II LO Cieszyn

 e-dziennik
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Szczepienia
 Sport w szkole
 E-biblioteka
 Stypendia
Interdyscyplinarna szkoła
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

English and Culture - Leeds

 

W dniach 31 lipca - 11 sierpnia 2017 r. wzięłam udział w szkoleniu metodycznym dla nauczycieli języka angielskiego w Leeds w Wielkiej Brytanii, który odbył się w ramach programu Erasmus + . Tematem kursu było "A 21st Century Approach for English Teachers", czyli najnowsze i najefektywniejsze sposoby nauczania języka angielskiego.

Grupa składała się z 9 nauczycieli z 6 krajów Europy (Niemiec, Czech, Bułgarii, Włoch, Hiszpanii i Polski) a prowadzone były przez doświadczonego nauczyciela Bena'a Wise'a. Mój udział w praktycznych zajęciach we współpracy z wszystkimi uczestnikami kursu dał mi okazję do poznania najnowszych technik w uczeniu.

Każdego dnia koncentrowaliśmy się na innych aspektach, m. in. komunikacji, gramatyce, wymowie, czytaniu i słuchaniu tak, aby rutynowe ćwiczenia w klasie nie tylko były ciekawe, ale przede wszystkim efektywne i motywujące. Uczestnicy szkolenia mieli okazję do wymiany doświadczeń związanych z pracą z podręcznikiem oraz w zastosowaniu autentycznych materiałów, narzędzi internetowych, gier i zabaw edukacyjnych.

Zajęcia prowadzone były również poza murami szkoły. Odbyliśmy 3 wycieczki edukacyjne do Royal Armouries Museum, Leeds City Museum i Armley Mills, dzięki którym poznaliśmy historię i kulturę brytyjczyków.

Czas wolny również spędziłam bardzo aktywnie podróżując do pięknych regionów północnej Anglii, m. in. do nadmorskiego kurortu w Scarborough, Ribblehead, York'u oraz pobliskiego Kirkstall Abbey i Temple Newsam.

Jestem przekonana, że zdobyta wiedza i umiejętności posłużą mi do tworzenia ciekawych form pracy z młodzieżą w naszym liceum.

Autor: mgr Alicja Wach