43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner
 
Międzynarodowo w Koperze!
W ubiegłym tygodniu gościliśmy po raz kolejny uczniów i ich opiekunów z partnerskiej szkoły Evangelisches Trifels-Gymnasium z Annweiler w Niemczech.
Tydzień pobytu naszych gości pełen był ciekawych przedsięwzięć, wyjazdów i wycieczek, podczas których miło spędzaliśmy czas i poznawaliśmy się bliżej.
Goście przyjechali do nas w czwartek, 04.04.2024 wieczorem. Piątek, czyli pierwszy wspólny dzień rozpoczął się od zwiedzania Cieszyna oraz spotkania z panią Burmistrz Gabrielą Staszkiewicz. Później braliśmy udział w warsztatach artystycznych w naszej szkole tworząc unikalne, ręcznie wykonane pamiątki, które zarówno nam jak i naszym gościom będą przypominały o spotkaniu. Na weekend każdy z nas miał swoje plany – były spotkania przy grillu, wyjazdy i spacery. Pogoda była cudowna, więc mogliśmy pokazać gościom nasz piękny region i przy tej okazji nawiązać bliższe relacje. W poniedziałek wybraliśmy się do Krakowa. Byliśmy na Wawelu i w Kościele Mariackim, którego bogate wnętrze zrobiło na naszych gościach ogromne wrażenie. Spacerowaliśmy też po Starym Mieście. Pogoda tego dnia również dopisała, więc mogliśmy w pełnym słońcu podziwiać piękną architekturę miasta. Następnego dnia byliśmy w Pszczynie. Oczywiście zwiedzaliśmy Zamek i trochę spacerowaliśmy po mieście. Stamtąd pojechaliśmy do Goczałkowic Zdroju, aby spędzić miło popołudnie w Ogrodach Kapiasa, które o tej porze roku zachwycają kolorami i zapachami pięknie kwitnących roślin. Ostatni wspólny dzień zaczęliśmy od lekcji języka angielskiego i francuskiego przygotowanych przez naszych nauczycieli, po czym udaliśmy się do Oświęcimia, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum i Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau. W czwartek 11. kwietnia z samego rana nasi goście udali się w drogę powrotną. Wiemy, że wielu z nich planuje odwiedzić nas znów w przyszłym roku! Tymczasem my z rewizytą wybieramy się do Annweiler am Trifels już na początku września.
Warto dodać, że nasza wymiana odbywa się w tym roku po raz 31. i finansowo wspiera ją niezmiennie od ponad 30 lat Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.