43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner
 
Woda na całe życie
Marzec to miesiąc, w którym w naszej szkole zajmowaliśmy się wodą ponieważ 22 marca przypada Międzynarodowy Dzień Wody. Dlatego właśnie wodzie poświęciliśmy kilka lekcji wychowawczych.
W klasach zostały przeprowadzone lekcje zgodnie z przygotowanym wcześniej scenariuszem, który został stworzony w ramach projektu Akredytacji Erasmusa realizowanego w naszej szkole. W tym roku projekt ten zakłada szereg zajęć i wydarzeń o charakterze proekologicznym.
Czy ktoś z nas zastanawia się ile jest wody na Ziemi, a ile wody zużywamy codzienne? Czy zastanawiamy się jak to jest gdy z kranu nie leci woda i po wodę trzeba iść kilka kilometrów? Czy zastanawiamy się ile wody jest w nas, a ile wody potrzeba do wyprodukowania jednej butelki na wodę?
Czy ktoś zastanawia się co jest cenniejsze woda czy ropa?
Te i inne kwestie dotyczące wody poznawaliśmy podczas naszych lekcji wychowawczych oraz podczas poszukiwania informacji potrzebnych do wykonania plakatów o wodzie.
Plakaty te następnie wykorzystaliśmy do stworzenia wystawy pod tytułem WODA NA CAŁE ŻYCIE.
Otrzymaliśmy 40 plakatów, z których wybraliśmy najciekawsze oraz te, które miały interesującą formę graficzną lub zawierały cenne informacje o wodzie w środowisku, w organizmie człowieka, wodzie jako surowcu itp. Wystawę można obejrzeć w auli do czego serdecznie zachęcamy.
Dziękujemy wszystkim za udział w naszym projekcie o wodzie i liczymy na to, że WODA jest teraz bliższa waszemu SERCU 😊