43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner
 
Laureatka literackich inspiracji wytypowana!
"Literacko zainspirowana Zofią" okazała się Wiktoria Bojda z klasy 1A, która została laureatką konkursu bibliotecznego "Literackie inspiracje Zofią".

Wiktoria napisała krótkie wakacyjne opowiadanie, w którym uwzględniła 11 tytułów utworów Zofii Kossak. Było w nim trochę o magicznych podróżach, czytaniu "Pod lipą", lokalnych skrzatach "Topsym i Lupusie", cudownych "Bursztynach" i bezinteresownej pomocy "Z miłości" do innych. (Nie publikujemy opowiadania, bo to daje szansę na stworzenie własnej - przypuszczalnie równie ciekawej historii. Wspaniałe jest przecież to, że wyobraźnia każdego z nas jest nieograniczona, co znaczy ni mniej, ni więcej jak te same hasła klucze i nikłe prawdopodobieństwo powtórzenia fabuły!)

WIKTORII GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA!

Przy okazji dziękujemy Wam za ten czytelniczy rok z nami i składamy życzenia, wykorzystując fragment opowiadania naszej konkursowej Laureatki: "»Złota wolność«! Tak! Już jest! Nareszcie rozpoczął się pierwszy dzień wakacji. W głowach [...] zapalił się wielki czerwony »S.O.S...!« jak wykorzystać ten super czas, na który czekają »Wielcy i mali«...".
Niech wakacyjna "złota wolność" będzie naprawdę cudowna, przeżyta wartościowo i mądrze! 😍
Izabela Dormowicz, Ewa Mrowiec
21 czerwca 2023 r.