II LO Cieszyn

 e-dziennik
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Szczepienia
 Sport w szkole
 E-biblioteka
 Stypendia
Interdyscyplinarna szkoła
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Razem przeciwko przemocy wobec kobiet

 

"Razem przeciwko przemocy wobec kobiet" Orange the World 16 dni aktywności w solidarnym sprzeciwie wobec przemocy Patronat Honorowy Burmistrz Miasta Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz

Akcja zainicjowana przez UNESCO w 2009 roku, podjęta przez Międzynarodową Organizację Soroptimist International skupia różne działania edukacyjno - informacyjne Soroptimist Klub w Cieszynie w solidarnym sprzeciwie wobec przemocy planuje następujące aktywności:

Akcja informacyjna i edukacyjna w mediach społecznościowych, umieszczenie plakatu na stronach internetowych instytucji, szkół cieszyńskich. Uniwersytetu Śląskiego i wszystkich, którzy zechcą wesprzeć akcję

Przeprowadzenie warsztatów oraz konkursu rysunkowego dla dzieci

Podświetlenie na pomarańczowo budynku Teatru im. Adama Mickiewicza oraz Biblioteki Miejskiej w Cieszynie Przemoc wobec kobiet jest jedną z najbardziej drastycznych form dyskryminacji ze względu na płeć. Kobiety stanowią 90% dorosłych ofiar przemocy w rodzinie.

Nie pozwólmy na to, aby społeczeństwo nie reagowało na przemoc! Reaguj!

Zadzwoń na „Niebieską Linię” 801 120 002 – konsultanci odpowiedzą jak możesz pomóc, jak reagować oraz wskażą miejsca i formy pomocy w twojej najbliższej okolicy. Razem jesteśmy silne, bądźcie z nami w geście solidarności z ofiarami z całego świata!