II LO Cieszyn

 e-dziennik
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Szczepienia
 Sport w szkole
 E-biblioteka
 Stypendia
Interdyscyplinarna szkoła
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Projekt Eco-Art czas zacząć!

W ramach zajęć z wiedzy o kulturze zaczynamy projekt Eco-Art. Wkrótce wystawa prac uczniów klas pierwszych

Koncert Walentynkowy tuż tuż!

Pewnego dnia na pewnym dworcu zdarzyć się mogła pewna historia...Jaka? Przekonajcie się sami już 8 lutego 2019 na XXI Koncercie Walentynkowym! Zapraszamy serdecznie! ❤️

Warsztaty dla gimnazjalistów i ósmoklasistów

W czwartkowe popołudnie 10 stycznia – mimo obfitych opadów śniegu, w naszej szkole pojawili się gimnazjaliści i ósmoklasiści, by wziąć udział w warsztatach z chemii, biologii i ratownictwa medycznego. Na chemii, pod okiem uczniów Kopera, przeprowadzali reakcje charakterystyczne dla wybranych pierwiastków i związków chemicznych.

Warsztaty dla gimnazjalistów i ósmoklasistów

We wtorkowe popołudnie 5 lutego, w naszej szkole pojawili się gimnazjaliści i ósmoklasiści, by wziąć udział w warsztatach z fizyki i informatyki. Na fizyce tematem przewodnim były doświadczenia z hydrostatyki: badanie sprężystości wody, prasa hydrauliczna, naczynia woskowate, prawo Pascala, moment pędu, żyroskop. Z kolei warsztaty informatyczne to przygoda z projektowaniem i drukiem 3d oraz świat obliczeń w Excelu.

Warsztaty dla przyszłych uczniów Kopera

We wtorek w Koperniku zawitało liczne grono uczniów ze szkół podstawowych naszego regionu. Mimo późnego popołudnia nasi młodzi goście chętnie uczestniczyli w zajęciach z przedsiębiorczości, na których zajmowali się tym jak stereotypowe myślenie wpływa na komunikowanie się. Poznawali, jakie są wady i zalety takiego myślenia oraz poznawali negatywne i pozytywne stereotypy. Na warsztatach z geografii ćwiczyli geograficzną spostrzegawczość, poznawali różne regiony świata, odkrywali ciekawostki przyrodnicze. Zaś na zajęciach z psychologii poruszali tematykę dotyczącą jak lepiej zrozumieć drugą osobę poprzez mowę ciała oraz jak ruch gałek ocznych może zdradzić co myślimy :) Dziękujemy za udział w naszych zajęciach i zapraszamy na kolejne w murach naszej szkoły!

ROK SZKOLNY 2019/2020

Zajęcia dydaktyczne w II LO im. M.Kopernika w Cieszynie, w roku szkolnym 2019/2020, dla wszystkich oddziałów odbywać się będą od poniedziałku do piątku w systemie jednozmianowym.

Islandia kraj na granicy światów

Wszystkim nam Islandia kojarzy się z zimnem, ale tak ciepłej i przesympatycznej opowieści o kraju lodu i ognia dawno nasza młodzież nie słyszała. Zdzich Rabenda młody i pełen energii podróżnik zabrał nas w podróż dookoła Islandii. Pokazał jej surowe piękno, przekazał wiele wartościowych informacji o geologii tej wyspy, jej klimacie i hydrologii, opowiedział o cennych i unikatowych miejscach oraz faunie i florze. Nie zapomniał zaznajomić nas z warunkami życia ludzi, ich pracy, problemach i codzienności. Pokazał cienie i blaski tej surowej wyspy.

Przystanek CZYTANIE

Biblioteka na parterze szkoły? To możliwe! W środę, 6 lutego 2019 r. można było zapoznać się z bogatą ofertą czytelniczą naszej biblioteki przy wejściu do szkoły i wypożyczyć książki na ferie. Dziewczyny z Koła Przyjaciół Biblioteki zachęcały do czytania, gdyż „Kto czyta książki – żyje podwójnie”.

Ziemia Obiecana w Książnicy Cieszyńskiej

Na przełomie stycznia i lutego 2019 r. uczniowie wszystkich klas pierwszych oraz kilku drugich, odwiedzili Książnicę Cieszyńską. Celem wizyty było zwiedzanie wystawy eksponatowej, p.t.: „Ziemia Obiecana. Śląsk Cieszyński w II Rzeczypospolitej 1920-1939”, prezentującej historię naszego regionu w dwudziestoleciu międzywojennym.

Projekt Eco-Art pełną parą

W ramach zajęć z wiedzy o kulturze zaczynamy projekt Eco-Art. Fotoreportaż przedstawia prace uczniów. 1g oraz 1f kontra materia recyklingowa

Science Day 2019

Dzisiaj w murach naszej szkoły gościliśmy ponad 300 uczniów ósmych klas szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu cieszyńskiego. Tradycją już jest, że impreza organizowana przez szkołę wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Matematyki (12 marca) oraz w obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi (14 marca). Każdy z odwiedzających miał szansę zgłębiania wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, informatyki, biologii, chemii, geografii, przedsiębiorczości, a nawet języka angielskiego poprzez udział w warsztatach. Zapraszamy wszystkich na dni otwarte, które będą 11 i 15 kwietnia!!

Uroczyste zakończenie dla maturzystów

26 kwietnia 2019r. dla klas trzecich rozbrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2018/2019. Była to dla nas - uczniów, okazja szczególna. Oznaczała bowiem koniec codziennej pracy szkolnej i początek nowego okresu w życiu. 6 maja rozpoczynamy egzaminy maturalne, które będą naszą przepustką na wyższe uczelnie.

Koper w Głosie Ziemi Cieszyńskiej!

Relacja z Science Day do poczytania w najnowszym "Głosie Ziemi Cieszyńskiej"

Warsztaty językowe!

W środę 27 lutego odbyły się kolejne warsztaty językowe dla gimnazjalistów i ósmoklasistów. Uczniowie, którzy odwiedzili naszą szkołę, wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach z języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, nawet jeśli było to ich pierwsze spotkanie z językiem, np. rosyjskim czy też francuskim.

Wywiadówki

Ze względu na nieobecność nauczycieli wychowawców, spotkanie z rodzicami klas 3A i 3C odbędzie się w późniejszym terminie.

Informacja dotycząca przewozów szkolnych

Starosta Cieszyński oraz rada Przewoźników informują, że w celu zabezpieczenia przewozów szkolnych wprowadzono w rozkładach jazdy następujące zmiany: Załącznik 1 Załącznik 2

Kiermasz taniej książki

W dniach od 19 do 29 marca 2019 r. w bibliotece szkolnej można zakupić ciekawe książki z różnych dziedzin wiedzy w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Maturzysto – zostaw swój ślad!

Jeżeli masz w domu ciekawą, ale niepotrzebną już książkę, podaruj ją bibliotece szkolnej. Akcja będzie trwać od 20 marca do 15 kwietnia 2019 r.

Informacja na dzień 8 kwietnia 2019r.

Szanowni Rodzice i Uczniowie! Z dniem dzisiejszym rozpoczął się w naszej szkole strajk, do którego przystąpiła większość nauczycieli. Realizujemy zajęcia zastępcze w grupach łączonych. O godzinie 14 komitet strajkowy poinformuje Dyrekcję o dalszych losach strajku. Wówczas pojawią się informacje na stronie szkoły. Dyrektor II LO im. M.Kopernika w Cieszynie Regina Rakowska

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich odbędzie się 26 kwietnia br. o godzinie 8.00 w auli naszego liceum. Po akademii zapraszamy absolwentów do sal na spotkanie z wychowawcą.

Zaświeć się na niebiesko!

Kwiecień jest wyjątkowy dlatego, że jest miesiącem wiedzy o autyzmie w Polsce. Z tej okazji nasza szkoła chce się dołączyć do tej akcji: zachęcamy aby uczniowie i pracownicy naszej szkoły przyszli do szkoły dnia 5 kwietnia (ten piątek) ubrani chociaż w jeden element niebieski, ZRÓBCIE SOBIE ZDJĘCIA a następnie wyślijcie je przedstawicielom SU : Mikołaj Żerdka, Justyna Kołatek, Natalia Wilk i Marta Cieślar

Fascynujący Świat Dziecka

Fundacja Fascynujący Świat Dziecka poszukuje wolontariuszy. Więcej…

Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem

Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia. Więcej...

Biologii, chemia i ratownictwo medyczne

W czwartek 28 marca 2019 odbyły się kolejne już warsztaty z biologii, chemii i ratownictwa medycznego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Komunikat dyrektora II LO

Szanowni Państwo, Dyrektor II LO im.M.Kopernika w Cieszynie informuje, iż szkoła zadeklarowała swój udział w akcji protestacyjnej. Z powodu planowanej przez związki zawodowe akcji strajkowej w szkołach od dnia 8 kwietnia 2019r. mogą zajść znaczące zmiany w realizacji zajęć dydaktycznych oraz może zostać zaburzony proces dydaktyczno – opiekuńczy. Wszelkie informacje będą przekazywane na bieżąco poprzez stronę internetową szkoły. Regina Rakowska Dyrektor II LO im.M.Kopernika w Cieszynie

ABC zdrowych wakacji

ABC wakacji   Wakacyjny niezbędnik

Nasza absolwentka!!

Duma nas rozpiera, życzymy dalszych sukcesów. List rektora Politechniki Krakowskiej

Komunikat

Dyrekcja II LO im.M.Kopernika informuje, iż wystąpiła z wnioskiem do organu prowadzącego o wydanie zgody na zawieszenie zajęć od dnia 9 kwietnia br. Decyzja zostanie podjęta we wczesnych godzinach rannych. Proszę śledzić stronę internetową szkoły.

Komunikat 9.04.2019

Szanowni Państwo, Dyrektor II LO im.M.Kopernika w Cieszynie informuje, iż za zgodą organu prowadzącego zajęcia w okresie od 9 do 12 kwietnia 2019r. zostają zawieszone.

Komunikat 12.04.2019r.

Szanowni Państwo, Dyrektor II LO im.M.Kopernika w Cieszynie informuje, iż akcja strajkowa trwa. Zajęcia w poniedziałek 15.04.2019r. będą się odbywały w zależności od liczby nauczycieli wyrażających gotowość do pracy. Regina Rakowska

Uwaga trzecioklasiści!!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje o możliwości uzyskania dofinansowania do kosztów nauki na poziomie wyższym w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” Moduł II. Powyższa pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym jest realizowana poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia I stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym/dziennym lub niestacjonarnym /wieczorowym/ zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

UWAGA!! ABSOLWENCI!! UWAGA!! STYPENDIA!!

Rada Funduszu Stypendialnego Śląska Cieszyńskiego oraz Zarząd Główny Macierzy Ziemi Cieszyńskiej mają przyjemność ponownie zaprosić do składania wniosków o przyznanie stypendiów macierzowych, artystycznych i pomostowych oraz nagrody specjalnej na rok szkolny 2019/20. Więcej....

„Młody kolekcjoner czegokolwiek”

Drodzy uczniowie, pragniemy wyszukać i promować uczniów o specjalnych pasjach i zainteresowaniach kolekcjonerskich.

Festiwal Nauki !!

W piątek 31 maja uczniowie naszej szkoły oraz kandydaci do niej wzięli udział w Festiwalu Nauki. Królowały nam przedmioty przyrodnicze i ścisłe :) Kolby dymiły, szyfry się łamały, a pamiątki drukowały :)

Uwaga! Czytelnicy biblioteki!

Przypominamy wszystkim uczniom o konieczności zwrotu książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej w terminie do 10 czerwca 2019 r. (poniedziałek). Od 11 czerwca będzie można wypożyczać książki na okres wakacji.

Najlepsi wolontariusze AIESEC pod słońcem!

Tylko w Koperniku matematyka i chemia po angielsku z wolontariuszami AIESEC. Zostali oni również ugoszczeni tradycyjną rosyjską herbatą z samowaru podczas lekcji rosyjskiego:)

3221 długości na MARATONIE!!!

MARATON PŁYWACKI na rzecz dzieci osieroconych z Hospicjum, który po raz dziewiąty odbył się na basenie przy SP 4, zgromadził wielu uczniów, nauczycieli, absolwentów naszej szkoły i przyniósł wyjątkową liczbę przepłyniętych długości, czyli: 3221!

Protest klimatyczny

razem z KOPEREM!!

Projekt badawczo-artystyczny

Spotkanie informacyjne: 25 września 2019, godz. 16:00, Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” ul. Przykopa 20 Wolontariat Ludzie rzeki

Rok szkolny 2019/20 rozpoczęty!

2 września 2019 roku rozpoczął się nowy rok szkolny. To wydarzenie jest ważne dla całej szkolnej społeczności, w której szczególne miejsce zajmują uczniowie klas pierwszych. W tym roku witamy podwójny rocznik - aż 360 uczniów!

Kiermasz podręczników

W dniach 6, 9 oraz 10 września w godz. 13:10- 15:00, w auli naszej szkoły, odbędzie się kiermasz używanych podręczników.

Narodowe czytanie w Cieszynie

W sobotę, 7 września 2019r. o godz. 10-tej, Dominika Brachaczek oraz Małgorzata Kluska pod opieką pani Olgi Białoń wzięły udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się przed budynkiem Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Prezent pod choinkę

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną "Prezent pod choinkę"🎁🎄. Dzięki Wam, uzbieraliśmy górę prezentów dla potrzebujących dzieci. ❤️

Maraton Pisania Listów

Zapraszamy na Maraton Pisania Listów z Amnesty International. Akcja odbędzie się w naszej szkole, 3 grudnia 2019r. w godzinach 9:00-14:00 w sali nr 2.

Inwestujemy w talenty

Uczniowie zainteresowani otrzymaniem stypendium... więcej..

Wolontariat

Zachęcamy serdecznie do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane pomaganiem innym, poszerzaniem swojej wiedzy oraz umiejętności.

Biol-chem i nanoroboty!

17 września 2019r. klasy 1u i 2f o rozszerzeniu biologiczno-chemicznym wraz z wychowawcami, wybrały się do Katowic na Uniwersytet Śląski. Celem wyjazdu był udział w wykładach dotyczących mózgu, komórki i DNA.

Upoluj swoją książkę

Weź udział w akcji, organizowanej po raz trzeci przez portal czytaj.pl i upoluj swoje bestsellery w formie e-booka lub audiobooka!

Fundacja Open Doors

Naszą szkołę odwiedził wolontariusz fundacji Open Doors. Fundacja ta zajmuje się pomocą prześladowanym chrześcijanom różnych wyznań.

Jubileusz 90-lecia

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dostojnym Gościom, Absolwentom, emerytowanym i obecnym Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Rodzicom i Uczniom za udział w obchodach Jubileuszu 90 – lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Cieszynie.

Zagrożenia związane z elektronicznym papierosem

Informacja na temat potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem elektronicznych papierosów...czytaj dalej

Dzień Chemii 2019

Początkiem października w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Starostwa Powiatowego odbył się „Dzień Chemii 2019”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

Przystanek CZYTANIE

Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry. Tak można by streścić w jednym zdaniu poniedziałkową akcję – z dnia 29 października 2019 – "Przystanek czytanie",

Otrzęsiny klas pierwszych

W ostatnią środę tj. 23.10.19 w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. W wymagających i interesujących wyzwaniach rywalizowało dwanaście klas podzielonych na cztery tury po trzy klasy.

Kiermasz książki

Zachęcamy wszystkich nauczycieli, uczniów oraz pracowników szkoły do zapoznania się z ofertą książkową w ramach Kiermaszu, który odbywa się w bibliotece szkolnej.

Amnesty International

3 grudnia (wtorek) w godzinach od 9 do 14 w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów w ramach akcji Amnesty International.

Ciekawa lekcja historii

W dniu 19 listopada br. odwiedziła nas Grupa Rekonstrukcji Historycznej „BESKIDY".

Goście zza ściany w Koperze!

W czwartek 21 listopada gościliśmy dwie klasy z SP 4 na zajęciach warsztatowych.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach od 18 -20 października 2019 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wykładach i warsztatach w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

TAK, POMAGAM

W ramach XVII akcji "Caritas" TAK,POMAGAM! nasze uczennice: Agnieszka i Letycja wieczorem 6 grudnia wzięły udział w zbiórce żywności długoterminowej

Dziewczyny z poliptykiem i rylcem

W czwartek – 5 grudnia 2019 r. – szkolne Koło Przyjaciół Biblioteki wzięło udział w warsztatach z historii książki pt. „Książka w starożytności. Od kamienia i tabliczki drewnianej do tabliczki glinianej”.

Chemia nie jest taka straszna!!

Nasza szkołę odwiedziły dzisiaj 3 klasy 8 z cieszyńskiej SP3. Uczniowie wykonywali doświadczenia dotyczące kwasów, zasad i soli. Chemia jednak nie jest taka straszna!!

Lekcje z Temidą

W dniu 10 grudnia br. uczniowie klas o profilu społeczno - prawnym (1S i 2C) wzięli udział w zajęciach z zakresu edukacji prawnej „Lekcje z Temidą".

Warsztaty w świątecznym klimacie

W piątek, 13 grudnia, w naszej klasie odbyły się integracyjne warsztaty, w ramach których dekorowaliśmy świąteczne bombki. Była też okazja do wspólnej zabawy i rozmów przy stole.