Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
 Stypendia
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

POWIATOWY DZIEŃ CHEMII 2022

 

Nasze biol-chemy mają intensywną końcówkę roku. Najpierw wycieczka do Muzeum Anatomii Collegium Medicum UJ i Muzeum Farmacji do Krakowa, a potem udział w warsztatach laboratoryjnych w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Początkiem czerwca współorganizowaliśmy także POWIATOWE OBCHODY DNIA CHEMII.

W tym roku życie i dorobek zawodowy Ignacego Łukasiewicza były tematem przewodnim uroczystości. W 2022 roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza, patrona przemysłu naftowego i gazowniczego. By uczcić pamięć polskiego farmaceuty i przedsiębiorcy, sejm RP ustanowił rok 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza. Uroczystości rozpoczęliśmy w sali wykładowej - po przywitaniu gości wysłuchaliśmy wykładu Kamila Trąbały- ucznia naszej szkoły, a jednocześnie laureata konkursu szkolnego na prezentację o Łukasiewiczu.

Kolejnym etapem DNIA CHEMII były zajęcia laboratoryjne z biologii i chemii. Uczniowie szkół średnich naszego powiatu w tym czasie pisali test w ramach konkursu wiedzy. Po zajęciach przyszedł czas na wykłady. Panie z Instytutu w Gliwicach przedstawiły prezentację nt.: „Łukasiewicz- wczoraj i dziś- wybrane innowacje w dziedzinie farb i lakierów”.

Po krótkiej przerwie, przeznaczonej na program artystyczny i poczęstunek, zebraliśmy się, aby zakończyć i podsumować obchody DNIA CHEMII 2022.

I miejsce w konkursie wiedzy przypadło Annie Hernik z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego.
Na miejscu drugim znalazł się Michał Nowak z I Liceum Ogólnokształcącego z Cieszyna.
Trzecie miejsce przypadło dla Bartłomieja Chudyka z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z Cieszyna.

Zobaczcie zdjęcia!!!

Dziękujemy i do zobaczenia za rok, Joanna Szlaur, Lidia Żur, Barbara Wajdzik.