Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

Warsztaty na Politechnice Śląskiej

W poniedziałek 28.11.2022 klasa 4d i część uczniów z klas 3d i 3g uczestniczyli w wykładach i warsztatach na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Ucz się za granicą z AFS!

Rekrutacja powoli dobiega końca, dlatego jest to też ostatni moment aby aplikować o dofinansowanie na roczny wyjazd do Turcji!

Kreatywne zajęcia na UŚ

W dniu 21.11.2022 nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach organizowanych w ramach IX edycji Wolnej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Jana Szczepańskiego.

Wyjedź do Niemiec dzięki stypendium od AFS!

Zachwyć się przyrodą, różnorodnością kulturową i historią Niemiec! Krajobrazy Niemiec są jednocześnie czarujące, urzekające i zdumiewająco piękne: alpejskie szczyty, tajemnicze lasy, białe rokokowe kościoły, wioski z drewnianymi domami i zamki, które wydają się zbyt majestatyczne, by mogły być prawdziwe. Od gór po miasta i wszędzie pomiędzy, oto kilka najpiękniejszych miejsc w Niemczech.

Współpraca z Teatrem w Czeskim Cieszynie

W dniu 08.11.2022 kolejny raz mieliśmy możliwość skorzystać z oferty Teatru w Czeskim Cieszynie.

Warsztaty na POLITECHNICE WARSZAWSKIEJ

Mateusz Polok z klasy 4 f już po raz drugi- i na pewno nie ostatni- został zaproszony na Politechnikę Warszawską aby uczestniczyć w warsztatach z chemii, fizyki i biologii.

Wycieczka klas 4C i 4G

Słoneczna aura sprzyjała zwiedzaniu historycznej stolicy Śląska, którą w dniach 10-11 października br. odwiedzili uczniowie klasy 4C i 4 G.

Wycieczka klas 2A i 2C

Jesienny klimat sprzyjał wesołej atmosferze oraz integracji międzyklasowej 2A oraz 2C,

Pożegnaliśmy lato

W sobotę 08.10.2022 uczestniczyliśmy w rajdzie górskim Pożegnanie Lata zorganizowanym przez PTTK oddział w Cieszynie. Był to już 54 młodzieżowy rajd górski.

Wycieczka klasy 1G

We wtorek 4 października wraz z naszą wychowawczynią, Panią Anną Haratyk i Panią Psycholog Patrycją Pudą wzięliśmy udział w wycieczce klasowej do Żywca.

Wycieczka naukowa do Chorzowa

W środę – 28.09.2022 r. uczniowie klas 1d, 2d i 3d o rozszerzeniu politechnicznym wyjechali na wycieczkę naukową do Chorzowa. Pierwszym etapem wycieczki był udział młodzieży w Interdyscyplinarnych wykładach –„ Nauka wokół nas” na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego.

Poznajemy Francję

Paryż, cuda Normandii i Bretanii, a dodatkowo piękna pogoda i świetna atmosfera zagwarantowały, że szkolna wycieczka do Francji zaliczy się do jednej z najlepszych!

Siła różnorodności

W II LO im. Mikołaja Kopernika zakończył się projekt Erasmus + Let’s break stereotypical thinking. Projekt ten był realizowany przy współpracy szkół partnerskich z La Spezi we Włoszech oraz z Hellin w Hiszpanii.

Marzenia się spełniają...

Dzień 5 września 2022 stał się początkiem niezapomnianej włoskiej przygody dla klas 4B, 3B i 3F.

Odkrywamy Kraków na nowo

Poniedziałek 13.06.2022 r. klasa 1B spędziła na wycieczce integracyjnej w dawnej stolicy Polski, czyli w przepięknym i urokliwym Krakowie.

3a podbija Gdynię i Sopot

Jest moc. Czyli 3a podbija Gdynię i Sopot. Słońce czasem chowa się za chmurami, nasza pozytywna energia nigdy!!

Warsztaty chemiczne w Katowicach

Po pandemicznej przerwie zorganizowaliśmy wyjazd do Pałacu Młodzieży do Katowic.

ADAMED SmartUP Academy

ADAMED SmartUP Academy to cykl bezpłatnych i otwartych kursów weekendowych, prowadzony w formie zajęć akademickich dla młodych pasjonatów nauki. Tegoroczna wiosenna edycja odbyła się na Wydziale Chemicznym oraz Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Spotkania były okazją do pracy w profesjonalnych laboratoriach, wykonania licznych eksperymentów i zdobywania wiedzy z zakresu fizyki, chemii czy biologii.

Matematyczne rozmaitości

W środę, 13 kwietnia, pięcioosobowa grupa uczennic klasy 1D wzięła udział w XVIII Regionalnej Sesji Matematycznej organizowanej z okazji święta liczby Pi. Wydarzenie to odbyło się w budynku Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Organizatorem sesji było II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Katowicach.

Warsztaty na Politechnice Warszawskiej

Uczeń naszej szkoły Mateusz Polok z 3F został zaproszony na warsztaty chemiczne w ramach AKADEMII SMARTUP organizowane na Politechnice Warszawskiej a finansowane przez firmę Adamed w weekend 09 - 10. 04. 2022 r.

Górnicze szczęść Boże

Górnicze „Szczęść Boże” usłyszeli uczniowie 3g podczas zwiedzania Kopalnia Guido w Zabrzu. Ten unikatowy w skali Europy obiekt turystyczny, w którym można zjechać w podziemia oryginalną szolą i przekonać się na własne oczy, jak wyglądała i wygląda praca górników zobaczyli nasi uczniowie.

Let`s break stereotypical thinking

W dniach 28.03. - 01.04. 2022 r. gościliśmy w ramach projektu Erasmus Plus “Let`s break stereotypical thinking” w naszej szkole partnerów z Włoch i Hiszpanii. Było to już trzecie międzynarodowe spotkanie w ramach tego projektu, po wizycie w Hiszpanii i Włoszech przyszedł czas na Cieszyn.

Wycieczka narciarska klasy 3D

Uczniowie klasy 3D w piątek 11 marca udali się do Istebnej na wycieczkę narciarską na stok Złoty Groń. Znakomite warunki i świetne humory towarzyszyły uczestnikom od samego początku do samego końca, nawet przy znakomitym posiłku w karczmie Olza.

Relacje i innowacje w Madrycie.

Dzięki udziałowi w projekcie „Relacje i innowacje” współfinansowanemu z programu Unii Europejskiej Erasmus+ KA1 w dniach od 27 lutego do 5 marca 2022r. trzy nauczycielki z naszej szkoły (pani Maria Mendrek, pani Aleksandra Cieślar i pani Renata Fober) uczestniczyły w kursie szkoleniowym „CLIL – Content and Language Integrated Learning” w Madrycie.

Koper in Italy

We spent Wednesday actively admiring the breathtaking Cinque Terre National Park. The paths winding among the vineyards, olive groves and lemon trees, led us to a charming, picturesque town of Vernazza, dormant at this time of year.

Kurs CLIL w Madrycie

Pani Renata Fober, Pani Aleksandra Cieślar oraz Pani Maria Mendrek biorą udział w kursie CLIL w Madrycie 😎

Kopernik w Hiszpanii

II LO im. Mikołaja Kopernika realizuje projekt Erasmus + dla młodzieży pod tytułem Let’s break stereotypical thinking, w którym wraz z partnerami z Włoch i Hiszpanii uczymy się łamać stereotypy, kształtować postawy tolerancji, zrozumienia, poznawać nowe kultury i otwierać się na inne zwyczaje, poglądy a także szukać wspólnych rozwiązań dotyczących uprzedzeń i manipulacji medialnej.