Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
 Stypendia
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

I MISTRZOSTWA KOPERA W PROGRAMOWANIU

18.XII.2019r. w naszej szkole odbyły się zawody w progra- mowaniu. Zwycięzcą został uczeń klasy 2D Dawid Kacza. Drugie miejsce zajeli: Magdalena Sładczyk(3D) i Maksymilian Pruski(2D)    Gratulujemy!

Bieg 9 Górników

Bieg 9 Górników - uczniowie pamiętają o ofiarach pacyfikacji Kopalni "Wujek" W 38 rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek” – 16.12.2019 r. odbyła się siódma edycja Biegu Dziewięciu Górników.

Rosyjska Ruletka

11 listopada na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu odbył się VI Konkurs Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej na zorganizowany przez Koło Naukowe Rusycystów „Rosyjska Ruletka”.

XVII Konkurs Recytacji Poezji Obcojęzycznej

13 grudnia 2019 w II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach odbyła się siedemnasta edycja Rejonowego Konkursu Recytacji Poezji Obcojęzycznej.

Turniej Trójgamiczny w Katowicach

16 grudnia 2019 w Katowicach odbyła się Konferencja Przydziału. Drużyna naszej szkoły znalazła się w gronie 10 najlepszych w województwie śląski. Gratulujemy!

Projekt Łączka

W ostatni wtorek grupa młodzieży po raz kolejny wzięła udział w spotkaniach z cyklu ,,Łączka i inne miejsca poszukiwań".

XIV Konkurs Informatyczny Bóbr

Znamy wyniki XIV Konkursu Informatycznego Bóbr. Najlepszy wynik spośród uczniów naszej szkoły uzyskał uczeń klasy 2D Maksymilian Pruski. Gratulujemy!

Campus France

W poniedziałek 2 grudnia, uczniowie klas 3 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Campus France, organizacji, która promuje francuskie szkolnictwo wyższe i oferuje pomoc studentom w zorganizowaniu pobytu na studiach we Francji.

Pamiętamy - Pacyfikacja Kopalni Wujek

Zbliża się 38 rocznica wprowadzenia stanu wojennego i pacyfikacji kopalni Wujek. W związku z tymi rocznicami uczniowie klasy 1C, (społeczno-prawnej) uczestniczyli w innej niż zawsze lekcji historii.

Po cieszyńsku, po obu stronach Olzy

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie gwarowym- tym razem spróbowali swoich sił w wydarzeniu organizowanym przez cieszyński Dom Narodowy.

Przybory na Święta Bożego Narodzenia

Szkolne Koło "Caritas" przez miesiąc zbierało przybory szkolne i dziś udało nam się je wysłać na Ukrainę do Monastyru Brativ Mesych w Ternopilu.

Sola Scriptura

W naszej szkole w dniach 18 i 21 listopada odbył się konkurs Sola Scriptura organizowany przez wydawnictwo "Augustana".

Łączka i inne miejsca poszukiwań

25 listopada br. uczniowie naszego Liceum wzięli udział w spotkaniu z cyklu ,,Łączka i inne miejsca poszukiwań" w ZSSiO w Bielsku Białej.

Smartfon w książce

Smartfon w książce czy książka w smartfonie? Szczegółowe tutaj

Dyktando języka rosyjskiego

W piątek 15 listopada 2019 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbyło się Dyktando języka rosyjskiego,

Sukces w konkursie gwary

Uczniowie naszego liceum wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Gwary, który już od ponad dziesięciu lat odbywa się w Zespole Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych w Cieszynie.

Granice. My zJaWy

W ramach projektu Cieszyńskie Spotkania z Kulturą. Granice. My zJaWy, Zespół Szkół im. W. Szybińskiego w Cieszynie ogłosił konkurs literacki na opowiadanie lub wiersz o tematyce związanej z szeroko pojętym motywem „granicy”.

Nadzieja kwitnie przed naszym Liceum

W piątek obsadziliśmy POLA NADZIEI przed naszą szkołą. Po robotach budowlanych, które mocno naruszyły ten teren, klasa 1R jeszcze raz obsadziła cebulkami skwer od strony placu Wolności, gdzie na wiosnę zrobi się żółto od żonkilowych kwiatów.

Awans do finału woj. Licealiady w szachach

Szkolni szachiści, odnosząc komplet zwycięstw w rejonowych zawodach szachowych, awansowali po raz drugi z rzędu do finału wojewódzkiego.

Przyłapani na czytaniu

Konkurs fotograficzny: Przyłapani na czytaniu! Edycja 2019

Certyfikaty zdobyte!

W wakacje, dwaj nasi uczniowie: Paweł Maślanka 2F i Ryszard Siedlecki 3F, przystąpili do egzaminu państwowego z języka angielskiego Cambridge English Certificate.

I miejsce Patrycji

25 października odbył się kolejny etap VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Etap powiatowy poprzedzony był etapem szkolnym w który wzięło udział 23 uczniów. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się uczennice z klasy IP – Patrycja Grochowska, Anastazja Piwko i Hanna Stoszek.

Wygrana w szachach!

Aż 9 drużyn grało w finale powiatowym Licealiady w szachach. Nasza drużyna w składzie: Szymon Marczak, Krzysztof Franek, Jan Waszut i Joanna Chraścina wygrała wszystkie mecze

Projekt Łączka

W piątek 11 października grupa uczniów naszej szkoły kolejny już raz rozpoczęła działania w ramach projektu IPN-u ,,Łączka oraz inne miejsca pamięci".

1G - GO JUMP

Klasa 1G spędziła swój dzień integracyjny w bielskim Parku Trampolin “Go Jump”. Po intensywnym czasie aktywności fizycznej uczniowie udali się na wspólny posiłek.

DELF otwiera drzwi na całym świecie!

Basia i Agnieszka odebrały dzisiaj międzynarodowe certyfikaty potwierdzające znajomość języka francuskiego DELF,

Wrześniowy Kraków

Dzięki zaangażowaniu mgr Barbary Twardzik część maturzystów z naszego liceum we wtorek 25 wrześniu mogła zwiedzić niektóre zabytki Krakowa związane z polskimi poetami,literatami i malarzami z okresu modernizmu.

Projekt ERASMUS+

15 września 2019 r. w naszej szkole rozpoczął się projekt Erasmus + pod tytułem: Let`s break stereotypical thinking. Naszymi partnerami są szkoły z Włoch i Hiszpanii.

Zwycięstwo Zuzi

Na przełomie maja i czerwca odbył się konkurs fotograficzny organizowany przez cieszyńskie Hospicjum pod hasłem: ŻÓŁTA WIOSNA. ZIELONA NADZIEJA.

Powiatowe zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W dniu 19 czerwca 2019 w naszej szkole odbyło się uroczyste powiatowe zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

KOPERNIK - Liderem!

II LO im.M.Kopernika w Cieszynie otrzymało 4 czerwca wyróżnienie w kategorii: LIDER DOBROCZYNNOŚCI na Śląsku

Bóg nie jest automatem do kawy

Tak, nasze liceum stało się jednym z punktów, kręconego przez czeską telewizję filmu o bardzo popularnym w tym kraju polskim kapłanie, który duszpasterzuje w Republice Czeskiej

Agnieszka i Ewelina w finale

25 kwietnia w Kurii Diecezjalnej w Bielsku Białej odbyły się eliminacje do XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Nasze uczennice dostały się do ścisłego finału tak, że Agnieszka Bolik z kl.1d (3 miejsce) zakwalifikowała się do Warszawy, a Ewelina Knopek z kl.2c zdobyła 5 miejsce. Konkurs organizuje od dawna Stowarzyszenie "Civitas Christiana".

Indeks AGH w rękach Kacpra

Kacper Karetta, uczeń klasy 3D został laureatem

Rekolekcje dla młodzieży

DUCHOWA REWOLUCJA 11 kwietnia na Lodowisku Miejskim od 8.30 do 12.30 odbyła się ewangelizacja przygotowana dla młodzieży z Cieszyna, Skoczowa i Ustronia, zakończona Mszą św. w kościele pw.św.M.Magdaleny. Gośćmi byli raper ARKADIO oraz o.Lech Dorobczyński - franciszkanin z Warszawy, całość prowadziła Szkoła Nowej Ewangelizacji ZACHEUSZ z Cieszyna.

Projekt ,,Łączka i inne miejsca pochówku’’

W roku szkolnym 2018/19 odbyła się II edycja projektu ,,Łączka’’. Jest to projekt o zasięgu ogólnopolskim mający przybliżyć pamięć o ofiarach totalitaryzmów hitlerowskiego i komunistycznego, zapoznanie się z metodologią badawczą oraz popularyzację owej tematyki w środowisku szkolnym. Grupa uczniów naszego liceum uczestniczyła w ramach projektu w pięciu spotkaniach ze specjalistami pracującymi w IPN przy poszukiwaniu ofiar totalitaryzmów, w objeździe naukowym po miejscach pamięci narodowej oraz stworzyła film zachęcający do zainteresowania się przeszłością swoich przodków, którzy często jako cisi bohaterowie odeszli w niepamięć.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego

W sobotę 23 marca w budynku wydawnictwa Augustana w Bielsku-Białej odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego "Sola Scriptura". Tematem tegorocznej edycji konkursu wiedzy biblijnej była I Księga Mojżeszowa. W finale ogólnopolskim naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów.

PrzygodyTintina

Janek Palmen zajął III miejsce w regionalnym konkursie na projekt graficzny przygód Tintin'a, znanej postaci z komiksów belgijskich autorstwa Hergé. Konkurs zorganizowany został z okazji 90 rocznicy urodzin bohatera, a zorganizowało go Polskie Stowarzyszenie-Europa Języków i Kultur we współpracy z Przedstawicielstwem dyplomatycznym Walonii-Brukseli w Polsce. Gratulujemy!:)

DELF w kieszeni!

W sesji marcowej, Gabrysia Grycz przystąpiła do egzaminu DELF, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego znajomość języka francuskiego. Dzisiaj przyszły oficjalne wyniki, z których może być dumna. Gratulujemy !

Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku

Dzisiaj w Katowicach Ewelina Knopek z klasy 2C została laureatką Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku!! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

III m-ce w Turnieju Motoryzacyjnym

III m-ce drużynowo w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym dla Justyny Świńczyk, Iwony Kiedroń z klasy III FF i Martyny Grzybek z klasy III a 28 marca 2019 r. w Międzyświeciu w Zespole Szkół Przyrodniczo- Technicznych odbyły się XX jubileuszowe eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Diamentowy Indeks AGH

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Kacper Karetta z klasy politechnicznej 3D został finalistą ogólnopolskiej Olimpiady o „Diamentowy Indeks AGH" z matematyki. Zawody finałowe odbędą się 24 marca w Krakowie. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał.

Wybieram wybory

26 lutego br., w samo południe, 18. uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”. Konkurs, organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego - propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Mamy 30 tysięcy!

Tak, nie chce się wierzyć, ta suma przerosła nasze najśmielsze oczekiwania (zarówno wolontariuszy Hospicjum, jak i organizatorów Koncertu), bo w tym roku udało się zebrać, bagatela:30,674.50zł. Jesteśmy pod wrażeniem, gdyż nikt się chyba nie spodziewał, że uda nam się taki wyczyn :)) na XXI Koncercie Walentynkowym. Było jak zwykle wesoło,romantycznie,poważnie,szybko,dowcipnie i .... SŁODKO! A jakże, w końcu bufet obfitował w słodkie pączki i muffinki, w galaretki, drożdżówki, ale także w tradycyjne, cieszyńskie kanapki.

TAK Czytam

W styczniu 2019 r. został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Literacki TAK Czytam, na najlepszą recenzję książki, w którym wzięły udział uczennice z klasy 1C. Klaudia Wyroba oraz Julia Czakon przygotowywały się do konkursu pod opieką polonistki Anny Waszut i zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami książkowymi. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do rozmowy o czytanych książkach, dzielenia się opiniami i dyskutowania o literaturze.

Sukces w konkursie matematycznym!

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. W tym roku szkolnym odbyła się już XXIV edycja konkursu i tradycyjnie wzięła w nim udział grupa uczniów z naszej szkoły. Jan Waszut - uczeń klasy drugiej o rozszerzeniu biologiczno-chemicznym - zajął pierwsze miejsce w województwie i zarazem czwarte miejsce w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Bardzo dobry wynik w konkursie osiągnęli Ryszard Siedlecki z klasy 2F oraz Kacper Karetta i Michał Sutor z klasy 3D, a wynikiem dobrym mogą pochwalić się Igor Dziadek z 2D oraz Maksymilian Pruski z 1D. Reprezentantom gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.

Indeks dla Marceliny

Marcelina Jendrysik, uczennica kl 2B została w ubiegły piątek (25.01.2019) laureatką XII Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Instytut Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Po części ustnej konkursu Marcelina znalazła się wśród dziesięciu najlepszych licealistów, na których czekają miejsca na filologii germańskiej PWSZ. Wojciech Pietraszko (kl 2C) został finalistą tego konkursu. Finalistami XII Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez tę samą uczelnię są natomiast Jakub Kuchejda z kl 3B oraz Bartosz Biernacki z kl 3F.

Po Cieszyńsku, po obu stronach Olzy

W dniach 20 i 21 listopada w Domu Narodowym w Cieszynie odbyły się eliminacje do XV konkursu gwar ,,Po Cieszyńsku, po obu stronach Olzy". Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Dorighi z klasy 3a i Zuzanna Kilian z klasy 1c. Z ponad 190 uczestników Zuzanna otrzymała wyróżnienie. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.