43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner
 
Integracja klasy 2G
8 października 2023 roku klasa 2G udała się na wycieczkę integracyjno-edukacyjną. Uczniom od samego rana towarzyszyła piękna pogoda, która umiliła spacer w okolicy zapory w Wiśle Czarnem, a następnie w lesie w pobliżu siedziby Nadleśnictwa Wisła.
Podczas lekcji z panią leśnik Martyną Biber uczniowie uświadomili sobie, jak wiele rzeczy, na które z reguły nie zwracamy uwagi, ma ogromny wpływ na klimat i otaczające nas środowisko. Nauczyli się nie patrzeć tylko na siebie i swoje potrzeby, ale również potrzeby środowiska. Dostrzegli, że nie zawsze do szczęścia potrzebna nam jest kolejna para spodni oraz że używana książka wcale nie różni się od tej nowej, a użycie jej tylko zwiększa nasz wkład w poprawę klimatu. Dzięki pani leśnik mogliśmy również poznać bliżej przyrodę, odnajdując różnego rodzaju liście, grzyby i nasiona. Z panem Robertem Troszokiem, który pełnił funkcję przewodnika, poznaliśmy genezę zapory, historię Wisełki oraz dowiedzieliśmy się co nieco o zwierzętach zamieszkujących wiślańskie lasy.
Po zakończeniu spaceru udaliśmy się na ognisko. Pomimo początkowych problemów z rozpaleniem ognia, cała wycieczka była udana i zarazem pełna humoru.