II LO Cieszyn

 e-dziennik
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Szczepienia
 Sport w szkole
 E-biblioteka
 Stypendia
Interdyscyplinarna szkoła
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Innowacyjne metody nauczania

 

W dniach 23-29 maja 2021 wzięłam udział w kursie szkoleniowym „Innovative teaching methods for teachers, school and adult education staff” współfinansowanym przez Program Unii Europejskiej Erasmus+.

Szkolenie odbyło się w cudownym miejscu na Teneryfie, w mieście Puerto de la Cruz i było okazją do poznania wielu wspaniałych nauczycieli z innych krajów europejskich tj. Czechy, Łotwa, Litwa, Rumunia, Belgia i Chorwacja. Mam nadzieję, że te znajomości zaowocują ciekawą współpracą w nowym roku szkolnym 2021/2022.

Głównym celem kursu było poznanie nowych, innowacyjnych metod pracy, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć poza salą lekcyjną oraz metod nieformalnych na lekcji, takich jak tworzenie projektów edukacyjnych na zajęciach lekcyjnych. Zajęcia były również okazją do wymiany doświadczeń nauczycielskich, które są dla mnie inspiracją do dalszej pracy z uczniem. Po zajęciach w klasie, uczestniczy mieli okazję podziwiać piękno Teneryfy. W ramach integracji odbyliśmy wycieczkę objazdową po północnej części Wyspy – zdobyliśmy najwyższy szczyt Hiszpanii, wulkan Teide (3715 m), zwiedziliśmy miasta m. in. Masca, La Orotava, La Laguna oraz odbyliśmy spacer w górach Anaga. Kurs wywarł na mnie ogromne wrażenie i na długo pozostanie w mojej pamięci. Był przede wszystkim inspiracją do dalszej pracy, ale dał również możliwość odpoczynku w pięknym otoczeniu egzotycznej przyrody.

Dziękuję wszystkim, którzy dali mi możliwość wyjazdu oraz byli wsparciem podczas organizowania wyjazdu.

Dziękuję! Alicja Wach