43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner
baner
 
Górnicze szczęść Boże
Górnicze „Szczęść Boże” usłyszeli uczniowie 3g podczas zwiedzania Kopalnia Guido w Zabrzu. Ten unikatowy w skali Europy obiekt turystyczny, w którym można zjechać w podziemia oryginalną szolą i przekonać się na własne oczy, jak wyglądała i wygląda praca górników zobaczyli nasi uczniowie.
Zwiedzanie odbywało się 320 m pod powierzchnią ziemi. Podczas zwiedzania poznaliśmy techniki wydobycia i zabezpieczania kopalń od XIX wieku do czasów współczesnych. Jedną z atrakcji było pokonanie części trasy elektryczną kolejką podwieszaną- jedyną tego typu kolejką górniczą na świecie udostępnioną dla turystów! Zwiedzanie Kopalni Guido to nie tylko ,,tradycyjna” wycieczka to również poznanie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego regionu.
Właśnie w czwartek 7.04.2022r. tę kopalnię mogli zobaczyć uczniowie naszego liceum dzięki realizowanemu w naszej szkole projektowi Nowoczesna Edukacja II.