląska Cieszyńskiego oraz Zarząd Główny Macierzy Ziemi Cieszyńskiej mają przyjemność ponownie zaprosić do składania wniosków o przyznanie stypendiów macierzowych, artystycznych i pomostowych oraz nagrody specjalnej na rok szkolny 2020/2021.

Złoty Indeks Akademii WSB

Z przyjemnością informujemy, iż uczeń naszej szkoły Bartosz Nikiel, otrzymał „Złoty Indeks Akademii WSB”, uprawniający do bezpłatnych studiów stacjonarnych rozpoczynających się w roku akademickim 2020/2021.

BIBLIOTEKA – WAŻNA INFORMACJA

Co jakiś czas będziecie otrzymywali e-mailowe przypomnienia o zaległościach i konieczności zwrotów książek,

DRODZY TRZECIOKLASIŚCI

Pożegnanie trzecioklasistów: Grono Pedagogiczne, słowami Katarzyny Pieciun

WSPIERAMY MATURZYSTÓW

#wspieramymaturzystow W czasie niepewności i zbliżających się matur Uniwersytet Śląski w Katowicach postanowił wesprzeć Maturzystów, którzy w tych nadzwyczajnych okolicznościach mają więcej czasu, by przygotować się do egzaminu dojrzałości.

KONKURSY CHEMICZNE

Ucieszyła nas wiadomość o tytule laureata w dziedzinie chemii dla Ryszarda Siedleckiego w Ogólnopolskim Konkursie „O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej” a tu kolejne bardzo dobre informacje!! Laureatami XIV Wojewódzkiego Konkursu Drużynowego z Chemii zostali Jan Waszut oraz Ryszard Siedlecki. Konkurs jest organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

Diamentowy Indeks AGH

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Agnieszka Grzonka z klasy 3D została finalistką ogólnopolskiej Olimpiady o „Diamentowy Indeks AGH" z matematyki. Gratulujemy!!

Zdalna szkoła

W ramach realizacji projektu pn. "Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 nasz szkoła otrzymała 5 laptopów dla uczniów, w celu realizacji zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Najlepsze życzenia

Wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom, sympatykom szkoły z najlepszymi życzeniami zdrowia, spokoju i radości na święta Wielkiej Nocy, ku pokrzepieniu serc, z podziękowaniami za miniony niełatwy czas Oglądaj

Projekt Łączka

Trudny czas pandemii trwa, ale zanim rozpoczął się na dobre nasi uczniowie biorący udział w projekcie "Łączka" już po raz drugi stworzyli film, który rywalizuje w konkursie organizowany przez IPN.

Wyjątkowy Wielki Tydzień

Bez względu na to czy uważacie się za ludzi wierzących czy też niewierzących, to jesteście teraz w nietypowej sytuacji. Wszyscy znajdujemy się w takim dziwnym czasie. Nie można nigdzie wychodzić, prowadzić normalnego życia. I w takich okolicznościach zaczyna się nam Wielki Tydzień. Taki inny niż ten, który był przed rokiem, dwoma, trzema. Te Święta Wielkanocne siłą rzeczy będą inne.

Wiosenna przerwa świąteczna

Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

Zadania z rozszerzonej informatyki

Zapraszam uczniów klasy 2D, 3D oraz chętnych uczniów z klasy 1T i 1D Odpowiedzi i kody programów proszę przesyłać na adres: t.gajdzica@cieszyn.idsl.pl. Codziennie nowe zadania!!

Grarantanna Cup!

Dowiedz się więcej

Rekolekcje on-line

19 marca 2020roku miały się odbyć rekolekcje wielkopostne, ale z wiadomych względów wszystko potoczyło się inaczej. Jeżeli chcecie, proponujemy wam w zbliżającym się tygodniu wysłuchanie nauk rekolekcyjnych w nieco innej, ale z pewnością ciekawej formie:

ZDALNE NAUCZANIE

W okresie zawieszonych zajęć wprowadzamy zdalne nauczanie. Do pracy zdalnej z uczniami zostaną wykorzystane następujące platformy i komunikatory internetowe: E-dziennik Skype Discord - instrukcja Messenger Zoom - instrukcja

Ruletka z ćwiczeniami

Ruletka z ćwiczeniami Drodzy uczniowie zachęcamy do aktywności ruchowej i pogłębiania swojej wiedzy z zakresu kultury fizycznej w czasie zawieszenia nauki w szkole. Nauczyciele wychowania fizycznego na dzienniku elektronicznym wysyłają do Was różne zestawy ćwiczeń i zagadnienia teoretyczne z zakresu wychowania fizycznego i sportu.

Mała Liga e-sportowa

Mecze będą odbywały się codziennie w czasie trwania zawieszenia zajęć szkolnych. Regulamin rozgrywek znajduje się pod adresem: http://ieti.pl/portal/index.php/pl-pl/puchar. Zgłoszenia do rozgrywek poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie http://ieti.pl/portal/index.php/pl-pl/kontakt-2

Informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej

Od 12 do 25 marca 2020r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie szkoły nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

O finansach z Narodowym Bankiem Polskim

Klasa 1W wzięła udział w pierwszych warsztatach w ramach Projektu Edukacyjnego przygotowanego przez Narodowy Bank Polski -„ Uczelnie szkołom - o finansach z Narodowym Bankiem Polskim”.

Projekt ŁĄCZKA

W niedzielę 1 marca przypada Dzień Pamięci o ,,Żołnierzach Wyklętych’’. Z kolei 19 lutego grupa uczniów biorących udział w projekcie ,,Łączka’’ wraz z panią Iloną Morcinek wyjechała do Warszawy, by zobaczyć miejsca kaźni i pochówku żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Pamiętamy o Żołnierzach Niezłomnych

W dniu 3 marca br. w cieszyńskim magistracie odbyła się uroczystość poświęcona pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W piątek 28 lutego w OSP Bobrek odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom". Udział wzięły w nim dwie uczennice naszego liceum: Niedzielska Małgorzata z kl.IW i Wilk Natalia z kl.IIA.

Zajęcia z programowalnymi robotami LEGO

Na lekcjach informatyki w naszej szkole, uczniowie konstruują, budują programują i wprawiają w ruch roboty z wykorzystując zaawansowany zestaw klocków Lego Mindstorms.

Sobotnie spotkanie z ósmoklasistami

Kolejne spotkanie sobotnie z ósmoklasistami za nami. Kolejne udane. Fizyka, informatyka, matematyka, a na dokładkę angielski. Ósmoklasiści dopisali i tym razem, dzielnie stawiając czoła zadaniom przygotowanym przez naszych nauczycieli i uczniów.

Siatkarze w finale rozgrywek Powiatowych

Nasi szkolni siatkarze w finale rozgrywek Powiatowych pokonali zespół zs-gh z Wisły dwa do zera i po bardzo wyrównanym meczu ulegli jeden do dwóch drużynie Zespołu Szkół im Szybińskiego.

PIŁKARZE RĘCZNI NA 3 MIEJSCU W POWIECIE

W finale rozgrywek powiatowych szkolni piłkarze ręczni musieli uznać wyższość swoich rywali z LO z Wisły i ZST w Cieszynie i zajęli ostatecznie 3 miejsce w powiecie.

SIATKARKI W FINALE REJONOWYM

Siatkarki z naszej szkoły w finale rozgrywek powiatowych zdobyły pierwsze miejsce pokonując 2-0 koleżanki z ,, Szybina" oraz drużynę ZSP-T z Międzyświecia i awansowały do finału rejonowego Wojewódzkiej Licealiady.

Maja Chamot Mistrzynią Polski w skoku o tyczce!

W Halowych Mistrzostwach Polski w kategorii U-18 Maja obroniła tytuł zdobyty przed rokiem bijąc rekord życiowy wynikiem 3,70.

XXII Koncert Walentynkowy

Miłość, która jest ponad wszystkimi podziałami i przeciwnościami losu. To z niej wśród młodzieży naszej szkoły wzięła się idea pomocy dla cieszyńskiego hospicjum, która ich łączy od 22 lat i przyciąga tłumy dobrych ludzi.

JAK PISAĆ KSIĄŻKI....

Historia nie ma nam dawać setek dat do ,,wykucia’’, ale ukazać opowieści, przy których możemy się uśmiechnąć, zrozumieć przeszłość oraz być krytycznym wobec teraźniejszości - mówił na spotkaniu z uczniami naszej szkoły dr Michael Morys-Twarowski, który zagościł w murach naszej szkoły

Klasa 1d na wycieczce narciarskiej

Ośrodek Złoty Groń Istebna.

Polskie imperium

Pod takim tytułem odbył się w auli naszego Liceum wykład Michaela Morysa- Twarowskiego w czwartek 20 lutego dla klas 1W, 1P, 2B i 3A. Na zaproszenie p.Doroty Kani uczniowie mogli spotkać się z autorem książek: "Polskie imperium"(2016r), która zaraz stała się na rynku bestselerem, osiągając nakład 35.000sztuk, oraz innych np. "Narodziny potęgi" i "Przedmurze cywilizacji".

Talenty złowione!

Po raz XXV odbył się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny organizowany przez Łowców Talentów Jersz. Konkurs jest wykorzystywany jako instrument motywujący młodzież do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.

ZWIEDZAMY MUZEA

Wtorek upłynął uczniom klas I C oraz II C na wycieczce po muzeach. Najpierw wybraliśmy się do Świętochłowic, gdzie w budynku dawnej komendy policji znajduje się Muzeum Powstań Śląskich.

ZWYCIĘSKIE SIATKARKI

Nasze szkolna drużyna siatkówki dziewcząt wygrała w swojej grupie w Cieszynie wszystkie mecze 2-0 i awansowała do finału powiatowego.

Konkurs Biblijny Jonasz

Dnia 13.02.2020 w naszej szkole odbył się I etap XXIII Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Biblijny Jonasz, w którym wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły. Do kolejnego etapu przeszły dwie osoby: Patrycja Grochowska i Anita Żertka

Lekcje w muzeum

W dniu 18 lutego br. uczniowie klasy 1c i 2c w ramach zajęć z historii i wiedzy o społeczeństwie uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej.

Twój Zawód Przyszłości

Czy zastanawiasz się często, kim będziesz za dekadę? Czy perspektywa świata za kolejne dziesięć lat powoduje u Ciebie burzę pomysłów? Jak widzisz swoją karierę w roku 2030 - co nowa era technologii będzie mieć dla Ciebie w zanadrzu?

Wygrany turniej piłkarzy ręcznych!

Piłkarze ręczni awansowali do powiatowego finału Licealiady, zwyciężając w eliminacyjnym turnieju, który odbył się we wtorek, 11 lutego 2020 r. w hali UŚ.

Łączka i inne miejsca poszukiwań

W środę 29.01.2020 r. uczniowie naszej szkoły udali się na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu edukacyjnego "Łączka i inne miejsca poszukiwań|". Tym razem zajęcia prowadziły pani dr Magdalena Krajewska-Naczelnik Wydziału Identyfikacji, Joanna Trębicka oraz Angelika Słodka będące antropologami z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Kolędy po francusku

W czwartek (30.01.2020) w cieszyńskim Domu Narodowym odbył się koncert kolęd w języku francuskim w wykonaniu uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Cieszynie,

Studniówka 2020

Szybko minęła nasza długo wyczekiwana studniówka, podobnie jak dobiegają końca te trzy lata w Koperze, które będziemy zawsze miło wspominać. Przed nami egzamin maturalny i - dorosłość...

THE BENDS

Pierwszym sukcesem "The Bends" jest zakwalifikowanie się do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Niemiecki mu nieobcy!!

Miło nam poinformować, iż w dniu 08.01.2020 r. odbył się II etap XIII Konkursu Języka Niemieckiego zorganizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu, w którym uczeń klasy 3c Wojciech Pietraszko zajął pierwsze miejsce,