II LO Cieszyn

 e-dziennik
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Szczepienia
 Sport w szkole
 E-biblioteka
 Stypendia
Interdyscyplinarna szkoła
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

NOWE LEGITYMACJE SZKOLNE

Wkraczamy w nową, nowocześniejszą formę legitymacji szkolnych dla uczniów. Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.

Najpiękniejszym kolorem jest nadzieja

„Najpiękniejszym kolorem jest nadzieja” pod tym hasłem w sobotnie popołudnie odbył się koncert charytatywny na rzecz 6-letniego Igora. Nasza młodzież wystąpiła wspólnie z uczniami Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych z Bielska – Białej na scenie cieszyńskiego Domu Narodowego.

Codzienność niecodzienna- zwyczajność nadzwyczajna

Do aktorów: Prosimy o przygotowanie na przesłuchanie scenek, skeczy, form kabaretowych z własnymi pomysłami, tekstami bądź pomysłami zaczerpniętymi z innych źródeł - na temat „codzienności w sytuacji niecodziennej” albo „zwyczajności w sytuacji nadzwyczajnej”, jaką jest pandemia .     Do wokalistów: Prosimy o pomysły piosenek, które będą posiadały element humorystyczny (choć nie tylko).

Bardzo, bardzo, DZIĘKUJĘ !

Udało się zebrać całą kwotę potrzebną na operację mojej córki :) Z całego serca dziękuję całej społeczności szkolnej : Pracownikom, a w szczególności Wam, droga młodzieży. Ciągle jestem pod wielkim wrażeniem tej akcji i Waszego wielkiego serca. Bardzo, bardzo, DZIĘKUJĘ! Jesteście wspaniali :) Tomasz Szkudliński

DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. M.Kopernika w Cieszynie informuje, iż dzień 2 listopada br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

#ErasmusDays

W naszej szkole od 15 i 16 października 2020 odbyły się warsztaty, które skierowane były na kształtowanie postaw otwartości i tolerancji. Warsztaty odbyły się w ramach #ErasmusDays- jest to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

Lekcja przedsiębiorczości

…”wszystkiego przedsiębiorczego” – tymi słowami Pan Tomasz Kucharski i Mateusz Maik zakończyli spotkanie live, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

„Z pamiętnika eko-podróżnika”

Projekt on-line na platformie eTwinning (Twinspace), w którym bierze udział klasa 2b opiekunem projektu jest pani Aleksandra Cieślar. Podczas trwania projektu współpracujemy z młodzieżą z 17 szkół w Polsce, głównie z województwa śląskiego.

Jungfrau, Emmentaler, Kambly und vieles mehr…

W dniu 29. października 2020 r. trójka uczennic klasy językowej 2R w składzie: Sandra Mencnarowska, Anna Rygiel i Justyna Staniek wzięła udział w I edycji projektu z języka niemieckiego: „Schweiz – KantonenLand, czyli wędrówka po Kantonach”. Tematem przewodnim warsztatów online był kanton Berno – urokliwe miasteczka, wysokie alpejskie szczyty, widowiskowe wodospady, kolejki górskie i wiele innych atrakcji.

Deutsch mal anders

W dniu 30. października 2020 r. sześciu uczniów klasy językowej 2R uczestniczyło w warsztatach hospitacyjnych z języka niemieckiego pt.: „Herbstrallye” organizowanych przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, oddział Katowice.

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ!

Instytut Książki oraz bibliotekarze polecają: Od 2. listopada po raz kolejny rusza akcja czytelnicza "UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ", co oznacza, że każdy kto włączy się do udziału w największej - jak dotąd - akcji w Polsce, za darmo będzie mógł przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków! Niezbędne szczegóły i kod QR dający dostęp do wszystkich lektur znajdziecie na plakacie. Źródło zdjęć: https://czytajpl.pl/

Szlachetna paczka

Zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki w ramach Szlachetnej Paczki w naszej szkole. W obecnej sytuacji możecie zasilić zbiórkę finansowo, ale osoby chętne, aby przekazać nam potrzebne artykuły mogą zostawiać je w budynku naszej szkoły w dniach: 26.11 (czwartek) w godzinach 14:00-16:30; 02.12 (środa) w godzinach 14:00-16:30.

Wesołych Świąt!

Nadchodzą najpiękniejsze w całym roczku Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim uczniom, gronu pedagogicznemu, dyrekcji oraz personelowi technicznemu życzymy smacznej wigilii, cennego odpoczynku od trosk i zmartwień oraz miłych chwil w rodzinnym gronie, a w Nowym Roku dużo miłości, nadziei i spełnienia marzeń, szczególnie tych, które nie mogliśmy zrealizować w tym roku. Samorząd Uczniowski

FAScynujący Świat Dziecka

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” to motto Fundacji „Fascynujący Świat Dziecka”, której siedziba mieści się w Ustroniu. Misją Fundacji jest pomaganie dzieciom i młodzieży chorym na Alkoholowy Zespół Płodowy – FAS/FASD i ich rodzinom.

#ErasmusDays

Czym jest #ErasmusDays - jest inicjatywą mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Przez 3 dni, 15-17 października 2020 r., na terenie całego świata (!) będą organizowane spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których będzie można posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+.

Wyjście klasy 2S na projekcję filmu.

Wyjście klasy 2S na projekcję filmu pt. 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy. Sprawa Tomasza Komendy obiegła media, skazano go niesłusznie na 25 lat więzienia.

2S i Dzień Chłopaka

Dziewczyny z klasy 2S nie zapomniały o Dniu Chłopaka, zaplanowały dla swoich kolegów z klasy słodką niespodziankę.

Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły

Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury oraz Główny Inspektor Sanitarny przygotowali wspólny list dotyczący bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W liście podkreślili m.in., że zarówno uczniowie korzystający z komunikacji publicznej, jak i szkolnych autobusów są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust. Czytaj dalej...

Ubezpieczenie uczniów

Informacje związane z ubezpieczeniem uczniów w roku szkolnym 2020/2021 znajdują się w zakładce "Dla ucznia i rodziców"

Stypendium: Inwestujemy w talenty

28 września 2020 roku, rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty – VI edycja”, realizowanego przez Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Czytaj dalej...

Zadania z rozszerzonej informatyki

Zapraszam uczniów klasy 2D, 3D oraz chętnych uczniów z klasy 1T i 1D Odpowiedzi i kody programów proszę przesyłać na adres: t.gajdzica@cieszyn.idsl.pl. Codziennie nowe zadania!!

Najlepsze życzenia

Wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom, sympatykom szkoły z najlepszymi życzeniami zdrowia, spokoju i radości na święta Wielkiej Nocy, ku pokrzepieniu serc, z podziękowaniami za miniony niełatwy czas Oglądaj

Wyjątkowy Wielki Tydzień

Bez względu na to czy uważacie się za ludzi wierzących czy też niewierzących, to jesteście teraz w nietypowej sytuacji. Wszyscy znajdujemy się w takim dziwnym czasie. Nie można nigdzie wychodzić, prowadzić normalnego życia. I w takich okolicznościach zaczyna się nam Wielki Tydzień. Taki inny niż ten, który był przed rokiem, dwoma, trzema. Te Święta Wielkanocne siłą rzeczy będą inne.

BIBLIOTEKA – WAŻNA INFORMACJA

Co jakiś czas będziecie otrzymywali e-mailowe przypomnienia o zaległościach i konieczności zwrotów książek,

Wiosenna przerwa świąteczna

Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

Mała Liga e-sportowa

Mecze będą odbywały się codziennie w czasie trwania zawieszenia zajęć szkolnych. Regulamin rozgrywek znajduje się pod adresem: http://ieti.pl/portal/index.php/pl-pl/puchar. Zgłoszenia do rozgrywek poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie http://ieti.pl/portal/index.php/pl-pl/kontakt-2

ZDALNE NAUCZANIE

W okresie zawieszonych zajęć wprowadzamy zdalne nauczanie. Do pracy zdalnej z uczniami zostaną wykorzystane następujące platformy i komunikatory internetowe: E-dziennik Skype Discord - instrukcja Messenger Zoom - instrukcja

Grarantanna Cup!

Dowiedz się więcej

WSPIERAMY MATURZYSTÓW

#wspieramymaturzystow W czasie niepewności i zbliżających się matur Uniwersytet Śląski w Katowicach postanowił wesprzeć Maturzystów, którzy w tych nadzwyczajnych okolicznościach mają więcej czasu, by przygotować się do egzaminu dojrzałości.

DRODZY TRZECIOKLASIŚCI

Pożegnanie trzecioklasistów: Grono Pedagogiczne, słowami Katarzyny Pieciun

Zdalna szkoła

W ramach realizacji projektu pn. "Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 nasz szkoła otrzymała 5 laptopów dla uczniów, w celu realizacji zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

STYPENDIA 2020

Rada Funduszu Stypendialnego Śląska Cieszyńskiego oraz Zarząd Główny Macierzy Ziemi Cieszyńskiej mają przyjemność ponownie zaprosić do składania wniosków o przyznanie stypendiów macierzowych, artystycznych i pomostowych oraz nagrody specjalnej na rok szkolny 2020/2021.

FASTRYGOWANIE CIESZYŃSKIEJ OPOWIEŚCI

W miniony piątek, 18 września, klasa 2a oraz uczestnicy projektu Erasmus Plus „Let’s break stereotypical thinking” wzięli udział w interdyscyplinarnych warsztatach pt. „Fastrygowanie cieszyńskiej opowieści”, których tematyka skupiała się wokół szeroko rozumianej granicy.

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w salach lekcyjnych z wychowawcami wg harmonogramu Przypominamy, iż wszyscy uczniowie dojeżdżający do szkół w autobusach/busach muszą mieć obowiązkowo maseczkę. Jeśli przy wsiadaniu uczniowie nie będą ich mieli, kierowca może odmówić zabrania do autobusu takiego pasażera. Prosimy o przyniesienie własnych długopisów. (podpisywanie dokumentów)

Funkcjonowanie szkoły w czasie epidemii

Regulamin określa zasady funkcjonowania II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie w okresie epidemii, w szczególności zasady przebywania oraz zachowania się uczniów, pracowników i innych osób przebywających w szkole, jak również zasady korzystania z sal, pomieszczeń, sprzętu oraz pomocy dydaktycznych oraz zasady postępowania w przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19. Czytaj dalej....

Darmowy Microsoft Office 365 dla uczniów

Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie mają możliwość bezpłatnego korzystania z Office 365 w wersji A1.

Transport publiczny

Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego. Czytaj dalej... Bezpieczeństwo uczniów w środkach transportu zbiorowego. Czytaj dalej...

Studniówka 2020

Szybko minęła nasza długo wyczekiwana studniówka, podobnie jak dobiegają końca te trzy lata w Koperze, które będziemy zawsze miło wspominać. Przed nami egzamin maturalny i - dorosłość...

Sobotnie spotkanie z ósmoklasistami

Kolejne spotkanie sobotnie z ósmoklasistami za nami. Kolejne udane. Fizyka, informatyka, matematyka, a na dokładkę angielski. Ósmoklasiści dopisali i tym razem, dzielnie stawiając czoła zadaniom przygotowanym przez naszych nauczycieli i uczniów.

Zajęcia z programowalnymi robotami LEGO

Na lekcjach informatyki w naszej szkole, uczniowie konstruują, budują programują i wprawiają w ruch roboty z wykorzystując zaawansowany zestaw klocków Lego Mindstorms.

O finansach z Narodowym Bankiem Polskim

Klasa 1W wzięła udział w pierwszych warsztatach w ramach Projektu Edukacyjnego przygotowanego przez Narodowy Bank Polski -„ Uczelnie szkołom - o finansach z Narodowym Bankiem Polskim”.

Informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej

Od 12 do 25 marca 2020r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie szkoły nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

XXII Koncert Walentynkowy

Miłość, która jest ponad wszystkimi podziałami i przeciwnościami losu. To z niej wśród młodzieży naszej szkoły wzięła się idea pomocy dla cieszyńskiego hospicjum, która ich łączy od 22 lat i przyciąga tłumy dobrych ludzi.