43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
 
Kłopoty z wolnością
Listopad i grudzień obfitowały w spotkania dotyczące wolności. Każde ze spotkań mówiło o niej w inny sposób, ale każde prowadziło do ciekawych wniosków i refleksji.
W listopadzie gościliśmy w naszej szkole Fundację Banina, z monodramem Runway w reżyserii Bartka Miernika. W rolę nastolatki wcieliła się Alicja Stankiewicz.  Spektakl o trudnej komunikacji z dorosłymi, osamotnieniu, braku zrozumienia, obejrzeli uczniowie klas pierwszych. Po spektaklu młodzież miała okazję porozmawiać z reżyserem i aktorką, podzielić się swoimi odczuciami, zastanowić się nad relacją pomiędzy pokoleniami. Rozmawiali o tym jak te relacje odbudować i pielęgnować. 
W ramach lekcji wosu, klasa 4c wzięła udział w warsztatach dotyczących komunikacji. Uczniowie, podczas spotkania z Panią dr Agnieszką Tambor, dowiedzieli się  co jest konieczne aby zaszła skuteczna komunikacja, rozmawiali na temat roli komunikacji niewerbalnej oraz tego jak silny wpływ na ten akt mają uwarunkowania kulturowe. Zastanawiali się co może zaburzyć lub zniekształcić komunikację. 
1 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Maratonie pisania listów Amnesty International. W tym roku pobiliśmy rekord i napisaliśmy 1184 listy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, chęć pomocy. Po raz kolejny Koper pokazał, że los osób prześladowanych za walkę o wolność i prawa człowieka nie jest nam obojętny.