43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner
 
56 Górski Rajd Młodzieżowy PTTK
Uczestników sobotniego (03.09.2023) 56 Górskiego Rajdu Młodzieżowego „Pożegnanie Lata” z metą na Soszowie przywitał pochmurny poranek.
Prognozy pogody nie zachęcały do górskich wędrówek. Mimo to kilkunastu piechurów z naszego liceum było gotowych zmierzyć się z niepogodą.
Solidne przygotowanie do deszczu – peleryny, kurtki i parasole, ciepłe kurtki a przede wszystkim dobry humor pozwoliły spędzić kilka godzin we wspaniałej atmosferze.
Wędrując czerwonym szlakiem na szczyt Czantorii i później na Soszów podziwialiśmy piękno beskidzkich krajobrazów. A widoki mimo chmur były wspaniałe!
Na Soszowie zebrało się kilkanaście grup – uczestników rajdu, gdzie miło spędziliśmy wspólny czas, jedząc dobre kiełbaski, pijąc ciepłą herbatkę. Wzięliśmy udział w konkursie wiedzy i nasz Jakub Kwolek z 2d zdobył drugie miejsce (w kategorii szkoły średnie).
Mimo świetnej atmosfery powrót był nieunikniony tym bardziej, że deszcz padał coraz mocniej i mocniej. Mimo że buty i skarpetki były przemoczone humory dopisywały nam do końca. Obiecaliśmy sobie, że spotkamy się na kolejnym rajdzie :)