Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
 Stypendia
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

Ania Laureatką „Okawango” 2021/2022

 

W dniach od 3 do 6 kwietnia 2022 r. uczennica klasy 2 F, Anna Kareta, uczestniczyła w Finałowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej „Okawango”, który odbył się w Europejskim Centrum Geologicznym w Chęcinach k. Kielc pod patronatem honorowym Uniwersytetu Warszawskiego.

Zakwalifikowanie się do tego etapu odbyło się na podstawie pracy pisemnej (poświęcona śladom zlodowaceń w naszym regionie), która została przygotowana pod kierunkiem pani dr Katarzyny Kasprowskiej-Nowak.

Warto nadmienić, iż spośród blisko 300 nadesłanych prac, opracowanie Ani otrzymało najwyższą notę w Polsce (98/100 punktów) i tym samym zapewniło jej udział w finałowych eliminacjach ww. konkursu, w którym uczestniczyło tylko 32 uczniów z Polski. Osiągnięciem Ani, po uzupełnieniu testów wiedzy geologicznej, które do łatwych nie należały, jest otrzymanie tytułu Laureatki 3. stopnia IV edycji „Okawango 2021/2022” oraz indeks na Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Dyrekcji, a także Radzie Rodziców naszej Szkoły serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe naszej „geologicznej wyprawy” zakończonej bardzo dobrym wynikiem.