Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
 Stypendia
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

Ewelina - STYPENDYSTKA

17 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących im.Armii Krajowej w Bielsku Białej zostały wręczone niecodzienne nagrody, a mianowicie: stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród nagrodzonych znalazła się również nasza uczennica: Ewelina Knopek(klasa: 2c)

Konkurs myOXperience

Konkurs dla uczniów szkół średnich w wieku 16-17 lat, znających dobrze język angielski i marzących o studiach na najlepszych angielskich uczelniach. Konkurs składa się z dwóch etapów:

Niezwykły konkurs

Zapraszam wszystkich pasjonatów geologii na niezwykły konkurs geologiczny organizowany przez Uniwersytet Warszawski - wydział geologii. Konkurs jest 2-etapowy I etap - napisanie pracy na wybrany temat II etap - konkurs wiedzy

XIII Konkurs Informatyczny Bóbr

Znamy wyniki XIII Konkursu Informatycznego Bóbr. Lista najlepszych uczniów naszej szkoły: Kacper Karetta z klasy 3D Magdalena Sładczyk, Kamil Żebrok z klasy 2D

Juvenes Translatores 2018

W tym roku znaleźliśmy się wśród szkół wylosowanych do udziału w 12 edycji Międzynarodowego Konkursu organizowanego przez Departament Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej – Juvenes Translatores. Jest to konkurs skierowany do młodych tłumaczy z całej Europy, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności w zakresie przekładu pisemnego.

Międzyszkolny Konkurs Gwarowy

Dnia 9 listopada 2018r w ZSEG w Cieszynie odbył się "Międzyszkolny Konkurs Gwarowy". W śród wielu uczestników naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Dorighi z klasy 3a oraz Zuzanna Kilian z klasy 1c, która zajęła 3 miejsce. Uczniowie ZSEG przygotowali poczęstunek i umilili czas występem kabaretowym i tanecznym. Dziewczynom życzymy dalszych sukcesów zwłaszcza w najbliższym konkursie gwarowym "Po obu stronach Olzy".

Polska Niepodległość w oczach młodzieży

7 listopada 2018 r. o godz. 13:00 w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie III edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Polska niepodległość w oczach młodzieży”, w którym wzięło udział 65 uczniów z 11 szkół ponadgimnazjalnych. Profesjonalne Jury pod przewodnictwem dra hab. Jarosława Skutnika wyłoniło zwycięzców.

6 miejsce w województwie Śląskim!

Nasi szachiści zajęli 6 miejsce w finale Wojewódzkiej Licealiady, który odbył się w Częstochowie. Przy odrobinie szczęścia mógł być medal, ale w ostatniej 7 turze gospodarze z Częstochowy okazali się niegościnni i wygrali to spotkanie. 1 miejsce zajęła drużyna z ZST w Rybniku, przed I LO w Wodzisławiu. Poziom turnieju był bardzo wyrównany o czym świadczy nasza wygrana z brązowymi medalistami z V LO w Gliwicach. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Szymon Marczak, Krzysztof Franek, Jan Waszut i Joanna Chraścina (kolejność wg zajmowanych szachownic).

Pół żartem, pół serio o fizyce!

W czwartek , 25 października klasy IID i ID (politechniczne) gościły w murach Pałacu Młodzieży w Katowicach, na warsztatach fizycznych. Było ciekawie, interesująco a chwilami zabawnie. Tematy dotyczyły siły Coriolisa oraz zmian klimatycznych na przestrzeni wieków. Wasi koledzy byli tak aktywni, że oprócz wiedzy, przywieźli pamiątkowe koszulki, długopisy i smycze. Skąd taki tytuł tej wiadomości? Chciałam żebyście tu zajrzeli i zobaczyli zdjęcia z tego spotkania. (MD)

Współczesne problemy patriotyzmu...

W Dniu 16.10.2018r. w Cieszyńskim Ośrodku kultury "Dom Narodowy" COK odbyła się debata edukacyjna pt. "Ze współczesnych problemów Patriotyzmu". Zostało wybranych dwóch uczestników danej klasy i szkoły (w tym naszej), gdzie wystąpiło dwóch wspaniałych chłopaków! w tym: IGOR DZIADEK oraz BARTEK NIKIEL KLASY 2D!!!

FINALISTA W BIELSKU

W minioną sobotę, 13 października br w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku Białej nasz uczeń z kl.3aa Mariusz Bugała zdobył trzecie miejsce w 26 konkursie recytatorskim "Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej". Przestawił na scenie wiersz ks.Twardowskiego "Do moich uczniów" oraz fragmenty "Kazań sejmowych" ks.Piotra Skargi. Jego przygotowaniem zajmowała się dr Anna Waszut, z którą wspólnie odbierze nagrodę na Gali finałowej za tydzień.

ANGLIA TOUR

W dniach 10-15 października 2018 uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Wielkiej Brytanii. Program był bardzo bogaty, ponieważ zawierał zwiedzanie kilku miast Anglii, a także w drodze powrotnej Amsterdamu. Na wyspy brytyjskie przeprawiliśmy się tunelem pod kanałem La Manche, a następnie udaliśmy się do Londynu. Na samym początku zwiedziliśmy muzeum figur woskowych Madame Tussauds.

Powiatowy Turniej Szachowy

Drużyna naszego LO wygrała wszystkie mecze i z kompletem 10 pkt. punktów zwyciężyła w zawodach.Miejsce drugie zajęła drużyna I LO im. A. Osuchowskiego(7 pkt.), a trzecie ZS im. W. Szybińskiego(6pkt.). Kolejne miejsca zajęły również drużyny z cieszyńskich szkół – ZSB, ZST i ZSEG. Skład naszej drużyny wg listy startowej: Szymon Marczak, Krzysztof Franek, Jan Waszut i Joanna Chraścina.

Szkolny turniej szachowy!

Podobnie jak przed rokiem - w szkolnym turnieju szachowym zwyciężył uczeń klasy 2G Szymon Marczak(7 pkt). Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Franek (6 pkt), a na trzecim Jan Waszut(4,5 pkt), który „rzutem na taśmę” wyprzedził o pół punktu Adama Czyża. Dalsze miejsca zajęli Kacper Karetta, Michał Padło, Maksymilian Pruski i Joanna Chraścina. Dyplomy uczestnikom turnieju wręczyła Dyrektor Szkoły - pani Regina Rakowska.

I miejsce dla Justyny i Karoliny

9 października 2018 r. drużyna z naszej szkoły w składzie Justyna Godawska i Karolina Greń z klasy 3FF, wywalczyła I miejsce w finale powiatowym olimpiady „4 minuty, które decydują o życiu”. Dziewczyny pokonały 16 dwuosobowych drużyn, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z całego powiatu.

Europejski Dzień Języków Obcych

W minioną środę próbowaliśmy zgodnie z ideą święta zachęcać do nauki języków obcych. W jaki sposób? W jeden z prostszych, mianowicie za pomocą konkursu. Każda z klas mogła wystawić trzyosobową reprezentację najlepiej władającą językami obcymi naszego liceum – angielskim, francuskim, niemieckim oraz rosyjskim. Przedstawiciele mieli za zadanie rozwiązać test dotyczący tychże języków. Każdy rocznik walczył między sobą i tak zwycięzcami, po bardzo wyrównanych pojedynkach, zostali przedstawiciele klas 1G, 2C oraz 3B. Serdecznie gratulujemy!

Internetowa Gra Giełdowa

Rejestracja do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG) rozpoczęta. Do udziału zapraszamy 4 osobowe zespoły. Szczegóły rejestracji oraz dodatkowe informacje: mgr Tadeusz Gajdzica. (Proszę o kontakt przez platformę Teams)

Występ Koperowskich Recytatorów

Nasi Recytatorzy zaprezentowali się w drugim etapie XVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej, którego finał odbył się w Rybniku 24 września 2018. Uczniowie biorący udział w Konkursie to: Ewelina Knopek i Miłosz Suszka z klasy 2c, przygotowani przez p. Ewę Błasiak-Kanafek oraz Marcin Michalik z klasy 3ff, przygotowany przez p. Elżbietę Śliwkę.

Salon Maturzystów - bo matura to nie bzdura

Co prawda do matury zostało jeszcze 230 dni, ale uczniowie klas 3d i 3g nie zamierzają czekać z podjęciem decyzji o studiach aż tak długo i dlatego w poniedziałek wybrali się do Katowic na Wydział Prawa i Administracji aby wziąć udział w targach edukacyjnych - Salon Maturzystów 2018.

Sukces w Przeglądzie Twórczości Literackiej

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego czworo uczniów obecnej klasy 3aa: Mariusz Bugała, Bartosz Korcz, Paulina Pękala oraz Malwina Rusin zgłosiło utwory literackie swojego autorstwa do 22. Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej "Lipa" 2018.

JAGIELLOŃSKI TURNIEJ MATEMATYCZNY

Jest to trójetapowy konkurs skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych (dwa pierwsze etapy odbywają się zdalnie). Najlepsi laureaci z klas maturalnych przyjęci zostaną na kierunek matematyka lub matematyka komputerowa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Regulamin konkursu

Maraton Pływacki 2018

23 czerwca w godzinach dopołudniowych odbył się kolejny - już VIII Maraton Pływacki na rzecz dzieci osieroconych z Hospicjum im.Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. Tym razem pogoda nie zachęcała do przyjścia, więc było luźniej na basenie i można było zaszaleć inaczej niż w ubiegłym roku. Przepłynięto razem 2215 długości pływalni , w czym rekordzistką okazała się nasza uczennica: MAGDALENA KOBUS z 1d, która pokonała aż... 270 długości!!! Dziękujemy i gratulujemy! Zapraszamy za rok.

Konkurs: Pola Nadziei

15 czerwca w Cafe Muzeum odbyło się wręczenie nagród i wystawa prac zgłoszonych do konkursu "Żółta wiosna. Zielona nadzieja". Był on organizowany po raz pierwszy w ramach kampanii "Pola Nadziei". Organizatorem jest Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. W konkursie wzięło udział 14 osób, a pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Karolina Greń. Drugie i trzecie miejsce zajęły również zajęły uczennice Kopera - Aleksandra Smelik oraz Justyna Cyrzyk.

Mamy indeks!!

4 i 5 czerwca Ewelina Knopek z 1c kontynuowała swoje pasje w Niepokalanowie pod Warszawą. To tam odbył się końcowy finał XXII Konkursu Wiedzy Biblijnej autorstwa Stowarzyszenia "Civitas Christiana". Poza etapem pisemnym (poniedziałek), wzięliśmy udział w bardzo emocjonującym koncercie zespołu: WYRWANI Z NIEWOLI. Natomiast na drugi dzień ogłoszono wyniki. Ewelina zdobyła 7 miejsce, czyli przeszła do finału ustnego!

MACIEJ FERFECKI FINALISTĄ OLIMPIADY WIEDZY O III RP!

9 kwietnia w Białymstoku odbył się finał III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP. Wśród uczestników z całej Polski znalazł się uczeń klasy 3c Kopera Maciej Ferfecki! Organizatorem Olimpiady było Stowarzyszenie Edukacyjno – Oświatowe COPTIOSH . Uczestnicy finału mieli za zadanie rozwiązać trudny test ze znajomości najnowszej historii Polski oraz jej ustroju, systemu politycznego i partyjnego, samorządu terytorialnego, organów władzy publicznej, społeczeństwa, przestrzegania praw człowieka i polityki zagranicznej.

FIRMA W OPAŁACH

„Informatyk uległ wypadkowi, sieć firmowa nie działa” takim sformułowaniem rozpoczęły się 48 godzinne zmagania w Ogólnopolskim Konkursie Administrowania Siecią Komputerową. 43 uczestników z całej Polski miało za zadanie zdalnie dostać się do sieci firmy i naprawić błędy popełnione przez administratora. Uczeń naszego Liceum, Przemysław Gawełek zdobył wyróżnienie w konkursie za najbardziej szczegółowe wykonanie zadania.

Karolina laureatką olimpiady

W piątek 27 października nasze uczennice wzięły udział w etapie powiatowym VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Głównym celem olimpiady jest profilaktyka problemów zdrowia psychicznego i poprawa dobrostanu psychicznego społeczeństwa, zaś tematem wiodącym - poprawa zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, z uwzględnieniem zapobiegania: depresji, samobójstwom i innych zachowaniom autodestrukcyjnym.

Brawo Justyna

W środę, 25 kwietnia w Zebrzydowicach odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski: Poezja i proza w języku Shakespeare'a. Naszą szkołę reprezentowała Justyna Kołatek, uczennica klasy 1F. Po wyrecytowaniu wiersza Emily Dickinson w języku angielskim i fragmentu prozy Neila Gaimana w języku polskim, Justyna została nagrodzona III miejscem. Już niedługo nasza laureatka weźmie udział w wojewódzkim etapie konkursu w Zabrzu. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

EWELINA W FINALE

W minioną środę 18 kwietnia Ewelina Knopek z kl.1c pokazała swoje ogromne możliwości w zakresie znajomości ksiąg biblijnych i w XXII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej "Civitas Christiana" zwyciężyła na poziomie diecezji bielsko-żywieckiej. Udało jej się po etapie pisemnym w ścisłej rozgrywce- etap ustny - pokonać wszystkich 6 konkurentów i zdobyła 1 miejsce, a tym samym zakwalifikowała się do centralnego finału w Niepokalanowie, który odbędzie się w czerwcu.

Sukces w Turnieju Motoryzacyjnym

III m-ce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym dla Iwony Kiedroń, Klaudii Łomozik i Justyny Świńczyk z klasy II FF. 19 kwietnia 2018 r. w Międzyświeciu w w Zespole Szkół Przyrodniczo- Technicznych odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Sukces w konkursie UE dla młodych naukowców

W niedzielę 15 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik zakończyła się edycja 30-go Konkursu Unii Europejskiej dla młodych naukowców (EUCYS 2018). Trzecią nagrodę o wartości 2000 zł otrzymał uczeń naszej szkoły - Jacek Jagosz z klasy IId. Temat jego pracy jest znany "Efektywne chłodzenie komputera z użyciem ciepła parowania cieczy".

Rozkosze Łamania Głowy

W Pałacu Młodzieży w Katowicach 22 marca zmagali się z zadaniami matematycznymi dwaj uczniowie z klasy 1f: Rysiek Siedlecki i Janek Waszut. Wszystko odbywało się w ramach XL Regionalnego Konkursu Matematycznego o dość specyficznej nazwie: "Rozkosze łamania Głowy"

Metafizyka w Wiśle

XVI Konkurs Poezji Metafizycznej w Wiśle zgromadził w tym roku 15 wykonawców. Pierwszy etap, na który wystawiliśmy czterech uczestników, skończył się dla nas bardzo korzystnie. Trzech z nich: Ewelina Knopek i Miłosz Suszka z 1c oraz Marcin Michalik z 2d zakwalifikowało się do ogólnopolskiego finału. Kolejne rozgrywki we wrześniu tego roku. Trzymamy kciuki!

Konwersacje z Belgijką

We wtorek, 10 kwietnia, naszą szkołę ponownie odwiedziła Manon, pochodząca a Liège (Belgia) lektorka języka francuskiego. Uczniowie klas frankofońskich, z rozszerzonym językiem francuskim, mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas zajęć z Manon, która przygotowała ciekawe i zabawne ćwiczenia. Była także prezentacja o Walonii oraz quiz o Belgii.

Indeks w kieszeni Marcina!!

Znane są wyniki XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów tej olimpiady znalazł się uczeń klasy 3H – Marcin Kozubek. Świetnie rozwiązał test finałowy z matematyki. Nagrodą jest przyjęcie na dowolnie wybrany kierunek studiów AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Warto dodać, że Marcin w tym roku szkolnym po raz trzeci otrzymał stypendium w ramach projektu Śląskie. Inwestujemy w talenty. Gratulujemy sukcesu!

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Bartosz Korcz, Laura Stanieczek oraz Mariusz Bugała w następnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego! Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!;))

Święto Frankofonii

W ramach współpracy z Wydziałem Filologicznym UŚ, klasy językowe 2B i 3B wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Frankofonii zorganizowanych przez Wydział Języków Romańskich i Translatoryki UŚ. Dla uczniów przygotowano prezentację na temat świąt i zwyczajów celtyckich oraz quiz z nagrodami. Wydział zorganizował także konkurs na manuskrypt w języku starofrancuskim. Anna Hatlas z kl. 3B, autorka pięknego, dopracowanego w każdym szczególe rękopisu zajęła II miejsce!

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

Dnia 27 lutego 2018 r. w auli Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie odbyły się eliminacje regionalne do XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciacha Korfantego.

Manewry ratownicze

W miniony weekend uczennice naszej szkoły w ramach realizowanego wolontariatu w śląskim oddziałe JDP wzięły udział w XI ZIMOWYCH MANEWRACH RATOWNICZYCH JOANNITÓW w LIDZBARKU WARMIŃSKIM, zajęły tam 1 miejsce w kategorii Pierwszej Pomocy. Zwycięski skład to: Justyna Godawska, Klaudia Łomozik, Karolina Greń i koleżanka z sąsiedztwa, czyli Agata Kołder z I LO Osuchowskiego.

OTK w Bielsku

Ten skrót: OTK być może z niczym się nie kojarzy, ale oznacza Olimpiadę Teologii Katolickiej, której kolejny etap odbył się w Kurii Diecezjalnej w Bielsku Białej. Wzięła w nim udział trójka naszych uczniów: Monika Moskała i Jan Waszut z 1f oraz Kacper Kohut z 1c. Tematyka dotyczyła tym razem dokumentów papieskich papieża Benedykta XVI i Franciszka,ale pytania nie należały do najłatwiejszych.

Sukces Janka i Ryśka

Trzej uczniowie naszej szkoły: Jan Waszut (1F), Ryszard Siedlecki (1F) i Kamil Żebrok(1D) wzięli udział w XL Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Rozkosze Łamania Głowy”. Konkurs ten organizowany jest przez Pracownię Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach i Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość”. Biorą w nim udział uczniowie klas I i II szkół ponadgimnazjalnych. Z przyjemnością informujemy, że Janek i Rysiek zakwalifikowali się do kolejnego etapu.

Sukces Jacka Jagosza!

Jacek Jagosz, ze swoim nowatorskim systemem cichego chłodzenia komputerów, zakwalifikował się do finału Polskiej Edycji XXX Konkursu Uni Europejskiej Dla Młodych Naukowców. Jacek, uczeń klasy II D jest zapalonym konstruktorem i choć wielu z nas nie do końca rozumie niuanse wodnego chłodzenia komputera, to wszyscy trzymamy kciuki. Powodzenia w finale!

Konkurs na manuskrypt

Konkurs dla uczniów języka francuskiego szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Diamentowe Indeksy AGH

Z przyjemnością informujemy, że dwaj uczniowie naszej szkoły zostali finalistami ogólnopolskiej Olimpiady o „Diamentowy Indeks AGH". Marcin Kozubek został finalistą z matematyki i informatyki, a Tomasz Ociepka z fizyki.Chłopakom z klasy 3H życzymy powodzenia w zawodach finałowych, które odbędą się w Krakowie. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał.

Mamy dwa indeksy.

15 lutego kilku uczniów naszej szkoły wzięło udział w XI Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Instytut Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Na tej samej uczelni i w tym samym czasie odbył się również konkurs z języka niemieckiego. Oba konkursy składały się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą gramatyczną, leksykalną, a także tą związaną z realioznawstwem.

Uwaga! Konkurs foto!

Zapraszamy wszystkich do udziału w Konkursie Fotograficznym. Nasz konkurs, tak jak w ubiegłym roku, adresowany jest do uczniów naszej szkoły, ale także do gimnazjalistów Cieszyna i powiatu cieszyńskiego. InformacjaKarta i regulamin

XXII Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

Organizatorem Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim jest sam Uniwersytet. Ukazuje to doniosłość tego wydarzenia. Obecnie przedsięwzięcie ma wymiar ogólnopolski. Jednak podjęte starania o nadanie mu rangi międzynarodowej, pozwalają wierzyć, że już niebawem charakter zmagań zwielokrotni swój zasięg. Konkurs adresowany jest do wszystkich Maturzystów. Główną nagrodę dla laureatów stanowi możliwość podjęcia studiów na najstarszym polskim Uniwersytecie, przodującym w rankingach polskich uczelni. Laureaci wybierają miejsca na studiach stacjonarnych z bogatej oferty, proponowanej przez organizatora Konkursu. Termin zgłoszeń upływa 23 lutego 2018 r. Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej wspomnianego konkursu: http://www.konkurs.uj.edu.pl

Warsztaty językowe

W środę 24 stycznia odbyły się w naszej szkole warsztaty językowe dla gimnazjalistów. Uczniowie szkół gimnazjalnych mogli wziąć udział w warsztatach z języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Zajęcia były interaktywne, nastawione na komunikację i pracę w grupie. Wszyscy uczestnicy świetnie się spisali i aktywnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich zajęciach. Zmierzyli się z quizami, zagadkami, piosenkami i co najważniejsze nie bali się zaprezentować swoich umiejętności językowych. Na najlepszych uczestników czekały drobne nagrody, a dla wszystkich zasłużony słodki poczęstunek (po tak intensywnie spędzonych dwóch godzinach na zmaganiach językowych). Dziękujemy, że spędziliście to popołudnie z nami i zapraszamy ponownie.

Powiatowy konkurs plastyczny rozstrzygnięty

17 stycznia 2018 r. w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie II edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowanego przez bibliotekę naszej szkoły. Uczniowie zmierzyli się z tematem „Historie biblijne w oczach młodzieży”. W konkursie wzięło udział 29 uczniów z 9 szkół naszego regionu.

Sukces w konkursie matematycznym!

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Jan Waszut - uczeń klasy pierwszej naszego liceum o rozszerzeniu biologiczno-chemicznym - zajął pierwsze miejsce w województwie i zarazem dwudzieste pierwsze miejsce w Polsce w tym konkursie.

Plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela Powiatu

12 stycznia 2018r. rozpoczął się drugi etap Plebiscytu na Najlepszego Nauczyciela Powiatu Cieszyńskiego według Czytelników "Głosu Ziemi Cieszyńskiej". Kapituła plebiscytu zakwalifikowała do finału Panią wicedyrektor Marię Mendrek. Zachęcamy do oddania głosu na naszą nauczycielkę matematyki. Trzymamy kciuki za zwycięstwo!

Wyróżnienie w konkursie informatycznym

16 uczniów naszej szkoły brało udział w ogólnopolskim konkursie informatycznym Bóbr. Konkurs był rozgrywany po raz dwunasty. 11 stycznia 2018r. organizator konkursu: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu ogłosił wyniki. Miło nam poinformować, że w oficjalnych wynikach XII Konkursu Informatycznego Bóbr wyróżnienie uzyskał Marcin Kozubek z klasy 3H.

Kangur Matematyczny

W bieżącym roku szkolnym Konkurs Kangur Matematyczny przeprowadzony zostanie w czwartek, 15 marca 2018 r. Wszystkich, którzy chcą brać w nim udział proszę o kontakt z nauczycielem matematyki do dnia 15 stycznia.Anna Grześ - szkolny koordynator konkursu.