II LO Cieszyn

 e-dziennik
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Szczepienia
 Sport w szkole
 E-biblioteka
 Stypendia
Interdyscyplinarna szkoła
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Mobilność w Hiszpanii

 

Pomimo panujących warunków pandemii, w okresie ferii letnich mogłyśmy uczestniczyć w dwutygodniowym kursie języka angielskiego w ramach Programu ERASMUS+KA1 „Mobilność kadry edukacyjnej” w samej stolicy Hiszpanii - Madrycie.

Poza podniesieniem i doskonaleniem kompetencji językowych, społecznych oraz komunikatywności w języku obcym poprawiłyśmy nasze kompetencje cyfrowe, umiejętność wykorzystania nowych technologii w pracy oraz umiejętność organizacji pracy własnej.

Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem metod aktywizujących, które z powodzeniem możemy również zastosować w naszej pracy. W ramach kursu odwiedziliśmy również jedno z najbardziej znanych miast Hiszpanii - Toledo – miast trzech kultur i religii - Chrześcijaństwa, Judaizmu i Islamu.

Spotkania w międzynarodowym gronie dały mam możliwość nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń w pracy z uczniami oraz otwarcia się na inne tradycje i kultury. Po zajęciach zwiedzałyśmy Madryt, poznawałyśmy kulturę i smaki Hiszpanii. Niezapomniane pozostaną odwiedzone przez nas Pałac Królewski, Muzeum Prado, Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii - Reina Sofia, Świątynia Debod, Dworzec Kolejowy Atocha, Park Retiro.

To wyjątkowe doświadczenie nie byłby możliwe gdyby nie wsparcie niezastąpionej Pani Magdalenie Michalik, której za wszystko bardzo serdecznie dziękujemy.