II LO Cieszyn

 e-dziennik
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Szczepienia
 Sport w szkole
 E-biblioteka
 Stypendia
Interdyscyplinarna szkoła
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Relacje i innowacje

 

W lipcu tego roku miałam możliwość wzięcia udziału w kursie „English Language Development for teachers & school staff” w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu „Relacje i innowacje” finansowanego z programu ERASMUS+ KA1 „Mobilność kadry edukacyjnej.

Ten dwutygodniowy kurs odbywał się na Malcie, gdzie łatwo można było połączy pożyteczne z przyjemnym. Od rana w grupie międzynarodowej podnosiliśmy nasze umiejętności językowe, a popołudniami korzystaliśmy z atrakcji jakie oferuje to jedno z najmniejszych państw europejskich.

Mimo niewielkiej powierzchni, Malta ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. To laguny z krystalicznie czystą wodą, największe klify nad Morzem Śródziemnym, zabytkowe budowle, niezliczone kościoły, oliwki, pyszny likier z opuncji i smaczne Kinnie.

A jeśli dodatkowo jesteś fanem kuchni włoskiej i „Gry o tron” to na Malcie na pewno poczujesz się jak w raju. Ja tak właśnie się czułam. Jako że na Malcie językami urzędowymi są maltański i angielski, było to naprawdę dobre miejsce do pogłębiania umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Jak mi poszło? Sprawdzę w jednej z moich klas.

Bardzo dziękuję że dana była mi możliwość skorzystania z takiego wyjazdu. I Pani Magdzie Michalik za wsparcie. (RR)