43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
 
Ekologiczny maraton- EKOTYKON
Kryzys klimatyczny, globalne ocieplenie, topnienie lodowców, zrównoważony rozwój, segregacja odpadów, powodzie, tajfuny, trzęsienia ziemi to wyrażenia, które stanowią dziś podstawę naszego słownika - o tych zjawiskach mówimy ciągle i wszędzie. Ale, czy wiemy, jak to jest naprawdę? Które zjawiska możemy jeszcze powstrzymać? Czy działalność człowieka wywarła już na Ziemię tak wielki wpływ, że powinniśmy zacząć wierzyć w filmy science-fiction mówiące, że trzeba będzie szukać innej planety zdatnej do zamieszkania? A może to wszystko jeden wielki fake news?
O tym, w jakim tempie topnieją lodowce, jak gorąco jest w Afryce, czy samochody elektryczne są ekologiczne i czy warto oglądać filmy katastroficzne opowiadali wyśmienici znawcy tematu, wykładowcy, nauczyciele akademiccy, przedstawiciele organizacji i inicjatyw działających na rzecz klimatu i ochrony środowiska.
I my też mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu!
180 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ekologicznym maratonie EKOTYKON 2023- stajemy się bardziej świadomi, ekologiczni i dbamy o środowisko!!
Wydarzenie zorganizował Uniwersytet Śląski w Katowicach.