Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
 Stypendia
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

Your Europe, Your say!

„Your Europe, Your Say!” (Twoja Europa – Twoje Zdanie) to wydarzenie, które odbywa się co roku, a jest organizowane przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny działającym przy Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Szkoły ze wszystkich 27 państw członkowskich Unii Europejskiej oraz 5 państw kandydujących do członkostwa są zapraszane do corocznej edycji wydarzenia. Po aplikacji z każdego kraju losowo wybierana jest jedna szkoła, a następnie z danej szkoły trzej uczniowie, którzy będą reprezentować dany kraj w czasie dyskusji podając rozwiązania oraz rekomendacje , które zostaną przekazane unijnym instytucjom. W tym wydarzeniu będzie brać udział 99 uczniów oraz 33 nauczycieli.

W tym roku nasza szkoła II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie jako jedyna szkoła w Polsce będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wkrótce odwiedzi nas przedstawiciel Komitetu w Polsce, aby zapoznać uczniów z działalnością tej organizacji oraz spotkać się z Emilią, Zuzanną oraz Adamem, którzy będą reprezentantami w spotkaniu online.

W tym roku dyskusja będzie się toczyć wokół tematu dezinformacji i fałszywych wiadomości. Celem tegorocznego spotkania jest uświadomienie niebezpieczeństw, które związane są z dezinformacją oraz zachęcenie innych, aby aktywnie działali przeciw fejk niusom, których jest tak wiele w sferze np. Internetu. Będziemy dyskutować nad tym jak przeciwdziałać pojawianiu się fałszywych wiadomości, a przede wszystkim jak je wychwycić.