43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner
 
Z wizytą w czeskiej Pradze
Początkiem października 2023 r. klasy trzecie – językowo-turystyczna oraz ekonomiczno-menadżerska – wybrały się na wycieczkę do malowniczej stolicy Czech – Pragi. Wycieczka wypełniona była zwiedzaniem pięknych zabytków starego miasta oraz poznawaniem kultury tamtejszej społeczności. Zobaczyliśmy ciekawe kościoły, Zamek Praski na Hradczanach, Złotą Uliczkę, klasztor na Strahovie, wzgórze Petrzyn z wybudowaną na wzór wieży Eiffla wieżą widokową, Mur Głodowy, liczne teatry, znany na całym świecie zegar Orloj. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji Pragi jest Most Karola, do budowy którego użyto zaprawy murarskiej składającej się z jajek, a dokładniej mówiąc, z białek. Mimo to most sprawia wrażenie całkiem stabilnego :)
W różnych zakątkach Pragi mogliśmy podziwiać nowoczesne instalacje czeskiego artysty Davida Ćernego, np.: Lilibet, Koń, obrotowa głowa Franza Kafki.
Podsumowaniem wycieczki był rejs statkiem po Wełtawie, podczas którego jeszcze raz mogliśmy zobaczyć najciekawsze zabytki czeskiej stolicy.
Przez trzy dni towarzyszyła nam cudowna pani pilot, a zarazem przewodnik, zaskakując nas na każdym kroku ciekawostkami na temat Pragi. Czas spędzony w przepięknej, malowniczej Pradze spożytkowaliśmy zarówno na odpoczynek, jak i przyswojenie sporej dawki wiedzy. Praga ma swój niepowtarzalny klimat, dlatego zachęcamy każdego do jej odwiedzenia!