II LO Cieszyn

 e-dziennik
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Szczepienia
 Sport w szkole
 E-biblioteka
 Stypendia
Interdyscyplinarna szkoła
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

PONOWNIE ŁAMALIŚMY STEREOTYPY

 

Ostatnie w tym roku szkolnym działanie w ramach projektu Erasmus + Let’s break stereotypical thinking, było spotkaniem on-line z uczniami ze szkół partnerskich. Tematem spotkania były nasze doświadczenia z edukacją zdalną. Spotkanie odbyło się na platformie Zoom w dniu 11 czerwca 2021r.

Podczas spotkania uczniowie i nauczyciele dzielili się pomysłami związanymi z edukacją online i rozwijali umiejętność komunikacji w języku angielskim.

Spotkanie składało się z trzech części (były to trzy zadania), nad którymi uczniowie pracowali w międzynarodowych grupach, a następnie przedstawiali wyniki pozostałym uczestnikom spotkania. Wszystkie działania wymagały współpracy i zaangażowania oraz sprawnej komunikacji w języku angielskim. Całe spotkanie koordynowali polscy partnerzy.

Uczniowie z Polski, Włoch i Hiszpanii zostali podzieleni na trzy grupy międzynarodowe w celu wykonania trzech zadań:
zadanie 1 – przedstawienie zalet i wad uczenia się online,
zadanie 2 – opowieść kooperacyjna – przygotowanie opowieści zawierającej słowa: wirus, uciekać, pluszowy miś, tęcza,
zadanie 3 – przygotowanie dialogu związanego z dwoma obrazkami.

Wszystkie zajęcia polegały na stworzeniu efektywnej współpracy oraz dzieleniu się wspólnymi doświadczeniami dla wszystkich trzech krajów. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mogli zapoznać się z rówieśnikami i jednocześnie ćwiczyć konwersację w języku angielskim oraz dobrze się bawić!