43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner
 
Międzynarodowa Ekologiczna Konferencja w Bohuminie
W dniu 7 czerwca 2024 roku 8 uczniów naszej szkoły z klas o rozszerzeniu biologiczno- chemicznym: Amelia Oszek, Malwina Dzierbanowicz, Natasza Rymanowska oraz Mateusz Koba z klasy 1F oraz Klaudia Michałek, Lena Gibiec, Maja Krzywoń i Karolina Sztuka z klasy 2F wzięli udział w międzynarodowej ekologicznej konferencji w Bohuminie.
Tematem przewodnim konferencji była szeroko pojęta ochrona bioróżnorodności. Nasi uczniowie przygotowali dwie prezentacje, z których jedna dotyczyła gospodarki obiegu zamkniętego, a druga ochrony bioróżnorodności ze szczególnym uwzględnieniem roli pszczół.
W konferencji brało udział 14 zespołów uczniowskich z pośród których wybrano 3 najlepsze prezentacje. Prace naszych uczniów zostały ocenione na bardzo wysokim poziomie i otrzymały kolejno 2 i 3 miejsce.
Uczniowie zostali przygotowani przez panią Aleksandrę Cieślar oraz panią Barbarę Wajdzik.
Wyjazd na konferencję wpisywał się w ekologiczne działania naszej szkoły związane z udziałem w projekcie Akredytacji Erasmusa nr 2023-1-PL01-KA121-SCH-000122949 i był świetnym podsumowanie całorocznych ekologicznych działań w Koperze.
Gratulujemy!