43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner
 

Pływackie zawody międzyklasowe!

W środę (21.12.2016) wiele uczniów z naszej szkoły było uczestnikami niesamowicie ekscytujących zawodów pływackich. Przeciwko sobie zmierzyło się 17 klas. Ocenie podlegały nie tylko wyniki, ale i samo uczestnictwo. W czasie zawodów odbył się Manekin Challenge, z którego zostanie wkrótce umieszczony filmik na naszej stronie na Facebooku oraz w folderze ze zdjęciami (link poniżej). 7 klas, które zdobyły najwyższe miejsca, zostały zdrowo nagrodzone... owocami. ;)

Finał w olimpiadzie PCK

I miejsce dla Szymona Niemca w finale rejonowym XXV edycji olimpiady PCK Promocji Zdrowego Stylu Życia!!! W czwartek 15 grudnia 2016 r. miał miejsce etap rejonowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Naszą Szkołę reprezentował Szymon Niemiec z klasy III F, który zajął I miejsce w rejonie i tym samym będzie reprezentować nasz rejon w etapie wojewódzkim olimpiady PCK w Katowicach w marcu 2017 r.

Historyczny start pływaków

Pierwszy raz w historii odbyły się drużynowe zawody pływackie w ramach rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych . 30 listopada drużyna dziewcząt i chłopców II LO wywalczyła na cieszyńskim basenie UŚl awans do finałów wojewódzkich. W Dąbrowie Górniczej zmierzyło się czternaście najlepszych drużyn województwa śląskiego na dystansach 100 i 50 m stylem grzbietowym, klasycznym, motylkowym, dowolnym, zmiennym oraz w sztafecie 8x 50m stylem dowolnym.

Turniej Szachowy

15 grudnia 2016 r. odbył się w auli naszej szkoły Turniej Szachowy o Złotą Wieżę Piastowską szkół ponadgimnazjalnych. Patronat Starosty Cieszyńskiego i wsparcie Akademii Szachowej MOKATE dodało rangi odbywającej się już po raz 11 imprezie. Udział wzięło 7 trzyosobowych drużyn szkolnych, w tym nasza szkoła partnerska z Republiki Czeskiej - Gimnazjum w Boguminie,

Przedstawienie mikołajkowe

6 grudnia klasa 2a wystąpiła dla wielu dzieci w ramach dnia św. Mikołaja. Dziewczyny wystawiły świąteczną wersję królewny Śnieżki. Pierwszy występ został zaprezentowany dzieciom z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Ustroniu Nierodzimiu.

Bajki, które leczą

Po raz kolejny, Mikołaj zawitał z upominkami i słodyczami do chorych dzieci na Oddziale Pediatrycznym i Oddziale Chirurgicznym dla Dzieci ZZOZ Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Radość dzieci była duża, upominki rozdawały nasze uczennice z klasy IF Wiktoria Holeksa, Nadia Kornaś, i Maria Sikora pod opieką pedagoga Izabeli Żwak z wolontariuszką Panią Jadwiga Przywarą oraz koordynatorami akcji czytania w szpitalu: Barbarą Kłosowską - Kierownikiem Biura Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego i Beatą Parchańską - Koordynatorem ds. Bibliotek Publicznych Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Mikołaj w KOPERZE

Wczoraj odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj, który wraz ze swoimi pomocnikami obdarował wszystkich grzecznych uczniów i nauczycieli słodkościami. Mikołaj za swój piękny gest dostał podziękowania w postaci piosenek i wierszy wykonywanych przez uczniów.

Nadzwyczaj silny Mikołaj

Niesamowitych emocji dostarczyła nam 5 grudnia na specjalnym spotkaniu mikołajkowym Pani Maria Juroszek, Cieszynianka,która zdobywa złote medale na polskich i międzynarodowych mistrzostwach w ... armwrestlingu(siłowanie na rękę). Odwiedziła nas i podczas zawodów sędziowała w eliminacjach szkolnych, opowiadając także o swojej przygodzie ze sportem oraz o walce z chorobą nowotworową.

Jedyna taka szkoła

Mowa oczywiście o łódzkiej filmówce. 29 listopada kilkudziesięciu uczniów naszego liceum odwiedziło Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Mimo wczesnej godziny zbiórki i męczącej, długiej podróży autokarem, na miejsce dojechaliśmy nadzwyczajnie podekscytowani. Uczelnia ta rzeczywiście przerosła nasze oczekiwania!

Wiedzą wszystko o Szwajcarii

W ubiegły czwartek, 01.12.2016 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie niemieckojęzycznego konkursu "Turbolandeskunde – wedrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego. Edycja III – die Schweiz". W konkursie uczestniczyły 3 drużyny z klas: IB, IIB oraz 2A+2D. Uczestnicy zmagali się z testem złożonym z 70 pytań dotyczących realioznawstwa Szwajcarii.

Inny sobotni wieczór

"Gdybym mogła wyrazić słowami wszystko, co czuję, nie potrzebowałabym tańczyć". Z tym cytatem słynnej brytyjskiej primabaleriny Margot Fonteyn mógłby się zapewne utożsamić każdy z tancerzy Royal Russian Ballet, który wystąpił w sobotę 3 grudnia 2016 r. na deskach Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Podziwiać wspaniały występ rosyjskich i ukraińskich artystów wybrali się wspólnie chętni uczniowie i nauczyciele naszego Liceum,

Patronat Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego obejmie patronatem naukowym klasy o rozszerzeniu językowym w cieszyńskim II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika. Umowa o współpracy dydaktycznej zawarta zostanie we wtorek 13 grudnia 2016 roku w Cieszynie.

Książka pod choinkę

Nie masz pomysłu na prezent dla najbliższych, zapraszamy Cię do biblioteki szkolnej na kiermasz książki. Czasu jest mało, bo kiermasz zakończy się 9 grudnia 2016 r. (piątek). Nie zwlekaj!

Omnibus Copernicus! :)

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów naszego liceum do udziału w interdyscyplinarnym konkursie Omnibus Copernicus! :) Sprawdź swoją wiedzę z zakresu przedmiotów humanistycznych, jak i ścisłych. Staw czoła pytaniom zamkniętym, a także otwartym. Wykaż się swoją wszechstronnością i zdobądź tytuł OMNIBUSA! Konkurs odbędzie się 9 grudnia o godz. 9:35 (3. i 4. lekcja) w auli szkolnej! Zapisy potrwają do czwartku 8 grudnia. Zapraszamy! :)

Ciekawe spotkanie

24 listopada 2016r. odbyło się spotkanie klas 1 i 2 o rozszerzeniu społeczno - prawnym i medialnym z przedstawicielem Straży Granicznej - Ireną Ruchałą. Pani kapitan przybliżyła uczniom tematykę związaną z funkcjami i działalnością Straży Granicznej. Wykład był bardzo interesujący. Kolejne spotkanie wkrótce...

Konkurs fotograficzny

Cieszyński Sztab 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraz z Domem Narodowym serdecznie zaprasza uczniów do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Serce sercu". Zainteresowani uczniowie mogą zapoznać się z regulaminem konkursu i pobrać kwestionariusz osobowy u pedagoga szkolnego.

Integracja w Bohuminie

Tradycyjnie końcem listopada przypada czas integracji sportowej pomiędzy II LO w Cieszynie, a Gimnazjum Frantiska Zivneho w Bohuminie. Uczniowie obu szkół rywalizowali ze sobą w zawodach pływackich. Podobnie jak w roku ubiegłym gospodarze okazali się bardzo gościnni i pozwolili wygrać gościom, czyli nam :)

Kiermasz świąteczny już za nami

Od października w bibliotece odbywały się warsztaty z rękodzieła, w których uczestniczyły uczennice naszej szkoły. Efektem spotkań były pięknie wykonane ozdoby świąteczne, które zostały przeznaczone na kiermasz zorganizowany przez bibliotekę i Radę Rodziców.

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy - eliminacje

15 listopada 2016 r. na w Polskim Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie odbyły się Eliminacje regionalne do XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Zadanie uczestników było wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego: "Lux ex Roma (Światło z Rzymu). Chrzest Polski 966-2016".

Radość dawania

Zakończyliśmy akcję "Prezent pod choinkę". Była to już 16 edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej organizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji z Dzięgielowa. Zebraliśmy 36 paczek dla dzieci w wieku 2 do 15 lat. Prezenty zebrane podczas akcji już wkrótce trafią do dzieci z Rumunii, Białorusi i Ukrainy. Dziękujemy wszystkim za udział, pomoc, zaangażowanie i zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z finału zeszłorocznej akcji.

Muzyczne popołudnie

Dom Spokojnej Starości w Cieszynie, to miejsce, które jeden raz w tygodniu odwiedza młodzież z naszej szkoły. W każdy czwartek odbywa się spotkanie z pensjonariuszami Domu, w czasie którego nasi uczniowie czytają im poezję, literaturę piękną oraz spędzają czas na wspólnych rozmowach.

Konkurs plastyczny: literatura Sienkiewicza w obrazie

Zachęcamy wszystkich uzdolnionych uczniów naszej szkoły do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Literatura Henryka Sienkiewicza w oczach młodzieży”. Tematem konkursu jest przedstawienie sceny z dowolnego tekstu literackiego Henryka Sienkiewicza w jednej z trzech kategorii: pracy plastycznej w dowolnej technice w formacie A3, pracy graficznej lub pracy przestrzennej.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

22 listopada 2016 r. w Auli Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu. Z naszej szkoły nagrodzona została Kinga Molińska z klasy 2F, która w roku szkolnym 2015/2016 osiągnęła średnią ocen 5,6. Serdecznie gratulujemy i życzymy jej dalszych sukcesów.

Taizé w Koperniku

Wtorkowe lekcje religii stały się jednocześnie okazją do spotkań z przedstawicielkami ekumenicznej wspólnoty modlitewnej z Taizé z Francji. Dwie studentki: Sara z Belgii i Bernadeta z Węgier przyjechały już w niedzielę do Cieszyna i dzięki uprzejmości organizatorów wyjazdu na "Sylwestra" do Rygi na Łotwie (tam odbędzie się kolejny etap tzw.Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię)

Ku pokrzepieniu serc

Senat RP ogłosił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. 15 listopada minęła setna rocznica śmierci pisarza. Czwartek 17 listopada był w naszej szkole dniem, w którym przypominaliśmy sobie twórczość polskiego laureata literackiej Nagrody Nobla. Na korytarzach pojawiły się plansze z fragmentami dzieł pisarza, mogliśmy więc na nowo przeczytać słynne zdanie króla Władysława Jagiełły o mieczach, których „ci u nas dostatek”, Kmicicowe „kończ waść, wstydu oszczędź” czy wyznanie Nel „nie płaczę, tylko oczy mi się pocą”.

Dni HoborskiegoŚwięto Nauk Ścisłych w AGH

Na co będą potrzebne, pytało pacholę, Trójkąty, czworoboki, koła, parabole. Że potrzebne, rzekł mędrzec, musisz teraz wierzyć. Na co potrzebne, zgadniesz, gdy zaczniesz świat mierzyć.

Kolejna noc filmowa w Koperze! :)

2 grudzień 2016!!!!!!! GWÓŹDŹ PROGRAMU: konkurs na najlepsze przebranie, może być śmieszne, straszne... najważniejsze by było kreatywne. Sale filmowe i prezentowane w nich różne gatunki filmów: horror, komedia/dramat, fantastyka/filmy akcji, klasyka kina. Zapisy u przewodniczących klas do 25 listopada! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA - NIE ZWLEKAJ!

Konwersacje z Belgijką

W miniony piątek gościliśmy w szkole Manon Cuppens, belgijską lektorkę języka francuskiego, która przeprowadziła konwersacje w klasach 3b, 2b oraz 1c,d. Uczniowie zaangażowani w ciekawe gry, mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe, a także zrobić postępy. Manon przyjechała do Polski po raz pierwszy i przez cały rok szkolny

JONASZ po raz dwudziesty

Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w tegorocznej edycji Konkursu Biblijnego "JONASZ" organizowanego na Śląsku Cieszyńskim od dwudziestu lat. Konkurs ma charakter sprawdzianu wiedzy biblijnej. Biorą w nim obecnie udział uczniowie na wszystkich poziomach kształcenia. Tegoroczna edycja została poświęcona Ewangelii wg św.Jana.

Dziewczęta wicemistrzyniami Śląska

Dziewczęta wicemistrzyniami Śląska, Chłopcy tuż za podium W czwartek 3 października 2016r w Rudzie Śląskiej odbył się finał sztafetowych biegów przełajowych szkół ponadgimnazjalnych. W trudnych warunkach pogodowych w deszczu, śniegu i w lekkich przebłyskach słońca a przede wszystkim w niskiej temperaturze powietrza wystartowały obie nasze reprezentacje. Zawody odbywały się na bardzo wysokim poziomie, startowały drużyny z najlepszych szkół i potęg lekkoatletycznych Województwa Śląskiego.

Bliskie spotkanie z fizyką

W miniony czwartek, klasy I D i II H brały udział w zajęciach w Pałacu Młodzieży w Katowicach. W ramach zajęć uczniowie wysłuchali wykładów daleko wykraczających poza wiadomości szkoły średniej. Z wielkim zainteresowaniem słuchali o zakrzywieniu czasoprzestrzeni i możliwości rejestracji fal grawitacyjnych.

Jan Baudouin de Courtenay

W ubiegłą środę uczniowie klasy 3F uczestniczyli w wernisażu zorganizowanym przez Muzeum Śląska Cieszyńskiego pt.:',, Jan Baudouin de Courtenay i osobliwości epoki". Autorka wystawy Agnieszka Górecka-Przywara przybliżyła uczniom tematykę mesmeryzmu, tajemnic oświecenia i romantyzmu.

Mistrz Języka Angielskiego

Pierwszy etap szkolnego konkursu Mistrz Języka Angielskiego za nami. W tym roku szkolnym do 7 etapowych zmagań o tytuł Mistrza przystąpiło 44 uczniów. Życzymy wytrwałości i powodzenia.

SPOTKANIE Z POEZJĄ

26 października 2016 r. uczniowie klas 1A, 2A, 2D i inni zainteresowani, wzięli udział w spotkaniu z panią Joanną Gawlikowską, które odbyło się w bibliotece. Warto wiedzieć, że pani Gawlikowska przez wiele lat uczyła w naszej szkole języka polskiego. W środę wróciła w szkolne progi, aby opowiedzieć o tym, co nas inspiruje do pisania poezji i przeczytać swoje wiersze.

Certyfikaty DELF

Marlena Janik, Kamila Kiecoń i Jakub Macura uzyskali międzynarodowy certyfikat z języka francuskiego wydawany przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest to dyplom zaświadczający o posiadanych umiejętnościach językowych, który można okazać na francuskojęzycznej uczelni lub przyszłemu pracodawcy w kraju i w Europie. Dodajmy, że Marlena i Kamila zdały egzamin będąc w 3 klasie Gimnazjum nr 2 w Ustroniu.

Na strychu świata

„Na strychu świata” to piękna i pasjonująca opowieść Stefana Czernieckiego o podróży w Himalaje. Dach świata to Czomolungma (Mt. Everest), ale i „strych” tych najwyższych gór świata – Dhaulagiri (siódmy, co do wysokości ośmiotysięcznik) jest fascynujący i pełen niebezpieczeństw. W środę 26 października 2016r w Miejskiej Bibliotece w Cieszynie uczniowie klasy 2b, 3b i 3g mogli wysłuchać pouczającej i pełnej energii opowieści Stefana Czernieckiego o ludziach,

KOPER PONOWNIE W FINALE WOJEWÓDZTWA

We wtorek 25 października w Łące odbyły się zawody rejonowe w sztafetowych biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt i chłopców. W obu kategoriach wystartowali reprezentanci naszej szkoły, a to dzięki wywalczonym odpowiednio pierwszemu miejscu w powiecie przez dziewczęta i drugiemu przez chłopców. Nasze reprezentantki występowały w roli faworytek i nie zawiodły, pewnie zdobywając pierwsze miejsce i awans do finału województwa śląskiego, gdzie będą bronić złotego medalu z ubiegłego roku.

Portal dla licealistów - aleklasa.pl

Kim chcę być? Jaki wybrać zawód? Jaką wybrać szkołę? Te pytania stawia sobie młodzież kończąc gimnazjum i liceum. Chcąc ułatwić młodym ludziom odpowiedzieć na te i inne pytania związane z ich dalszą drogą edukacyjną, został stworzony portal aleklasa.pl.

Znajdź pasję – odnajdziesz samego siebie

W poniedziałek, 24 października 2016 r., w naszej bibliotece odbył się wernisaż prac Pani Ilony Morcinek, która z wykształcenia jest historykiem, ale oprócz tego ma wiele innych zainteresowań, takich jak : pszczelarstwo, podróże, dobra książka, rękodzieło. Wystawa jej prac jest pierwszą z cyklu „Pasje naszych nauczycieli”.

II miejsce dziewcząt

W środę 19 października w Zawierciu odbyła się Wojewódzka Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego, w czasie której zostały także wręczone nagrody za współzawodnictwo sportowe szkół o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok 2015/2016. Nagrody i puchary wręczyli wicekurator oświaty Dariusz Domański oraz prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Mieczysław Mielcarek.

Jesienny wieczór gier

Pierwsze popołudnie przy planszówkach za nami. W miniony piątek, tj.21.10.16, ponad dwudziestoosobowa grupa spotkała się w auli, aby spędzić wspólnie kilka godzin, grając w różne gry planszowe. W ciągu sześciu godzin budowaliśmy linie kolejowe, karmiliśmy pandy, szukaliśmy złota, budowaliśmy miasta czy obstawialiśmy wyścigi wielbłądów.

Kolejna odsłona „Ciekawej lekcji”

17 października po raz kolejny mieliśmy okazję wysłuchać dwóch wykładów w ramach „Ciekawej lekcji” wszop. Tym razem spotkanie poprowadziła mgr Sylwia Duch – psycholog i trener, absolwentka MISH na Uniwersytecie Śląskim i Szkoły Trenerów METRUM rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W spotkaniu uczestniczyło 5 klas.

Festiwal Nauki

13 października w ramach 12 Studenckiego Festiwalu Nauki Uniwersytety Śląskiego odbył się V konkurs Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej. Koło Naukowe Rusycystów „Rosyjska Ruletka” przygotowało testy dotyczące analizy treści i wymowy ideowej dzieł Michaiła Bułhakowa. Konkurs miał na celu przybliżenie twórczości autora, którego 125 rocznica urodzin przypada w tym roku.

Koper na Politechnice Śląskiej w Gliwicach

Niż demograficzny, który od paru lat szaleje w szkołach średnich najwyraźniej dotarł już do wyższych uczelni. Te, starają się ze wszystkich sił przyciągnąć jak najwięcej potencjalnych studentów. Gliwicom trudno konkurować z urodą miasta i ofertą kulturalną Krakowa czy Wrocławia. Pracownicy Politechniki Śląskiej przygotowali cykl warsztatów aby młodzież mogła bliżej poznać tą uczelnię.

W przełajach jak przed rokiem...

W powiatowych zawodach w biegach przełajowych, które odbyły się 13 października 2016 r. na boisku pod Wałką nasza żeńska sztafeta wygrała przed sztafetami liceów Osuchowskiego i Stalmacha, a sztafeta męska zajęła drugie miejsce, ustępując ZST w Cieszynie.

Brąz w finale wojewódzkim!

Pierwszy w tym roku szkolnym medal Wojewódzkiej Licealiady ma kolor brązowy. W finale Licealiady, który odbył się w Sosnowcu, w fatalnych, jesiennych warunkach, przegrały tylko ze szkołami sportowymi specjalizującymi się w lekkiej atletyce z Dąbrowy Górniczej i Bytomia. Poprawienie rekordów życiowych w przejmującym zimnie nie było możliwe, ale nasze zawodniczki były na podium nie tylko drużynowo, ale także indywidualnie.

Z Bahrajnu do Kopernika

W tym roku szkolnym II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika po raz kolejny wzięło udział w projekcie AIESEC ‘Next Step’, w którym zagraniczni wolontariusze dzięki interaktywnym warsztatom przybliżają uczniom różne aspekty swojej kultury, budują w nich otwartość na obcowanie z innymi narodowościami, przełamują stereotypy i przybliżają im istotne tematy dotyczące globalnych problemów świata.

Tenisiści na III miejscu w Powiecie

Jak co roku w Chybiu dn. 11.10.2016 roku odbył się turniej tenisa stołowego szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Cieszyńskiego. Wprowadzono trochę nowości, zmieniły się dotychczasowe przepisy przebiegu turnieju min wprowadzono gry deblowe. Naszą szkołę reprezentowały Anna Pietrzyk (kl. 2g), Katarzyna Cieślar ( kl. 1ff) i Natalia Cieślar (kl. 1b).

Ster na miłość

W piątek, 7 października 2016 warszawska Fundacja STER NA MIŁOŚĆ przeprowadziła warsztaty o relacjach międzyosobowych i komunikacji miedzy nastolatkami. Wzięły w nich udział klasy: 2e, 2f, 1 b, 3b i 3c. Uczniowie mogli wysłuchać świadectwa Konrada i Wioli, zadać pytania dotyczące czystości, obejrzeć prezentację i wziąć udział w zajęciach aktywizujących,które kończyły się atrakcyjnymi prezentami. Dziewczęta dostały kwiaty, a chłopcy "ciacha" :)

Otrzęsiny klas pierwszych

W piątek 7 października odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Tego dnia nasi pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Kopernika. :) Trzeba przyznać, że poziom zmagań był bardzo wyrównany, a w pierwszej turze otrzęsin nawet rozegrała się dogrywka o pierwsze miejsce pomiędzy klasami 1D oraz 1AA.

Zawody w orientacji sportowej!

Czy chcesz sprawdzić mistrza Śląska w biegu na orientację Damiana Kurowskiego z 3D?! Albo wicemistrzynie: Martę, Darię i Noemi?! Szybko maszerujesz i dobrze biegasz? Wiesz jak działa kompas? Może potrafisz ustawić mapę zgodnie z kierunkami świata? Jeśli nie boisz się, że się „stracisz”, to możesz spróbować swoich sił już za dwa tygodnie - 23 października, podczas zawodów rozgrywanych w Godziszowie(gmina Goleszów). Aby wystartować musisz mieć ukończone 16 lat i zgodę rodzica na udział w biegu. Nie musisz nic płacić, jeśli okażesz ważną legitymację szkolną.

Biblioteka zaprasza – inwentaryzacja zakończona!

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasłem bibliotecznego święta jest "Learn to Decode Your World" co oznacza "Ucz się, aby rozszyfrować swój świat".

Październikowe pożegnanie lata

Słoneczna, ciepła pogoda towarzyszyła tym, którzy chcieli pierwszego października 2016 r. pożegnać lato w górach. W sobotni wczesny poranek 11 uczniów naszego Kopera wraz z 3 nauczycielkami wyruszyło na górski szlak prowadzący na Baranią Górę (1220m n.p.m.), Przysłop i Przełęcz Kubolonkę. Wędrując wśród beskidzkich lasów mogliśmy docenić piękno ostatnich letnich dni, ale również dostrzec pierwsze oznaki jesieni. Mogliśmy spotkać innych turystów i pozdrowić ich zwyczajowym „cześć” lub „dzień dobry”.

Ciekawa lekcja

W tym roku szkolnym ponownie uczestniczymy w akcji „Ciekawa lekcja”, organizowanej przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, w ramach której uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wykładach i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli akademickich. 30 września naszą szkołę odwiedził mgr Adam Andrysek absolwent kierunku Kulturoznawstwo, doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego. Pan Adam współpracuje z wieloma czasopismami kulturalnymi, jest redaktorem naczelnym czasopisma „Kwadratura Koła” oraz Laureatem Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe.

Lekkoatletki w finale wojewódzkim

Lekkoatletki awansowały po raz trzeci z rzędu do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Sosnowcu w czwartek, 6 października. Lekkoatletom, mimo ambitnej postawy zabrakło 29 punktów do awansu. Zawody obfitowały w niespodziewane i nawet dramatyczne wydarzenia ze względu na kontuzje.

Języki obce wcale nam nieobce! :)

W poniedziałek – 26.09.2016 obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs multijęzykowy. Osiem 3-osobowych drużyn rozwiązywało zadanie polegające na uzupełnieniu fragmentów bajki "O rybaku i złotej rybce" w czterech językach - angielskim, francuskim, rosyjskim i niemieckim.

I miejsce w Powiecie

W starostwie Powiatowym w Cieszynie po raz szesnasty odbyło się uroczyste wręczenie nagród najlepszym sportowcom Śląska Cieszyńskiego oraz wyróżniono najlepsze szkoły w rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2015/2016. Przewodniczący Powiatu Szkolnego Związku Sportowego Tadeusz Glos wraz ze Starostą Cieszyńskim Januszem Królem wręczyli nagrody dyrektorom i nauczycielom wychowania fizycznego. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych po raz 12 zwyciężyło II LO im. M. Kopernika w Cieszynie przed Zespołem Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie i Liceum Ogólnokształcące im. P. Stalmacha w Wiśle.

Po polsku

16 września uczniowie naszej szkoły – Elżbieta Gajewska, Marek Lose (3f), Ewelina Cieślar (2a) i Aleksandra Chrapek (3a) brali udział w imprezie zorganizowanej prze Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. Był to XVII Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki, w ramach którego zorganizowano III Beskidzkie Dyktando Festiwalowe.

60-minutowy mix historyczno-kulturowy

Nasz szkoła w ramach edukacji regionalnej prowadzi zajęcia w Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Wizyta w najstarszym muzeum w Polsce to krótka lekcja historii, kultury i tradycji - od prehistorii aż do końca II wojny światowej. Podczas godzinnego zwiedzania poznajemy wiele ciekawostek związanych z naszym regionem i jego bogactwem kulturowym.

Z wizytą w kolorowym świecie

„Mój kolorowy świat” - taki tytuł nosi wystawa znanej, cenionej i lubianej cieszyńskiej malarki pani Stefanii Bojdy, która zaprezentowała swoje prace w galerii COK Domu Narodowego. Warto wiedzieć, że pani Stefania jest związana z naszą szkołą – wiele lat była nauczycielką plastyki. Dziś nasi uczniowie przychodzą do niej – w mijającym miesiącu kilka klas pierwszych, drugich i trzecich wybrało się do Domu Narodowego, aby obejrzeć wystawę i spotkać się z jej Autorką.

Weekend bliżej nieba

Wszystkich maturzystów, którzy chcą poszukać odpowiedzi, co robić dalej ze swoim życiem, zapraszamy na "Weekend bliżej nieba", 8 i 9 października w Hnojniku (Rep. Czeska). Szczegóły na plakacie. Zgłoszenia: ks. G. Pasternak, e-mail: pasternakg@gmail.com

Powiatowy dublet w LA

Bardzo pomyślnie rozpoczęło się dla „Kopera” powiatowe współzawodnictwo szkół ponadgimnazjalnych. W drużynowych zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się 27.09.2016 r. w Wiśle żeńska drużyna(do czego już przywykliśmy), jak i męska(drugi rok pod rząd) zajęły pierwsze miejsca. Zawody rejonowe odbędą się już w najbliższy piątek w Pszczynie.

Podium dla Kopera w BNO

W niedzielę 25.09.2016r. w Czyżowicach koło Wodzisławia Śl. Odbyły się Mistrzostwa Śląska w Klasycznym Biegu na Orientację. Damian Kurowski (kl.3d) doświadczony zawodnik naszego liceum wywalczył I miejsce w kategorii M-18. Jego koleżanki z klasy 3g Marta Piguła i Daria Wojtynek zajęły kolejno II i III miejsce w kategorii K-18. Śmiało można powiedzieć – pudło nasze.

Jak co roku w Annweiler :)

Przez tydzień, od 08.09. do 16.09 gościliśmy jak co roku w niemieckim Trifels-Gymnasium w Annweiler w ramach wymiany międzyszkolnej. Pobyt u naszych partnerów obfitował w ciekawe wydarzenia i imprezy. Już w drodze do Annwiler odwiedziliśmy uroczy Rothenburg, gdzie podczas spaceru mogliśmy odwiedzić sklep w którym przez cały rok można kupić bożonarodzeniowe ozdoby i specjały, oraz Speyer (Spira), gdzie obejrzeliśmy największą w Europie katedrę romańską.

Happening na Zamku

W środę - 21.09.2016 r. o 12.30 w Bastei Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości odbył się happening promujący wystawę: "Słowa na granicy zmian. Kiedy (z)raniona tożsamość spotyka sztukę".

Siły Wszechświata i nie tylko....

Tradycji stało się zadość. W środę 21 września , wszystkie klasy politechniczne uczestniczyły w spotkaniu z „Osobliwościami Świata Fizyki”. Jak co roku miejscem bliskiego spotkania z fizyką był Uniwersytet Śląski . Nasi uczniowie wysłuchali wykładów na temat oddziaływań we Wszechświecie, dowiedzieli się co to jest równowaga trwała ciał , poznali zasady zachowania w mechanice.

Warto uczyć się języków obcych!

W środę 14 września mieliśmy okazję jako klasa językowa uczestniczyć w potkaniu z absolwentką naszego liceum Patrycją Filipczak, studentką trzeciego roku Uniwersytetu Opolskiego wydziału filologicznego slawistyki na kierunku „JĘZYK ROSYJSKI I ANGIELSKI W BIZNESIE”

Pożegnanie lata

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w Rajdzie górskim "Pożegnanie lata". :) Szczegóły dotyczące rajdu (trasa, czas trwania, przejazdy) można uzyskać u Pani Aleksandry Cieślar.

Interdyscyplinarna szkoła – szkołą przyszłości

Nasz szkoła realizuje projekt „Interdyscyplinarna szkoła – szkołą przyszłości” w ramach programu Erasmus+. Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Interdyscyplinarna szkoła – szkołą przyszłości

Nasz szkoła realizuje projekt „Interdyscyplinarna szkoła – szkołą przyszłości” w ramach programu Erasmus+. Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Biblioteka przestrzenią do działania

Nowy rok szkolny 2016/2017 rozpoczynamy w bibliotece spotkaniami z uczniami, którzy chcą zaangażować się w różnorodną działalność kulturalną, społeczną lub artystyczną.

Koper w Parku Przygoda

W piątek 2 września grupa 22 śmiałków z klas drugich LO Kopernik, pod opieka pana Grzegorza Szczechli i Michała Legierskiego wybrała się do Parku Przygoda w Wiśle. Jest to park linowy położony na stoku góry Skolnity zaraz obok kompleksu skoczni KS Wisła Ustronianka i wyciągu narciarskiego Skolnity. Wyjazd został zorganizowany specjalnie dla uczniów, którzy swą postawą i wynikami w nauce zapracowali na szczególną nagrodę.

STYPENDIUM: Śląskie. Inwestujemy w talenty

Rozpoczęła się realizacja projektu Śląskie. Inwestujemy w talenty – II edycja. Szczegóły tutaj

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 dla wszystkich uczniów Kopera rozbrzmiał pierwszy dzwonek w roku szkolnym. Szczególnie ten dzień przeżywali pierwszoklasiści. W tym roku naukę w murach naszej szkoły rozpoczęli uczniowie aż 8 klas : dwóch psychologiczno - humanistycznych, dwóch biologiczno - chemicznych oraz językowo-turystycznej, społeczno-prawnej, politechnicznej i ekonomiczno-menadżerskiej.

List Rzecznika Praw Dziecka

Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie, Szkoła bez wątpienia jest jednym z miejsc, w którym prawa człowieka, w tym prawa dziecka i prawa ucznia, powinny być szanowane z najwyższą troską. Czytaj dalej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016!

24 czerwca 2016 dla klas pierwszych i drugich rozbrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym. Była to dla nas - uczniów, okazja szczególna. Oznaczała bowiem koniec codziennej pracy szkolnej i początek wakacji - okresu, w którym nauka z obowiązku zmienia się w coś, co robimy z własnej woli i chęci. Samą ceremonię zakończenia uświetnił program artystyczny.

WYCIECZKI DO WIEDNIA

W czerwcu tego roku uczniowie Kopera ruszyli tłumnie do Wiednia. Najpierw od 1 do 3 czerwca stolicę Austrii „atakowali” uczniowie klas 1a i 1h. Następnie nastąpił „szturm” uczniów klas 2a i 2d, którzy przebywali we Wiedniu w dniach 8-10 czerwca. Trzecia grupa, złożona z uczniów klas 1g i 2b, zwiedzała miasto w dniach 15-17 czerwca.

List do Uczniów

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie, Już za kilka chwil opustoszeją mury Waszych szkół i pełni nowej wiedzy oraz doświadczeń rozpoczniecie upragnione wakacje. Lato wyzwala wiele radości i energii.

Zajęcia na uczelni w Krakowie

22 czerwca 2016r uczniowie klas 1H, 2D i 2G uczestniczyli w zajęciach z informatyki i fizyki na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Takie innowacyjne lekcje dla uczniów naszej szkoły odbywają się dzięki patronatowi AGH. Mamy nadzieję, że porozumienie o współpracy zaowocuje lepszym przygotowaniem uczniów naszej szkoły do studiów technicznych i ścisłych, a utalentowanym laureatom umożliwi wstęp na Uczelnię bez postępowania rekrutacyjnego.

Konferencja: przedmioty przyrodnicze

Kolejny wyjazd do Bohumina(Czechy) już za nami. Tym razem uczestniczyliśmy w Konferencji dotyczącej nauk przyrodniczych i ekologii. Uczniowie przedstawili prezentacje w języku polskim, czeskim lub po angielsku, w których zawarli powiązania i korelacje pomiędzy przedmiotami ścisłymi, przyrodniczymi i ekologią.

Kolejny sukces Martyny

W dniu 9 czerwca 2016 roku uczennica klasy 1D, Martyna Miklusiak uczestniczyła w finale XIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Poezja i proza w języku Shakespear’a” w Zabrzu. Na wyniki trzeba było poczekać, ale wiemy już, że nasza uczennica zdobyła trzecie miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych! Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

V MARATON DLA HOSPICJUM

Już po raz piąty zapraszamy na MARATON PŁYWACKI NA RZECZ DZIECI OSIEROCONYCH w Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty. Przygotowaliśmy wiele nagród i upominków. 3 główne nagrody wręczy burmistrz Cieszyna. Wszystkie szczegóły tutaj Zapraszam w imieniu Zarządu - Dorota Kania.

Świetna forma biegaczy.

W czwartek (16 czerwca 2016r.) nasza drużyna wystartowała w finale Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w biegach na orientację. I tym razem wykazaliśmy się świetną formą! Drużyna dziewcząt stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE! Wśród szkół z Bytomia, Rybnika, Zabrza, Gliwic, Jastrzębia Zdroju, Zawiercia, Dąbrowy Górniczej, Chorzowa, Raciborza i Mysłowic nasze dziewczęta w klasyfikacji generalnej zajęły I miejsce! :)

Sukcesy w konkursie FOX

W tegorocznej edycji konkursu języka angielskiego 'FOX' nagrodzone zostały trzy uczennice naszej szkoły: Magdalena French, Patrycja Puda oraz Paulina Sikora. Reszta uczestników również spisała się bardzo dobrze dzięki czemu nasza szkoła w kategorii Eagles zajęła I miejsce w powiecie, a w kategorii Lions II miejsce. Gratulujemy!

Jubileusz Klas Frankofońskich

14 czerwca w zamku książęcym w Pszczynie miała miejsce uroczysta gala obchodów 10 rocznicy projektu Klasy Frankofońskie na Śląsku oraz 20 rocznicy współpracy między rządami Walonii i Federacji Walonia-Bruksela a rządem Rzeczypospolitej Polskiej. Medalem Kawalera Orderu Korony została odznaczona pani Renata Klimek-Kowalska, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu. Nasza szkoła uzyskała certyfikat uczestnictwa w projekcie. Gospodarzami gali byli Premier Federacji Walonia-Bruksela Rudy Motte, Delegat Rządów Walonii i Federacji Walonia-Bruksela Franck Pezza oraz Burmistrz Pszczyny oraz Starosta Pszczyński.

Rezerwaty Cieszyna - warsztaty terenowe

Cieszyńska przyroda może fascynować, może wiele nauczyć należy tylko trochę ją poznać, dostrzec jej walory i piękno. Dlatego we wtorek (07.06.2016r.) klasa 2b uczestniczyła w warsztatach terenowych w rezerwacie leśnym Lasek miejski nad Puńcówką. W trakcie zajęć uczniowie uczyli się orientacji w terenie wykorzystując mapę i kompas, rozpoznawali zbiorowiska roślinne oraz charakterystyczne gatunki roślin występujące na terenie rezerwatu.

Finałowa gala konkursu o ŚDM

6 czerwca 2016r. odbył się diecezjalny Finał Konkursu wiedzy o Światowych Dniach Młodzieży w Bielskim Centrum Kultury. Drużyna z naszej szkoła była jedynym reprezentantem Powiatu Cieszyńskiego. Zdobyliśmy 2 miejsce. Zabrakło nam tylko 1 punktu do zwycięstwa, ale trzeba przyznać,że nasi reprezentanci(Agata Podchorodyńska i Sonia Nowok z 1a, Mateusz Mazurek z 1c oraz Kasia Kula z 3a)

Miejsce w finale dla Karoliny Gawłowskiej

31 maja w auli widowiskowej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury- Domu Narodowego odbył się finał konkursu „Zdrowie po cieszyńsku”, realizowany przez Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Programowi przyświecają istotne cele i założenia, takie jak: upowszechnianie zasad zdrowego stylu życia w połączeniu z kulturą i tradycją Śląska Cieszyńskiego oraz modelowanie zachowań i nawyków uczniów w kierunku pożądanym dla zdrowia poprzez stosowanie atrakcyjnych metod i form twórczych.

MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY BIOLOGICZNO CHEMICZNE

W pierwszy czwartek czerwca 12 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Międzynarodowych Warsztatach z biologii i chemii w Bohuminie (Czechy). W tego rodzaju spotkaniach uczestniczymy już od trzech lat. Na zajęciach z biologii uczniowie przygotowali próbki preparatów zawierających skrobię oraz porównali obraz otrzymany w badaniu mikroskopowym z danymi tablicowymi. Uczniowie pobierali wymaz z soi, płatków owsianych, fasoli, grochu i jęczmienia.

DZIEŃ CHEMII W KOPERZE

W piątek 3 czerwca 2016r. w II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie odbył się Dzień Chemii organizowany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem Oddział w Cieszynie. W wydarzeniu wzięli udział gimnazjaliści i licealiści powiatu cieszyńskiego oraz uczniowie czeskich szkół. Uczestnicy wysłuchali wykładu Dyrektora firmy Energy Engineering&Management Systems w Gliwicach, Jana Surówki, dotyczącego katastrofy w elektrowni Fukushima i jej reperkusji dla rozwoju energetyki.

Graliśmy w pétanque

W pierwszy czerwcowy poranek, udaliśmy się do parku „Pod Wałką” gdzie w pobliżu Mostu Sportowego znajduje się teren do gry w pétanque. Ta tradycyjna francuska gra w bule (metalowe kule) coraz częściej jest uprawiana w Polsce. Rozgrywki o charakterze towarzyskim toczyły się w klasie 2c i 2g. Zwycięska drużyna otrzymała nagrodę w postaci oceny z języka francuskiego! Było warto ;)

Siatkarska passa trwa!

W środę 18 maja w Skoczowie odbyły się powiatowe zawody w siatkówce plażowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Świetnie spisały się nasze siatkarki Patrycja Gill i Magdalena Matuszna, które pokonały wszystkie swoje rywalki 2-0 i wywalczyły pierwsze miejsce. Zespół przygotował i prowadził Włodzimierz Habarta.

Warsztaty chemiczne

Chociaż koniec roku już blisko, nasz biol- chem nie próżnuje i wybrał się na warsztaty chemiczne. Uczniowie przeprowadzali doświadczenia dotyczące wodoru i metali grupy pierwszej. Zobaczcie zdjęcia!

Fizyczny QUARK

W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły brali udział w XXXVII Wojewódzkim Dwuosobowym Turnieju z Fizyki dla klas I. W pierwszej części konkursu nasi uczniowie zakwalifikowali się do następnego etapu, a drużyna w składzie: Marcin Kozubek i Maciej Kozioł zajęła drugie miejsce. Gratulujemy!!!

Zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich

29 kwietnia 2016 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Szkołę ukończyło 7 klas trzecich, przed którymi już tylko egzaminy maturalne. Na uroczystej akademii najbardziej zasłużeni uczniowie odebrali nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach. Bogaty program artystyczny, który wzbogacił zakończenie roku szkolnego klas trzecich, został przygotowany przez uczniów klasy 1A. Galeria zdjęć

Górski Rajd Młodzieżowy

BŁATNIA - 07.05.2016 (sobota) Trasa rajdu – wejście: Górki Wielkie (przystanek autobusowy) – Zebrzydka – Łazek – Czupel – Wielka Cisowa – Błatnia schronisko PTTK (czas przejścia 2,5 godz., szlak zielony i czerwony)

Czuwanie dla maturzystów

22 kwietnia w piątek ponad trzydziestoosobowa grupa maturzystów naszej szkoły pod opieką katechetów: Doroty Kani i ks.Grzegorza Pasternaka wzięła udział w Czuwaniu Modlitewnym na Jasnej Górze, gdzie zgromadziło się prawie 2000 młodych z naszej diecezji. Była Msza św.pod przewodnictwem Biskupa Romana Pindla, konferencje i nabożeństwa, które poprowadzili m.in. nasi licealiści.

Targi w Skoczowie

W czwartek grupa uczniów naszego liceum wzięła udział w Targach Edukacyjnych w Gimnazjum nr 1 na Górnym Borze w Skoczowie. Staraliśmy się zaprezentować z jak najlepszej strony, aby w czerwcu zebrać owoce podczas naboru.

Spotkanie z profesorem

25 kwietnia 2016r. gościł w naszej szkole prof. dr hab. Ireneusz Gielata z ATH w Bielsku Białej. W trakcie swojego wykładu przybliżył naszym uczniom problematykę "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego i omówił kwestie związane z mitami narodowymi.

Martyna x 2 = sukces x 2

Skoro jadąc z jedną Martyną w ciemno obstawialibyśmy sukces, to dwie Martyny w jednym miejscu nie mogły oznaczać nic innego jak podwójny sukces. Tak też się stało! Martyna Miklusiak (1d) oraz Martyna Kamińska (2a) zajęły kolejno pierwsze oraz trzecie miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Poezja i Proza w Języku Shakespeare'a' . Dziewczyny spisały się fantastycznie, prezentując wysoki poziom i nie dając się konkurencji.

KONKURS FOTOGRAFICZNY KOPERA

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYSTAWY W AULI. NAGRODY II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄGO IM. M. KOPERNIKA W CIESZYNIE W KATEGORII MIASTO – „PRZESTRZEN OSWOJONA” GIMNAZJALISCI I nagroda w kategorii MIASTO – „PRZESTRZEŃ OSWOJONA” – JAKUB HAZUKA (Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego) w „S1 NOCĄ”

Dziewczęta na szóstkę!

Dziewczęta z Kopera zdobyły 6 miejsce na Międzynarodowych Zawodach w biegach rozstawnych w Łodzi, które odbyły się w niedzielę 24 kwietnia 2016 r. Galeria zdjęć

KOPER - SZKOŁA, KTÓRA CIĘ OCZARUJE!

Galeria zdjęć 21 kwietnia nasze liceum odwiedziło ponad 400 gimnazjalistów ze szkół powiatu cieszyńskiego. Tego dnia w Koperniku odbył się Dzień Otwarty, którego tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: "Koper - szkoła, która cię oczaruje". Dziękujemy za Waszą liczną obecność i zaangażowanie! Mamy nadzieję, że wszyscy zostali oczarowani i powrócą do nas wraz z nowym rokiem szkolnym. Do zobaczenia we wrześniu!

Nasza sztafeta szósta w Polsce!

Nasza szkolna sztafeta dziewcząt zdobyła 6 miejsce w Międzynarodowych Zawodach w sztafetowych biegach rozstawnych w Łodzi, które odbyły się w niedzielę 24 kwietnia 2016 r.

Wyprawy na krańce świata

W ostatnich tygodniach kwietnia uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w dwóch ciekawych i bardzo różnorodnych spotkaniach z podróżnikami. W dniu 11 kwietnia Piotr Stebel zabrał nas na filmowy reportaż po Kambodży, w którym mogliśmy zobaczyć wspaniałe krajobrazy tego kraju, niezwykłe zabytki architektury Khmerów oraz zapoznać się z smutną i przerażającą współczesną historią tego państwa.

Znamy już Mistrzynię!

W środę (20.04.2016) po 7 etapach nasi uczniowie zakończyli zmagania w szkolnym konkursie Mistrz Języka Angielskiego Kopera 2016. W finałowym pojedynku (speaking) pierwsze miejsce wywalczyła Magdalena French z klasy 1a i tym samym została Mistrzynią konkursu.

Stypendia macierzowe i pomostowe na rok szk. 2016/17

Rada Funduszu Stypendialnego Śląska Cieszyńskiego oraz Zarząd Główny Macierzy Ziemi Cieszyńskiej mają przyjemność ponownie zaprosić do składania wniosków o przyznanie stypendiów macierzowych i pomostowych na rok szkolny 2016/17.

Goście z Annweiler

Od 8 do 15 kwietnia gościliśmy w naszej szkole 24 uczniów z partnerskiej szkoły z Annweiler. Oprócz stałych punktów programu, takich jak zwiedzanie Cieszyna oraz wycieczki do Krakowa i Wieliczki, w tym roku było dużo zajęć warsztatowych i integracyjnych. Podczas wizyty, uczniowie z Niemiec mieli okazję uczestniczyć w lekcji j. polskiego oraz obejrzeli niepowtarzalną polsko-niemiecką wersję ‘Czerwonego Kapturka’ przygotowaną przez P. M. Kusz oraz uczniów klas pierwszych.

Konkurs – Belgijskie rendez-vous

W środę, 13 kwietnia 2016 roku w auli naszego liceum odbył się konkurs wiedzy o Belgii frankofońskiej pt. „Belgijskie rendez-vous – moja europejska podróż po Walonii i Brukseli”. Rywalizowali w nim gimnazjaliści z województwa śląskiego. Konkurencje polegały na rozwiązaniu quizu z zakresu wiedzy ogólnej o Belgii frankofońskiej, jej geografii, były zagadki muzyczne, rozmowa z lektorką Klas Frankofońskich, Odile Bayot.

Szkolna Liga Strzelecka LOK

Od 18 marca drużyna Kopera w składzie : Agnieszka Cymorek – 3F, Wojciech Gil – 3C, Krzysztof Kolek – 3C i Jakub Macura – 2B , reprezentuje naszą Szkołę w Szkolnej Lidze Strzeleckiej Powiatu Cieszyńskiego o ”PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA MOSiR w CIESZYNIE” i Najlepszego strzelca Powiatu Cieszyńskiego szkół ponadgimnazjalnych w 2016r.

Stypendiów akademickie dla maturzystów

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia organizuje V edycję stypendiów akademickich. W roku akademickim 2016/2017 Fundacja zamierza przyznać 600 stypendiów wypłacanych w 10 miesięcznych ratach po 500zł.

Sztandar szkoły - projekt - głosowanie

  Prosimy o zapoznanie się projektem sztandaru szkoły i zapamiętanie wybranego przez Was oznaczenia.    Głosowanie, które rozstrzygnie o wyborze określonego projektu odbędzie się 25 kwietnia na 3 lekcji. (klasa 3a, 3c, 3f na 6 lekcji)    Każdy będzie mógł oddać 1 głos w którym wskaże wybrany przez siebie awers i rewers sztandaru. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu! Każdy głos jest ważny!

Ania Stoły -laureatką Konkursu

Dostaliśmy radosną wiadomość! Uczennica klasy 1c: ANNA STOŁY zdobyła III miejsce w XIX Międzynarodowym Konkursie Wiedzy Biblijnej JONASZ z wynikiem 57,5 pkt. Gratulujemy!! Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się 31 maja 2016 o 10:00 w BCK w Bielsku-Białej. Pozostałe osoby mogą swoje wyniki odczytać na stronie: www.jonasz.org.pl

Słowa na granicy zmian

Uczniowie II LO od marca aktywnie uczestniczą w projekcie "Słowa na granicy zmian", który realizuje Cieszyńskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego "Więź". Zadaniem inicjatywy jest krzewienie kultury odpowiedzialnego słowa, wiedzy o tym jak budować mosty wzajemnego zrozumienia, tak, by solidarnie przeciwdziałać krzywdzącym stereotypom,

Indie przyjechały do nas

W ubiegłym tygodniu mieliśmy na lekcjach religii katolickiej wizytę cieszynianki Ani Machej, która w ramach działalności międzynarodowej organizacji misyjnej YWAM przez dwa miesiące pracowała jako wolontariuszka w Indiach. Opowiadała nam,że najpierw przeszła staż w domach formacyjnych w Hiszpanii i na Słowacji. Następnie pojechała do pracy ewangelizacyjnej z dziećmi i rodzinami hinduskimi. Była bardzo wzruszona ich gościnnością i świadectwem wiary.

Byliśmy we Lwowie

„Polacy na Wschodzie – nasze zobowiązanie” - taką nazwę nosi projekt edukacyjny, którego organizatorem jest Fundacja Energia dla Europy. Jej Fundator pan Paweł Kowal, dr historii, wykładowca akademicki, wicemister spraw zagranicznych w latach 2006-2007, znawca tematyki Wschodniej był gospodarzem lwowskiego spotkania. Partnerem Strategicznym tego edukacyjnego działania jest Fundacja PZU, zaś Partnerem Medialnym dziennik „Rzeczpospolita”. Ważną częścią projektu był wyjazd szkoleniowy do Lwowa, który odbył się w dniach 1-3 kwietnia 2016 r.

Wizyta na Uniwersytecie Ekonomicznym

7 kwietnia klasa 3g pod opieką nauczycieli Dariusza Sikory i Renaty Fober wybrała się na wycieczkę do Katowic. Uniwersytet Ekonomiczny zorganizował w dniach 6-7 kwietnia Dni Otwarte. Dla klasy o rozszerzeniu ekonomiczno-menadżerskim była to bardzo dobra okazja do zapoznania się z ofertą uczelni, która może być miejscem ich studiów.

Sound like a native

Ross Mulkern jako prawdziwy Anglik jest entuzjastą herbaty. Mówi, że przyjechał do Polski, aby spróbować pierogów i już od trzech lat zachwyca się niepowtarzalnymi urokami naszego kraju. Klasy 1h i 2b miały okazję poznać Rossa na warsztatach organizowanych przez Naukę bez granic. "International English," "How to sound like a native speaker" oraz "British writers" to warsztaty, w których wzięliśmy udział. They were all great!

WIELKI KONKURS HISTORYCZNY W KOPERZE

Starosta Cieszyński Janusz Król zaprosił uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego do wzięcia udziału w teście historycznym z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski: Mesco dux Poloniae baptisatur – Książę Polski Mieszko przyjął chrzest

ADAM W FINALE KONKURSU Z CHEMII!

Adam Wowra, uczeń klasy 3f o rozszerzeniu biologiczno-chemiczno-matematycznym, znalazł się w gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego. Finał odbędzie się 19 kwietnia w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim.Trzymamy kciuki!!!

Wiosenny turniej siatkówki

Galeria zdjęć!! Zakończyliśmy wiosenny turniej siatkówki o puchar przechodni Dyrektora II LO im. M. Kopernika. Tytułem zwycięzcy możemy uhonorować klasę 3E, która zwyciężając wszystkie mecze, uplasowała się na pierwszym miejscu. Miejsca na podium zajęły również klasy 1H (2msc.) oraz 1G (3 msc.). Mistrzowską i niepokonaną drużyną okazał się jednak zespół nauczycieli (w składzie Karolina Grabowska, Urszula Broda – Gawełek, Aleksandra Cieślar, Grzegorz Ząbek, Grzegorz Szczechla, Janusz Stanieczek, Tadeusz Gajdzica, Włodzimierz Habarta

Straż Graniczna w KOPERZE

18 marca odbyło się spotkanie klas o rozszerzeniu społeczno-prawnym z przedstawicielem Straży Granicznej- Ireną Ruchałą. Pani kapitan przybliżyła uczniom tematykę związaną z handlem ludźmi oraz strefą Schengen. Wykład był bardzo interesujący i z pewnością nie ostatni, bo w planach są kolejne spotkania z tego cyklu. (IM)

ZOSTAŃ WOLUNTARIUSZEM

Kochasz zwierzęta, chcesz pomagać? Dołącz do nas!!! Kochani! Szukamy pozytywnie zakręconych osób, którym los zwierząt nie jest obojętny! Dołącz do Nas i sam zdecyduj w jaki sposób jesteś w stanie im/nam pomóc! Szczegóły tutaj

Awans siatkarek do rozgrywek wojewódzkich

W tym roku szkolnym, po odejściu większości zawodniczek z klas trzecich , siatkarki przystępowały do rozgrywek w zgoła odmienionym składzie. Brązowy medal Wojewódzkiej Licealiady zdobyty w ubiegłym roku czy nawet awans do rozgrywek szczebla wojewódzkiego, składem praktycznie pierwszoklasistek, wydawał się niemożliwy.

Szlakiem Młodej Polski

30 marca klasa 3b pod opieką swojej wychowawczyni p. Aleksandry Żołnowskiej oraz polonistki p. Patrycji Łyżbickiej wybrała się na ostatnią już, niestety wycieczkę klasową, tym razem do Krakowa. Czas nas naglił, wszak matura tuż tuż, więc program wycieczki dwudniowej zrobiliśmy w jeden dzień. Było więc intensywnie i ciekawie (a jakże!).

MATURZYSTO - ZOSTAW SWÓJ ŚLAD

Zapraszamy uczniów klas trzecich do włączenia się w coroczną akcję "Maturzysto - zostaw swój ślad". Ciekawe książki o dowolnej tematyce (np. beletrystykę, popularno-naukowe, lektury), z dedykacją dla czytelników, można przekazać w darze bibliotece szkolnej.

Nowe technologie dla dziewczyn

17 marca 2016 wystartował nabór do II edycji programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn", do którego aplikować mogą tegoroczne maturzystki, które wybierają się na studia na jednej z 21 uczelni technicznych. Więcej informacji tutaj

Matematyka poprawia rzeczywistość

"Matematyka poprawia rzeczywistość" – pod takim hasłem uczniowie klas drugich z rozszerzonym programem nauczania matematyki:politechnicznej (2D) oraz ekonomiczno-menedżerskiej (2G), pod opieką swoich matematyczek pań Aleksandry Skowrońskiej i Marii Mendrek, wzięli udział w XIV Regionalnej Sesji Matematycznej organizowanej przez II LO w Katowicach z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby π.

Wygraliśmy finał i Kraków!

Zmaganiom naszych uczniów w środę 16 marca w diecezjalnym Konkursie Wiedzy o Światowych Dniach Młodzieży w Bielsku towarzyszył dreszczyk emocji. Było o co walczyć. Drużyna w składzie: Katarzyna Kula (3a), Agata Podhorodyńska i Sonia Nowok (1a), Mateusz Mazurek (1c) i Maciej Krzyżanek (3c) weszła do ścisłego finału, pokonując 7 innych zespołów.

Zdrowy Styl Życia

IV miejsce na Śląsku dla Pauliny Czyż w etapie wojewódzkim XXIV edycji olimpiady PCK Promocji Zdrowego Stylu Życia. 18 marca w Katowicach Paulina Czyż reprezentowała nasz rejon w finale XXIV olimpiady Polskiego Czerwonego Krzyża Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Aby lepiej zrozumieć..

Zakup pomocy naukowych do pracowni fizycznej jest wspólną decyzją pani Dyrektor oraz Rady Rodziców naszej szkoły. W przyszłym roku szkolnym klasa o rozszerzeniu mat-fiz-inf. będzie je wykorzystywać na zajęciach laboratoryjnych. Część z nowo zakupionych pomocy pozwoli uatrakcyjnić lekcje fizyki w klasach pierwszych.

Science Day w KOPERNIKU

11 marca w II LO im. Kopernika w Cieszynie był dniem pod znakiem nauki. Obchody Ogólnopolskiego Dnia Matematyki połączono z warsztatami z innych przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.

Czerwone drogi Auroville - prelekcja

Czerwone drogi Auroville – wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek W poniedziałkowe popołudnie (07.03.2016) uczniowie klasy 2b i 2g uczestniczyli w spotkaniu z wolontariuszem i podróżnikiem Pawłem Kowalczykiem. W trakcie prelekcji zostaliśmy zabrani w różnorodny, nasycony barwami, światłem i muzyką region południowo-wschodnich Indii. Poznaliśmy wyzwania codziennego życia ludzi w Indiach, sytuację gospodarczą i społeczną mieszkańców indyjskiego stanu Tamil Nadu.

Boskie cząstki

W środę, 9 marca 2016r. grupa uczniów z klas o rozszerzeniu mat-fiz-inf. wzięła udział w warsztatach fizycznych "12th Intrenational Particle Physics Masterclasses 2016". W ramach zajęć wysłuchali wykładu o najmniejszych składnikach materii. Na warsztatach, dzięki zdjęciom zderzających się cząstek w Wielkim Zderzaczu Hadronów przesłanym z CERN

Finał XVIII Ekumenicznego Konkursu Biblijnego JONASZ

W czwartek 3 marca 2016r. w auli naszej szkoły odbył się finał XVIII Ekumenicznego Konkursu Biblijnego "JONASZ". Ze względu na bardzo dużą liczbę uczestników w tegorocznym etapie finałowym dla szkół ponadgimnazjalnych eliminacje odbywały się w LO im.Osuchowskiego, w LOTE i u nas. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów.

I m-ce Tomka Wolnego w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

4 marca 2016r. odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Podstawowym celem organizowanego konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży przepisów bezpieczeństwa pożarowego oraz zasad zachowania się na wypadek pożaru.

Pogadanki o muzyce

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich chętnych oraz dysponujących wolnym czasem w czwartki o godz. 14:20 na zajęcia muzyczne. Będziemy miło spędzać czas przy muzyce klasycznej, zapoznając się z twórczością i ciekawostkami z życia kompozytorów tworzących w różnych epokach.

Podwójny finał!!!

Z wielką radością informujemy o kolejnym sukcesie naszego ucznia! Jakub Kusz z klasy 3D zakwalifikował się do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z zakresu fizyki i matematyki, uzyskując jednocześnie bardzo wysoki wynik w II etapie.

XVIII Koncert Walentynkowy

Myślę, że śmiało można powiedzieć: Polska Zjednoczona Partia Koncertu Walentynkowego melduje wykonanie zadania, Towarzysze ! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, których nie sposób wymienić, ale niewątpliwie rola każdego członka partii jest nieoceniona i przyczyniła się do wykonania planu w 101% ! Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu

Siatkarze z Kopera najlepsi w Cieszynie!

W hali ZST 11 lutego 2016 r. pokonali w półfinale drużynę ZSEG 2:0, by w finale zwyciężyć jednego z faworytów turnieju – drużynę gospodarzy 2:0, w setach do 10 i 16. Dziękujemy wszystkim kibicom, szczególnie absolwentom, którzy dopingowali nasz zespół. Brawa należą się drużynie, która po kontuzjach w turnieju eliminacyjnym „pozbierała się” i zagrała na wysokim poziomie taktycznym i popełniała mało błędów własnych.

Po siatkarkach piłkarze ręczni...

Po siatkarkach również piłkarze ręczni zostali najlepszą drużyną w Cieszynie. 9 lutego 2016 r. w rozegranym w hali sportowej UŚl. Turnieju, odnieśli komplet zwycięstw, pokonując kolejno drużyny: Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego 18:7, Zespołu Szkół Technicznych 17:6, Zespołu Szkół ZDZ 17:3 i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych 19:7. Prowadzona przez trenera Habartę drużyna wystąpiła w składzie:

Lekkoatleci nie zwalniają tempa!

Na dobre rozkręca się halowy sezon lekkoatletyczny. Miotacz z naszego rejonu Michał Haratyk osiągnął najlepszy tegoroczny wynik na świecie w pchnięciu kulą wynikiem 21,36 m. Dobrze znają go nasi szkolni lekkoatleci,

Nauka w angielskiej szkole

British Alumni Society (Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich) we współpracy ze Szkołą Nauk Społecznych przy IFiS PAN, Young Talent Management oraz JERSZ-Łowcy Talentów zaprasza licealistów z klas pierwszych do udziału w kolejnej turze kwalifikacji stypendialnej BAS na lata 2016-2018. Dwa lata nauki w angielskiej szkole średniej z internatem.

Dream team z Kopera

W piątek 29 stycznia odbył się finał IX edycji Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Instytut Neofilologii PWSZ w Raciborzu. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów którzy znaleźli się w gronie 27 osób, które zakwalifikowały się do finału po części pisemnej obejmującej część gramatyczno-leksykalną, rozumienie ze słuchu, a także rozumienie tekstu czytanego.

Czadowe pączki

4 lutego przypadł tzw."tłusty czwartek", kiedy to według naszej polskiej tradycji częstujemy się pączkami. Niektóre media podawały,że były cukiernie w Warszawie, gdzie klienci stali nawet kilka godzin za pączkami! Natomiast w naszej szkole trwało to dużo krócej, a udało się dzięki zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi organizujących akcję WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI.

„Tyś je w czepku urodzóny”...

Tak pogratulował trenerowi Habarcie sędzia finałowego meczu siatkówki o 1miejsce w Cieszynie, w którym nasze siatkarki pokonały dziewczęta z „Osucha” 2:1.

Ferie w Książnicy Cieszyńskiej

Biblioteka szkolna, w ramach Koła Przyjaciół Biblioteki, organizuje w czasie ferii wyjścia do Książnicy Cieszyńskiej. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z dokładnym harmonogramem na stronie biblioteki szkolnej.

Wizyta lektorki z Belgii

Klasy frankofońskie, 2b i 1b, mogły w ubiegły piątek przekonać się w jakim stopniu radzą sobie z językiem francuskim. Okazją do tego były lekcje przeprowadzone prze Odile Bayot, lektorkę języka francuskiego z Przedstawicielstwa Rządów Walonii-Brukseli. Odile zaproponowała uczniom ciekawe zajęcia – konwersacje, które skłoniły wszystkich do mówienia tylko i wyłącznie po francusku!

Ks.Jan i dziewczyny

26 stycznia 2015 zostały ogłoszone wyniki konkursu: KSIĄDZ JAN TWARDOWSKI -„POETA ŚWIĘTEGO LUZU” zorganizowanego przez cieszyńskie Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. św. Melchiora Grodzieckiego.    Paulina Laskowska zdobyła I miejsce i wyjazd do Londynu na pięć dni, a Antosia II miejsce i możliwość publikacji w wydawnictwach patronackich.

Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny

Trzech uczniów Kopernika nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny! Adam Wowra, uczeń klasy 3F, po raz kolejny pokazał, że matematyka jest przyjemna – po zakwalifikowaniu się do II etapu IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH", uzyskał bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny. Adam zajął 3 miejsce w województwie śląskim i 18 w Polsce.

Studia w Maastricht - konkurs

Jesteś maturzystą i myślisz o studiach za granicą? Weź udział w konkursie OTWÓRZ SIĘ NA STUDIA W MAASTRICHT i wygraj wyjazd na Dni Otwarte na Uniwersytecie w Maastricht! Już dziś odpowiedz na pytanie: "DLACZEGO CHCESZ STUDIOWAĆ NA UNIWERSYTECIE W MAASTRICHT?"

XVIII KONCERT WALENTYNKOWY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA XVIII KONCERT WALENTYNKOWY, który odbędzie się 12 lutego o godz. 11:00 i 17:00! Tematem przewodnim tegorocznego koncertu będzie życie w czasach PRL-u. Jednocześnie informujemy, że bilety można nabyć już w kasie teatru (Kasa czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 - 13:00 i 14:00 - 16:00) oraz za pośrednictwem rezerwacji on-line.

VIII Koncert Kolęd w Języku Francuskim

14 stycznia 2016r. w ustrońskim Miejskim Domu Kultury "Prażakówka" odbył się VIII Koncert Kolęd w Języku Francuskim. Wśród blisko 250 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, którzy tego wieczoru zaprezentowali się na scenie, znaleźli się również przedstawiciele naszego liceum. Uczniowie Kopernika, z wokalnym wsparciem pani Karoliny Grabowskiej, wykonali starofrancuską kolędę "Noël nouvelet".

SZTANDAR SZKOŁY

    II LO im. Mikołaja Kopernika jest szkołą o bogatej historii, która kontynuuje chlubne tradycje szkolnictwa na Śląsku Cieszyńskim. Pragnęlibyśmy, aby ten fakt podkreślał również sztandar, na który szkoła z pewnością zasłużyła. Jest to jednak kosztowne i spore przedsięwzięcie dla społeczności szkolnej, dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich osób dobrej woli i wielkiego serca o wsparcie naszej inicjatywy. Wszelkie środki na ten cel można wpłacać na konto Stowarzyszenia "Amicus Copernicus" II LO im. M. Kopernika w Cieszynie. Nr rachunku bankowego: 47 8113 0007 2001 0028 0949 0001 z dopiskiem "Sztandar".     Z góry serdecznie dziękujemy: Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie II LO im. M.Kopernika w Cieszynie

NOWOCZESNA BIBLIOTEKA KOPERA

Od początku stycznia 2016 r. biblioteka szkolna dołączyła do grona użytkowników systemu MOL NET+. Oprócz wielu dodatkowych zalet w pracy biblioteki (dotychczas pracowaliśmy w systemie MOL OPTIVUM), oznacza to dostęp do internetowego katalogu biblioteki szkolnej (OPAC) . Każdy użytkownik może komfortowo przeglądać i wypożyczać zbiory także na urządzeniach mobilnych.

Z pamiętnika młodego podróżnika

Niebieska Szkoła to program rejsów morskich połączonych z nauką szkolną, realizowany na pokładzie tradycyjnego żaglowca rejowego. W ramach tego programu Radek i Krzesimir z klasy 2G biorą udział w przygodzie życia.     Oto kilka słów, które nakreślili między wachtami i listem w butelce przysłali do nas:

IX Ogólnopolska Olimpiada

Niżej wymienieni uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do II etapu IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" Jakub Kusz z fizyki, Anna Kożusznik i Agnieszka Pydych z geografii z elementami geologii oraz Jakub Kusz i Adam Wowra z matematyki. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Rudzie Śląskiej.(GZ)

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Z dużą radością informujemy, że po raz kolejny uczeń z naszej szkoły zakwalifikował się do II etapu "Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH " z FIZYKI. Jest to Jakub Kusz z klasy III D, który zdobył 100% punktów. Serdecznie gratulujemy Kubie i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.(MD)