43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner
 
Wycieczka klas 2D i 2G
W dniach 2-8 czerwca uczniowie klas 2D i 2G naszej szkoły wyruszyli na wyjątkową wycieczkę do Włoch. Była to wspaniała okazja, aby poznać kulturę, historię i architekturę tego pięknego kraju. W ciągu tygodnia zwiedziliśmy sześć niezwykłych miast: Rawennę, Bolonię, San Marino, Padwę, Florencję i Wenecję. Każde z nich oferowało niepowtarzalne atrakcje i niezapomniane wrażenia.
Nasza przygoda rozpoczęła się od Padwy, znanej jako ostoja akademicka oraz jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych we Włoszech. Kolejnym przystankiem była Bolonia, miasto znane z najstarszego uniwersytetu w Europie. Spacerowaliśmy pod słynnymi portykami, zwiedziliśmy boloński Teatr Anatomiczny oraz zatrzymaliśmy się na chwilę refleksji w Bazylice św. Petroniusza.
Następnie udaliśmy się do San Marino, jednego z najmniejszych i najstarszych państw na świecie, które zachwyciło nas swoją architekturą oraz panoramą roztaczającą się wokół. Następnie skierowaliśmy się do Rawenny, miasta słynącego z przepięknych mozaik. Zwiedziliśmy Bazylikę św. Witalisa oraz Mauzoleum Galli Placydii, gdzie mieliśmy okazję podziwiać niesamowite, kolorowe mozaiki, które zachwyciły każdego z nas swoją precyzją i bogactwem barw.
Florencja, serce renesansu, przywitała nas swoim bogactwem artystycznym, podziwialiśmy dzieła mistrzów takich jak Botticelli i Leonardo da Vinci, oraz Most Złotników, pełen urokliwych sklepików z biżuterią.
Naszą podróż zakończyliśmy w Wenecji, mieście na wodzie. Rejs statkiem po wysepkach bliskich Wenecji był bardzo ciekawym doświadczeniem, a wizyta na Placu św. Marka oraz w Bazylice św. Marka pozostawiła niezatarte wspomnienia. Spacerowaliśmy po wąskich uliczkach i mostach, ciesząc się wyjątkową atmosferą tego magicznego miasta.
Wycieczka do Włoch była dla nas wszystkich niezapomnianym przeżyciem. Dzięki niej mogliśmy nie tylko zobaczyć niezwykłe miejsca, ale także zbliżyć się do siebie i nawiązać nowe przyjaźnie.