43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
 
Pożegnaliśmy lato
W sobotę 08.10.2022 uczestniczyliśmy w rajdzie górskim Pożegnanie Lata zorganizowanym przez PTTK oddział w Cieszynie. Był to już 54 młodzieżowy rajd górski.
Na górskich szlakach spotkała się młodzież z różnych szkół powiatu cieszyńskiego, oczywiście w tej grupie nie zabrakło uczniów Kopernika!
Powędrowaliśmy z Wisły Głębce niebieskim a później czerwonym szlakiem na Stożek, gdzie była meta rajdu. Podziwialiśmy uroki beskidzkich krajobrazów, mieniące się czerwienią i żółcią liście drzew. Na szczycie w wesołej atmosferze odpoczęliśmy, posililiśmy się kiełbaskami z chlebem, ale przede wszystkim odebraliśmy dyplom i puchar za to, że byliśmy najliczniejszą grupą ze wszystkich szkół średnich naszego powiatu - KOPER górą !!! A nasz Jakub Kwolek z 1d wziął udział w konkursie wiedzy o Beskidzie Śląskim, kulturze i gwarze górali beskidzkich oraz wiedzy turystyczno- krajoznawczej i zdobył 3 miejsce!!!!
GRATULUJEMY.
W dobrych nastrojach i przy pięknej słonecznej pogodzie zeszliśmy ponownie do Wisły. Mimo zmęczenia czuliśmy satysfakcję z mile spędzonego dnia.