Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
 Stypendia
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

James Bond i muzyka brytyjska

 

W zeszłym tygodniu klasy 1a, 1g, 2b i 3b wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez Mark’a Wills’a – nauczyciela z Anglii, który pracował już w takich krajach jak Francja, Hiszpania, Meksyk i Polska. Mark jest lingwistą, miłośnikiem muzyki i piłki nożnej, a w swojej pracy łączy naukę języka z nauką o kulturze.

Podczas warsztatów próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie co to znaczy ‘brytyjski’. Mark zabrał nas w podróż w czasie i przestrzeni. Odwiedziliśmy stoiska z curry i Bollywood w Indiach, wpadliśmy na Jamajkę żeby pograć w krykieta i porozmawiać o Usain’nie Bolt’cie i zastanawialiśmy się jak zmieniło się brytyjskie społeczeństwo na przestrzeni czasu na podstawie filmów o najsłynniejszym agencie 007.

Druga część warsztatów była poświęcona muzyce pop. Mark przygotował dla nas muzyczną podróż przez Liverpool, Manchester i Londyn, począwszy od lat 60tych aż do roku 2000. Podczas zajęć mogliśmy posłuchać piosenek m.in. The Beatles, Oasis i David’a Bowie. Był to bardzo dobrze spędzony czas.