43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
 
Warsztaty na Politechnice Warszawskiej
Uczeń naszej szkoły Mateusz Polok z 3F został zaproszony na warsztaty chemiczne w ramach AKADEMII SMARTUP organizowane na Politechnice Warszawskiej a finansowane przez firmę Adamed w weekend 09 - 10. 04. 2022 r.
Oto jego relacja:
"Właśnie wracam z Warszawy po warsztatach z chemii. Było bardzo fajnie. Najpierw był krótki wykład (~1 godziny) o elektrochemii (ogniwa i korozja) - taki wstęp. A potem dopiero się zaczęło... ...Przeszliśmy do laboratorium. Była to stara sala. Pani z politechniki mówiła, że mają tam też bardzo nowoczesne sale, ale aby nic nie zostało zepsute, to na wszelki wypadek warsztaty są w starszych salach. Ale moim zdaniem starsze sale mają swój klimat. Niektóre doświadczenia były zaplanowane przez prowadzących, ale można było sobie też poeksperymentować z różnymi odczynnikami, jednak pod nadzorem prowadzących.
Doświadczenia trwały od 11 do 15:30, bo się trochę to przedłużyło. Koło 13 była mała przerwa (tu brak atrakcji). Była też możliwość porozmawiania z prowadzącymi o studiowaniu chemii i o ich pracy. Na zdjęciach widać laboratorium i nasza pracę- doświadczenia chemiczne.
Jako ogniwa wykorzystywaliśmy owoce i warzywa. Ogniwo Daniella i stężeniowe (na kilku zdjęciach na Zn jest osadzona Cu, trochę ją słabo widać). Sprawdzanie pH wszystkiego, co było pod ręką. Doświadczenia dotyczące ochrony przed korozją i wiele wiele innych.
Było BARDZO CHEMICZNIE, dużo doświadczeń, prowadzący otwarci na pytania, laboratorium profesjonalne, atmosfera bardzo dobra, dużo chemii, ogólnie bardzo fajnie👍"