Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
 Stypendia
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

Let’s go out – time to move!

 

„Let’s go out – time to move!” to tytuł międzynarodowego projektu eTwinning, który był realizowany przez 15 uczniów klasy 1B od października do maja w roku szkolnym 2021/2022.

Pomysł na wspólny projekt 4 państw – Chorwacji, Czech, Litwy i Polski powstał podczas mobilności nauczycieli w ramach programu Erasmus + “ Innovative teaching methods” na Teneryfie w maju 2021 roku.

Biorąc udział w projekcie uczniowie zgłębiali tematykę ochrony środowiska oraz dzielili się informacjami dotyczącymi zagrożeń wynikających ze zmian klimatycznych w swoich krajach. W trakcie trwania projektu uczniowie mieli okazję zapoznać się z uczniami ze szkół partnerskich na platformie ZOOM. Wszystkie zaplanowane na 9 miesięcy aktywności udostępnialiśmy na platformie Twinspace, która była miejscem dyskusji na forach, pracy w grupach oraz galerią prac plastycznych i zdjęć zrobionych podczas zajęć w naszych szkołach.

Projekt „Let’s go out – time to move!” to doskonały przykład jak wykorzystać wiedzę zdobytą podczas szkolenia dla nauczycieli. Uczniowie pogłębiali kompetencje kluczowe, szczególnie językowe, informatyczne i społeczne do planowania i projektowania zadań PBL (Project Based Learning) oraz wykonania zadań praktycznych poza salą lekcyjną (Outdoor Education - Go Out, Explore, Discover, Use, Remember). Efektem naszej międzynarodowej współpracy jest stworzenie wspólnego przesłania dla Europy nazwanego EU Eco code nawiązującego do ekologicznego tematu projektu.

Mamy nadzieję, że to nie koniec naszej współpracy i w przyszłości podejmiemy kolejne wspólne wyzwania, kształtujące świadomość młodych Europejczyków.