43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner
 
Uczniowie z Annweiler po raz kolejny w Cieszynie
Po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wymiana partnerska ze szkołą w Annweiler am Trifels została wznowiona. W dniach 11.04.-18.04.2023 r. gościliśmy w murach naszego liceum grupę niemieckich uczniów wraz z nauczycielami. Uczniowie zakwaterowani zostali u swoich polskich rówieśników, którzy mieli okazję „podszlifować” swoje umiejętności językowe oraz poszerzyć wiedzę o Niemcach i Niemczech.
Podczas tygodniowego pobytu uczestnicy wymiany polsko-niemieckiej mieli okazję wziąć udział w warsztatach tanecznych w COK „Dom Narodowy” w Cieszynie, zorganizowanych przez doświadczonych instruktorów tańca, poznali najciekawsze zakątki i zabytki Cieszyna, zawitali również do cieszyńskiego ratusza, gdzie zostali powitani przez Panią Burmistrz Gabrielę Staszkiewicz. Nie zabrakło także wycieczek: do Krakowa, do bajecznego zamku w Mosznej oraz Opola – stolicy województwa opolskiego, będącego regionem partnerskim kraju związkowego Nadrenia Palatynat, zamieszkiwanego przez naszych gości z Niemiec. Zarówno niemieccy, jak i polscy uczniowie wzięli udział w lekcjach otwartych języka angielskiego, języka rosyjskiego, historii czy też w warsztatach plastycznych przygotowanych przez naszych nauczycieli.
Poza nauką i wycieczkami, uczestnicy wymiany mogli bliżej się poznać, spędzając razem czas w domach polskich rodzin, nieraz wspólnie gotując czy konwersując do późnych godzin wieczornych. Pełni pozytywnych wrażeń przygotowujemy się już teraz do złożenia rewizyty w Annweiler, która odbędzie się we wrześniu tego roku!
Wymianę uczniów współfinansowała organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.