Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
 Stypendia
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

Your Europe, Your Say! Wizyta gościa

 

Dnia 18 marca w II LO im. M. Kopernika w Cieszynie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, który działa jako organ doradczy przy Unii Europejskiej. Pan Krzysztof Pater przedstawił uczniom klasy 3S o profilu społeczno-prawnym zagadnienia związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej oraz EKESu, a także wprowadził temat dezinformacji, z którym mierzymy się każdego dnia.

Wizyta ma związek z tym ,że II LO w Cieszynie jako jedyna szkoła w Polsce została losowo wybrana i bierze udział w wydarzeniu online „Your Europe, Your Say!” (Twoja Europa – Twoje Zdanie) . W ramach spotkania, które odbędzie się 31 marca oraz 1 kwietnia nasi trzej uczniowie – Zuzanna Chmiel, Emilia Dziadek oraz Adam Tyska będą brać udział w warsztatach oraz dyskusjach z rówieśnikami z innych europejskich krajów. Zuzia, Emilia oraz Adam będą mogli sprawdzić swoje umiejętności komunikowania się w języku angielskim i z pewnością sprostają wyzwaniu. W tym roku dyskusja będzie się toczyć wokół tematu dezinformacji i fałszywych wiadomości czyli zagadnieniem niezwykle aktualnym biorąc pod uwagę początek konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Celem tegorocznego spotkania jest uświadomienie niebezpieczeństw, które związane są z dezinformacją oraz zachęcenie innych, aby aktywnie działali przeciw fake news, których jest tak wiele w sferze np. Internetu.

Będziemy dyskutować nad tym jak przeciwdziałać pojawianiu się fałszywych wiadomości, a przede wszystkim jak je wychwycić.